سنگ اندازی گروه های راستگرای افراطی در ساخت یك مسجد در آلمان

سنگ اندازی گروه های راستگرای افراطی در ساخت یك مسجد در آلمان به گزارش عطر حرم در صورتی كه قرار بود، مسجد تورینگن در ماه نوامبر سال جاری افتتاح شود، اما اعتراضات و كارشكنی های گروه های راستگرای افراطی در منطقه شمال غربی ارفورت سبب شد كه كار ساخت آن نیمه تمام بماند.به گزارش عطر حرم به نقل از مهر، هر چند ساخت بخش اصلی مسجد تورینگن در منطقه مارباخ شهر ارفورت در ایالت تورینگن به اتمام رسیده، اما هنوز گنبد و مناره مسجد ساخته نشده و این بنا ناتمام مانده است.
با این وجود، محمد سلیمان مالك، نماینده جامعه احمدیه كه ساخت مسجد ارفورت زیر نظر او انجام می شود، خوشحال است. او باور نمی كرد كه مسلمانان بتوانند در منطقه مارباخ مسجد بسازد. چون كه با وجود موانع بروكراتیك و اسلام هراسی در این منطقه، ساخت مسجد غیر ممكن به نظر می رسید. بودو راملو، رئیس دولت ایالت تورینگن، یكسال پیش، از پلیس خواست كه از طراحان و سازندگان مسجد محفاظت كند. در آن زمان، ده ها نفر از راست گرایان افراطی در مخالفت با ساخت مسجد با لباس عربی مقابل مسجد و همینطور منزل یكی از نمایندگان پارلمان در شهر ارفورت آلمان تجمع كرده بودند. اما این تمام ماجرا نبود. چند ماه بعد از این اعتراضات، مالك، سخنگوی جامعه احمدیه، یادداشتی از جانب برخی تامین كنندگان قطعات و مصالح دریافت كرد كه در آن از ادامه كار در مسجد انصرف داده بودند. او در اینباره می گوید: « ماه ها پیش قرار بود، سقف مسجد را بسازیم، اما مالك جرثقیل برایم یادداشتی فرستاد كه به علت تهدیدهای موجود ضد مسجد، حاضر نیست با ما همكاری كند.»
به گفته مالك خیلی از كسانی كه در ساخت مسجد شركت داشتند، با تهدید گروه های راستگرا مواجه گشتند و حتی بعضی از آنها پروژه های دیگر خویش را از دست دادند. بعضی از مسلمانان معتقدند كه اقلیت های مذهبی در آلمان تحریم می شوند، اما مالك اعتقاد دارد كه اسلام هراسی در جامعه سبب می شود تا گروه های مختلف حاضر به همكاری با مسلمانان نباشند.
از آنجا كه در تابستان امسال، ساخت مسجد با مشكلات مختلفی روبرو شده است، امكان افتتاح آن در ماه نوامبر وجود ندارد و آنطور كه مسؤلان جامعه احمدیه می گویند، این مسجد در اوایل سال ۲۰۲۰ افتتاح می گردد. مدت ها است كه نژادپرستی، تبعیض و اسلام هراسی، جو اجتماعی آلمان را مسموم كرده است. بعضی از اسلام متنفرند و برخی دیگر از برخورد مخالفان اسلام می ترسند.
مالك نه تنها بعنوان یك مسلمان، بلكه بعنوان شهروندی از ارفورت نگران افزایش اسلام هراسی در آلمان است. از نگاه او، اینكه جامعه احمدیه نتوانسته با صاحبان بعضی از مشاغل كار كند، نشان داده است كه یك مشكل اساسی در جامعه وجود دارد: « نه تنها صلح و آزادی اجتماعی در آلمان در خطر است، بلكه با قطع همكاری میان مسلمانان و صاحبان مشاغل، مشكلات اقتصادی زیادی هم به وجود خواهد آمد.»
مالك همینطور به پیام های نفرت انگیز در شبكه های اجتماعی اشاره می كند: «این پیام ها به صورت روزانه برای ما فرستاده می شود. بسیاری دوست ندارند كه با ما ارتباطی داشته باشند. به همین دلیل، من روزهای شنبه در خیابان می ایستم و از مردم دعوت می كنم تا به صحبت هایم گوش دهند. البته بسیاری هم به من توهین می كنند، اما در اغلب موارد، این روش سبب ایجاد گفتگو میان من و رهگذران می شود.»
به گفته او انتقادات به ساخت مسجد به هیچ وجه مسالمت آمیز و با احترام نبوده است: « سال گذشته، معترضان لباس های عربی به تن كردند و صحنه اعدام افراد به سبك جهادگرایان را مقابل مسجد نمایش دادند. حتی یكی از آنها سر خوكی را جلوی مسجد پرتاب كرد. بعد از آن، بعضی از شهروندان ارفورت با در دست داشتن صلیب های چوبی به وجود مسجد اعتراض كردند. البته من فكر می كنم كه حمایت نمایندگان كلیساها از ساخت مسجد، سبب ناراحتی خیلی از مخالفان اسلام شده است.» آنطور كه گزارش رسانه ها نشان می دهد، در راس مخالفان ساخت مسجد در ارفورت، حزب آلترناتیو برای آلمان و گروه های راستگرای افراطی قرار دارند. آنها حتی قبل از شروع ساخت مسجد نیز، تظاهراتی در ارفورت ترتیب داده بودند.

1398/08/14
10:23:51
5.0 / 5
4899
تگهای خبر: اسلام , مذهب , مسجد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس