معاون علمی و فناوری رییس جمهور مطرح كرد؛

تجاری سازی ایده های علمی راهی برای حل مشکلات کشور

تجاری سازی ایده های علمی راهی برای حل مشکلات کشور معاون علمی و فناوری رییس جمهور اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران یک کشور ریشه دار در جهان است و نیازی به فرهنگ دیگر کشورها ندارد بدین سبب توسعه فرهنگ یکی از اتفاقات مهمی است که باید در کشور رخ دهد.به گزارش عطر حرم به نقل از مهر، حجت الاسلام سیدمهدی خاموشی در مراسم افتتاحیه اولین نمایشگاه دستاوردهای نهاد وقف با اشاره به این که سازمان اوقاف یک نهاد دولتی و خصوصی نیست، گفت: سازمان اوقاف بسیار وسیع است. این سازمان در روزهای کرونا در زمینه خدمت رسانی اقدامات قابل توجهی از دستگیری نیازمندان گرفته تا خدمت رسانی به بیماران کرونائی که می توان به قراردادن بیمارستان ها، تهیه تخت های جدید، تولید هزاران ماسک و لوازم بهداشتی اشاره نمود.
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه حفظ و صیانت از موقوفات، عمل به نیت واقف و راندمان زیرساخت ها را از با اهمیت ترین وظایف این سازمان برشمرد و عنوان کرد: سازمان در سر فصل نیات متعدد، نیاتی دارد که یکی از آن سر فصل ها رسیدگی به بیماران است که مردم این امر را در روزهای کرونا به عینه شاهد بودند.
وی با اشاره به نمایشگاه دستاوردهای نهاد وقف، اظهار داشت: این نمایشگاه دو پیام داشته است نخست این که آنچه انجام وظیفه شده توسط سازمان در معرض دید قرار گیرد و نکته دیگر این که کارهای جدیدی که صورت می گیرد در زمینه شرعی بررسی و ارایه داده شود. برای مثال سازمان در حوزه وقف پول سوال طراحی و از رهبر معظم انقلاب پرسیده شد تا حکم شرعی آن مشخص شود. امروز وقف توسعه پیدا کرده است، وقف های جدید مانند وقف پول امکان پذیر است و هر کسی می تواند با هر مقدار پول که می تواند در زمره واقفان قرار گیرد. یکی دیگر از وقف های جدید که از رهبر معظم انقلاب پرسیده شد وقف سهام است.
حجت الاسلام خاموشی به استفاده از وقف در حوزه علم و فناوری اشاره و اشاره کرد: امروز توسعه علم در جهان غیر انکار است. اگر امروز در زمینه نظامی و تولید موشک های نقطه زن پیشرفت داشته ایم همه مرهون پیشرفت علمی و تقویت شرکت های دانش بنیان است.
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با اعلان اینکه شرکت های دانش بنیان با عنوان قدرت جمهوری اسلامی ایران محسوب می شود، اظهار داشت: این شرکتها قله های بسیاری را فتح کردند و از سرمایه های کشور هستند. این شرکتها می توانند در زمینه های مختلف پزشکی، مهندسی و… آینده کشور را تضمین کنند. مسؤولان باید زیر ساخت های تجاری سازی علوم دانش بینان را فراهم آورند و امکانات مورد نیاز در اختیار جوانان و این شرکتها قرار گیرد. سازمان اوقاف در ساختمان فعلی که در اختیار شرکت دانش بنیان قرار گرفته بیش از ۸۰۰ میلیارد تومان سرمایه گزاری نموده است.
تجاری سازی ایده های علمی راهی برای حل مشکلات کشور
در ادامه سورنا ستاری با اعلان اینکه در زمینه علوم انسانی باید تجاری سازی علوم انسانی صورت بپذیرد، گفت: اگر ما بخواهیم مفاهیم را منتقل نماییم نیازمند آن هستیم که روش های تجاری سازی آنرا توسعه دهیم. برای مثال وقتی یک زن ایرانی با علاقه خود فرشی می بافد و آن فرش با تجاری سازی که صورت می پذیرد و به خارج صادر می شود می توان گفت ما توانسته ایم فرهنگ ایرانی را به اقصی نقاط جهان صادر نماییم.
معاون علمی و فناوری رییس جمهور افزود: این که امروز غرب توانسته به وسیله هالیوود خواسته های خودرا به مخاطبان انتقال و القا کند به سبب تجاری سازی است که در تولید فیلم ها و برنامه های این شبکه انجام داده است.
وی با اعلان اینکه سازمان اوقاف در زمینه شرکت های دانش بنیان بسیار عالی عمل کرده است، گفت: برای مثال باغ عقیق را که روزی از آن بعنوان رستوران استفاده می شد امروز در اختیار صدها جوان نخبه قرار گرفته تا در حوزه ی تکنولوژی فعالیت کنند همین مورد سبب توسعه کشور و علم می شود.
ستاری بیان داشت: متأسفانه همیشه در راه توسعه از حوزه سخت افزاری شروع شده در صورتیکه پیش از آن باید توسعه فرهنگی صورت می گرفت. جمهوری اسلامی ایران یک کشور ریشه دار در جهان است و نیازی به فرهنگ دیگر کشورها ندارد بدین سبب توسعه فرهنگ یکی از اتفاقات مهمی است که باید در کشور اتفاق بیفتد تا مدلهای بومی توسعه پیدا کنند. ما باید ایده های خودمان را به تجاری سازی و اقتصادی تبدیل نماییم.
معاون علمی و فناوری رییس جمهور عنوان کرد: راه باید برای جوانان باز باشد تا بتوانند ایده های خودرا تجاری سازی گفتند. امروز مشکلات کشور تنها بواسطه علم حل می شود.

1400/07/22
13:23:59
5.0 / 5
226
تگهای خبر: اسلام , اسلامی , بهداشت , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس