مركز گفت وگوی ادیان سوءاستفاده ترامپ از كتاب مقدس را محكوم نمود

مركز گفت وگوی ادیان سوءاستفاده ترامپ از كتاب مقدس را محكوم نمود عطر حرم: مركز گفت وگوی ادیان و فرهنگ های سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، اطلاعیه ای در محكومیت سوءاستفاده رئیس جمهور آمریكا از كتاب مقدس صادر كرد.به گزارش عطر حرم به نقل از مهر، مرکز گفت وگوی ادیان و فرهنگ های سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، اطلاعیه ای در محکومیت سوءاستفاده رئیس جمهور آمریکا از کتاب مقدس صادر کرد.
متن این بیانیه بدین شرح است:
به نام خدا
در جهان امروز که بشریت از لجام گسیختگی حاکم بر روابط اجتماعی و تبعیض و خشونت و اعمال سیاست های نژادپرستانه و دوری از قانون مداری در رنج است، بیش از هر زمانی نیاز به بهره گیری از تعالیم الهی احساس می شود.
انبیا الهی از ابراهیم (ع) و موسی (ع) و عیسی (ع) و محمد (ص) و پیروان راستین ایشان، تمام تلاش خودرا برای بسط عدالت، محبت، برادری، برقراری صلح و امنیت پایدار و رستگاری انسان مبذول کرده اند، با این وجود شاهدیم که متأسفانه در هزاره سوم، دور شدن از تعالیم الهی و یا دست آویز قرار دادن آنها برای مشروعیت بخشیدن به اعمال افراط گرایانه و نژادپرستانه و غیر انسانی، هرج و مرج را در جوامع بشری گسترش داده و حقوق انسان ها را ضایع و بشریت را در مقابل هم قرار داده است.
متاسفانه جهان امروز شاهد افراط گرایی هایی به نام دین بوده و از این راه گروه ها و حاکمان به دنبال مشروعیت بخشیدن به افعال غیر انسانی خویشند.
جنایت قتل مظلومانه و نژادپرستانه ای که چند روز گذشته در آمریکا و در مقابل چشم همه جهانیان صورت گرفت و انتظار می رفت از طرف دولتمردان آمریکا محکوم گردد، ولی مشاهده شد که رئیس جمهور کشور مدعی اولین دموکراسی عالم، بجای عذرخواهی و محکوم کردن این اعمال ناشایست، کتاب مقدس «انجیل» را دستاویز و توجیه گر اعمال خشونت آمیز خود و نیروهای مسلح تحت امر خود قرار داد.
در سال های اخیر گروه های تروریستی برای توجیه اقدامات خود به منابع دینی استناد می کردند اما اینک رئیس جمهور یک کشور با استناد به انجیل مقدس دستور جنایت صادر کرده است.
به نظر می رسد که وظیفه مقامات کلیسا و رهبران سایر ادیان ابراهیمی و نیز همه انسان هاست که این رویه را تقبیح و هر گونه سو استفاده از کتب مقدس را از طرف هر گروه، نظام و شخصی محکوم نمایند.
امیدواریم که حاکمان آمریکا بجای کوشش برای تفرقه افکنی و سوءاستفاده از آموزه های دینی به خواسته های به حق مردم عمل کنند و از هرگونه اعمال فشار و تبعیض دور گشته و کتاب مقدس را بهانه ای برای استمرار ظلم خویش قرار ندهند.
به امید گسترش فرهنگ محبت و دوستی


منبع:

1399/03/20
21:11:57
5.0 / 5
2399
تگهای خبر: ادیان , اسلام , اسلامی , دین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس