جزئیات جشنواره طیبات و مطهرون جامعةالقرآن اعلام گردید

جزئیات جشنواره طیبات و مطهرون جامعةالقرآن اعلام گردید عطر حرم: جزئیات جشنواره قرآنی علمی، فرهنگی، هنری و ورزشی جامعةالقرآن با عنوان طیبات ویژه بانوان و مطهرون ویژه آقایان اعلام گردید.به گزارش عطر حرم به نقل از مهر، آئین نامه جشنواره قرآنی علمی، فرهنگی، هنری و ورزشی مؤسسه فرهنگی قرآن و عترت جامعةالقرآن الكریم و اهل البیت(ع) به شعب سراسر كشور ابلاغ گردید.
این جشنواره در دو مقطع سنی شكوفه ها و بزرگسالان با عنوان «طیبات» ویژه بانوان و «مطهرون» ویژه آقایان برگزار می گردد كه آئین نامه آن با بهره گیری از نظرات مدیران، اساتید و قرآن آموزان این مؤسسه تدوین شده و سپس شورای آموزشی مؤسسه آن را تأیید كرده است.
این مسابقه قرآنی در سه مرحله شهرستانی، استانی و كشوری در مقطع شكوفه ها در گروه سنی ۱۰ تا ۱۵ سال و در مقطع سنی بزرگسالان در در رشته های قرائت ترتیل و تحقیق و حفظ ۱، ۳، ۵، ۱۰، ۱۵ و ۲۰ جزء و حفظ كل برگزار می گردد.
مرحله شفاهی این مسابقات با سه داور در بخش های حفظ، تجوید، وقف و ابتدا و صوت و لحن با بهره گیری از مربیانی كه دوره تربیت داور را گذرانده و گواهینامه قبولی دریافت كرده اند، همراه است. همینطور رشته های حفظ یك و سه جزء تنها در مرحله شهرستانی برپا می گردد ونفرات اول و دوم هر رشته به مرحله استانی راه پیدا می كند.
گفتنی است، مرحله شهرستانی این مسابقات در طول ایام دهه فجر و مرحله استانی آن هم ۳۰ فروردین تا ۱۰ اردیبهشت ماه سال ۹۷ برپا می گردد. همینطور این جشنواره در بخش علمی و فرهنگی شامل مسابقه كتبی از كتاب پژوهشنامه واژه های قرآنی، مسابقه كتبی حفظ حدیث از كتاب حفظ كافی، مسابقه كتبی حفظ و تفسیر سوره مباركه حجرات و در بخش هنری هم شامل طراحی پوستر تبلیغاتی شعبه ویژه مدیران شعب، فضای مجازی برتر شامل فعالیت مؤثر قرآنی در شبكه های اجتماعی تلفن همراه و مسابقه خطاطی قرآنی بخشی از آیه شریفه ۳۰ تا ۳۱ سوره مباركه انعام انجام می گردد.
یادآور می شود، شركت كنندگان در بخش آثار هنری باید آثاریشان را تا آخر اردیبهشت ماه ۹۷ به دبیرخانه این جسنواره ارسال نمایند. همینطور مسابقات كتبی حفظ حدیث، و تفسیر سوره حجرات و كتاب خوانی ۱۷ اسفندماه به صورت همزمان در سراسر كشور برپا می گردد.
همچنین مرحله كشوری این مسابقات در بخش قرآنی در مقطع سنی خردسالان در رشته حفظ ۱۰، ۱۵ و ۲۰ جزء و كل و در مقطع بزرگسالان در رشته های قرائت تحقیق و ترتیل و حفظ ۲۰ جزء وكل قرآن كریم برگزار می گردد.

1396/10/30
15:09:21
5.0 / 5
5726
تگهای خبر: جشن , جشنواره , فرهنگ , قرآن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس