طرح خراسان رضوی برای زیارت گروهی زوار با حفظ پروتكل های بهداشتی

طرح خراسان رضوی برای زیارت گروهی زوار با حفظ پروتكل های بهداشتی خراسان رضوی معاون هماهنگی و مدیریت امور زوار استانداری خراسان رضوی در دیدار با هیاتی عالی رتبه از حمل و نقل و گردشگری عراق از طرح استان برای زیارت گروهی زوار با حفظ پروتكل های بهداشتی آگاهی داد.محمدصادق براتی در دیدار با مدیر و رئیس کل حمل و نقل گردشگری کشور عراق یکی از افتخارات ایران را میزبانی از زوار عراقی دانست و اظهار نمود: زیارت و دریافت خدمات سلامت، علت اصلی سفر زوار به استان خراسان رضوی است.

معاون هماهنگی و مدیریت امور زوار استانداری خراسان رضوی به شیوع بیماری کرونا و ایجاد مشکلات جدی برای دو کشور در حوزه گردشگری مذهبی و سلامت اشاره نمود و اظهار داشت: کاهش تردد زائران یکی از اشکالات بود که با پیگیری های صورت گرفته و رعایت پروتکل های بهداشتی به صورت محدود حل شده است.

وی از طرح استانداری خراسان رضوی برای از سرگیری سفرهای زیارتی گفت و تصریح کرد: باتوجه به شرایط حاصل از شیوع بیماری کرونا، به دنبال برنامه ریزی برای ارائه خدمات به زوار عراقی در قالب زیارت گروهی مطابق با پروتکل های بهداشتی و حفظ فاصله گذاری اجتماعی هستیم.

براتی نسبت به تضمین امنیت سلامت زوار و مجاورین در این طرح ابراز امیدواری کرد و اظهار داشت: باید واسطه گری های موجود در این حوزه که موجب نارضایتی زوار هست، قطع شود و این امر مستلزم انعقاد تفاهم نامه های اجرائی بین دو کشور است.

در این دیدار رئیس کل حمل و نقل و گردشگری عراق نیز یکی از اشکالات اساسی زوار عراقی را موضوع ستاندن ویزای درمانی از کنسولگری های ایران در عراق دانست و اظهار داشت: باتوجه به شرایط حاصله از بیماری کرونا موضوع سخت تر و نیازمند نگاه تسهیل گرایانه از طرف جمهوری اسلامی ایران است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی السید عامری در این نشست بر افزایش تعاملات درباب نحوه ارائه خدمات حمل و نقل و ویزا به زوار و گردشگران سلامت کشور اصرار کرد و اظهار داشت: نیاز است بین دو کشور تفاهمات لازم درباب نحوه ستاندن تست غربال گری از زوار نیز صورت پذیرد.
1399/08/18
13:40:19
5.0 / 5
1395
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس