دبیر ستاد كانون های مساجد:

مساجد عامل دوام نظام اسلامی هستند

مساجد عامل دوام نظام اسلامی هستند عطر حرم: مسئول كمیته مساجد ستاد مركزی دهه فجر انقلاب اسلامی اظهار داشت: بدون شك مسجد در كنار نقش رسانه ای خود جایگاه بسیار فراتر از ساختار یك رسانه را به خود مختص كرده است.به گزارش عطر حرم به نقل از مهر، برنامه از كویر تا دریا به مناسبت ایام الله دهه فجر با مبحث بررسی مساجد و نقش آن در انقلاب اسلامی، با حضور حجت الاسلام حبیب رضا ارزانی (مشاور وزیر ارشاد و دبیر ستاد كانون های مساجد و مسئول كمیته مساجد ستاد مركزی دهه فجر انقلاب اسلامی) از شبكه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.
در این برنامه حجت الاسلام حبیب رضا ارزانی با اشاره به این كه مساجد همواره دارای جایگاهی ارزشی و عالی هستند، گفتند: نگاه انقلاب اسلامی به مسجد همواره نگاهی مهمی است، به صورتی كه این مكان منحصر به فرد یك پایگاه مهم برای عبادت، اعتلای همزیستی اجتماعی، اقتصادی یا سیاسی و غیره است.
وی با اشاره به نقش و حضور مهم و ارزشی مساجد در روند انقلاب اسلامی، تصریح كرد: بدون شك ستون فقرات جامعه ی اسلامی مساجد هستند.
مسئول كمیته مساجد ستاد مركزی دهه فجر انقلاب اسلامی با بیان این كه مساجد عامل دوام نظام اسلامی هستند، عنوان كرد: پایه گذاری تمدن نوین اسلامی همواره زمانی شكل می گیرد كه برای این كه از ظرفیت مساجد استفاده گردد.
وی با اشاره به نگاه میشل فوكو به مساجد ایرانی، تصریح كرد: این محقق جهانی در خلال بررسی های مختلف در مورد مساجد ایران نظراتی بسیاری را عرضه می دهد، به صورتی كه نقش مساجد را در روند پیروزی انقلاب اسلامی نقشی بسیار مهم و مطلوب می داند.
حجت الاسلام حبیب رضا ارزانی با اشاره به نقش رسانه ای مسجد در كشور و جامعه ی اسلامی، تصریح كرد: بدون شك مسجد در كنار نقش رسانه ای خود جایگاه بسیار فراتر از ساختار یك رسانه را هم به خود اختصاص داده است؛ به صورتی كه به روند امام و ماموم بودن توان تولید حركت در مردم را دارد.
وی همینطور در ادامه افزود: بدون شك مسجد ساختار نهادی نظام اسلامی را تشكیل داده است، به صورتی كه به صورت خرد در سطح جامعه حضور دارد.
فایل صوتی برنامه از كویر تا دریا از وبگاه شبكه رادیویی گفت و گو قابل دریافت است، متذكر می گردد كه این برنامه در روزهای دهه ی فجر هر روز ساعت ۱۳: ۳۰ از شبكه ی رادیویی گفت و گو پخش می گردد.

1396/11/17
15:49:19
5.0 / 5
5495
تگهای خبر: اسلام , اسلامی , مسجد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس