در طول عمل بینی چه اتفاقی رخ می دهد؟

در طول عمل بینی چه اتفاقی رخ می دهد؟ عطر حرم: بیهوشی كلی انجام می شود كه روش بهتری است، زیرا به جراح اجازه می دهد تا در طول جراحی از راه تنفسی محافظت كند. با این حال، برخی از جراحان تحت بیهوشی موضعی انجام می دهند كه تنها ناحیه بینی را بی حس می كند.


در طول جراحی، پزشک شما برش هایی برای دسترسی به استخوان ها و غضروف ها ایجاد می کند. سپس در صورت لزوم استخوان و غضروفی را اضافه یا حذف می کند تا فرم بینی را تغییر دهد.

چگونه پزشک مناسبی  بیابیم؟

عمل بینی همان قدر که می تواند موجب زیباتر شدن شما گردد، انجام نادرست آن ممکن است به زیبایی شما لطمه ی جدی وارد نماید و لذا انتخاب پزشک جراح مناسب می تواند تاثیر بسزایی در نتایج و زیبایی بینی شما پس از عمل داشته باشد. برای ارزیابی عملکرد یک پزشک جراح بینی شما می توانید یک روش ساده و مطمئن را در پیش بگیرید، از بیمارانی که تحت نظر پزشک مورد نظر شما جراحی بینی انجام داده اند نظر سنجی کنید و میزان رضایت آنها را بررسی کنید و همچنین عکس قبل و بعد عمل کسانی که نزد پزشک نام برده عمل بینی انجام داده اند را مقایسه کنید و ببینید که آیا نتایج حاصل از کار این پزشک با نتایج مد نظر شما سازگاری دارد یا خیر.
به سلامتی خود اهمیت دهید سعی کنید از دکترهای با تجربه در زمینه  nasal surgery  استفاده کنید.
خوشبختانه کشور ما ایران و شهر تهران امروزه به قطب عمل بینی مردان و زنان در خاورمیانه و جهان تبدیل شده است و از اکثر نقاط جهان با هزینه بسیار پایین تر به ایران سفر میکنند.

عمل بینی باز یا بسته

دو روش برای تغییر شکل نوک بینی است. باز به این معنی است که برشی در ناحیه کولملا (بافت نرم بین سوراخ های بینی) وجود دارد، در حالی که رینوپلاستی بسته تمام برش ها در داخل سوراخ بینی ایجاد می شوند. از این گذشته تفاوت های بسیاری وجود دارد در هر دو روش وجود دارد و هر کدام دارای مزایا و معایبی است. چگونه می توانید بفهمید که کدام روش برای شما مناسب است؟
مزیت ویژه جراحی بینی باز این است که جراح به طور مستقیم می تواند غضروف را ببیند. با این حال، شاید موضوع مهم تر این است که توانایی دستکاری و تغییر شکل بینی با کنترل و دقت بیشتری وجود دارد و حتی کارهایی که با رینوپلاستی بسته ممکن نیست، را می توان دراین روش انجام داد. بیمارانی که بینی فرو رفته دارند و نیاز است بینی شان بزرگتر شود(بینی چسبیده به صورت ) یا آن هایی که بینی بیش از حد بزرگ و برآمده دارند (نزدیک کردن بینی به چهره) اغلب بهتر است با  جراحی باز انجام دهند.
از مزیت های جراحی بسته می توان زمان کم عمل، تورم کمتر و بهبودی بعد ازعمل و به جا نماندن برش در بخش کلوملا را می توان نام برد. بسیاری از بیمارانی که عمل بینی بسته انجام می دهند، کم تر دچار ورم می شوند. در برخی از بیماران که نوک بینی آن ها نقص کمی داشته باشد کم تر از دوهفته متورم هستند. با این حال، هدف رینوپلاستی این است که بینی را به شکل مورد نظرمان تغییر دهیم. اکثر بیماران بیش از این که به تورم پس عمل فکر کنند، نگران شکل آن هستند.
بیمارانی که جراحی بینی انجام می دهند بهتر است جراحشان بدون تعصب بر روش جراحی بینی بسته و باز این عمل را انجام دهد. رینوپلاستی بسته، مزایای قابل توجهی در مورد بهبود و ورم کمتر دارد اما در صورتی که ساختار و آناتومی بینی نیاز به تغییرات بیشتری داشته باشد روش باز مناسب تر است.

تفاوت بین عمل بینی باز و بسته چیست؟

پس از واژه رینوپلاستی، معمولا  اصطلاحات “باز” و “بسته” به گوش می خورند. مهم است که تفاوت بین این روش های جراحی را بدانید و از جراح خود بپرسید که کدام شیوه برای شما بهتر است.
در یک عمل بینی”بسته”، برش ها داخل بینی ایجاد می شوند. اما در یک عمل “باز”، پزشک فورا زیر بینی در قسمت کلوملا یا نوار بافتی نازکی که سوراخ های بینی را از هم جدا می کند، برش می دهد.
عمل بینی بسته روش متداول و رایج تری است. بعضی از پزشکان می گویند که رینوپلاست های بسته سریع تر از رینوپلاست های باز، بهبود می یابند، در حالی که دیگران می گویند رینوپلاست های باز در طول عمل بیشتر کنترل می شوند و نتیجه این عمل ها سازگاری بیشتری دارند.
از نظر آماری تکرار عمل بینی در حال افزایش است.پیشنھاد می شود در کنار گروه ھای جراحی پلاستیک ازمتخصصان مشاوره استفاده شود. در غیر این صورت نتیجه موردنظر بیمار و متخصصان درمانی حاصل نخواھد شد.این گونه افراد ھمیشه از خود باید بپرسند، چرا می خواھند.
خود را به دست این گونه اقدامات بسپارند؟ و نتیجه حاصل شده چه تغییراتی در زندگی و سلامت جسم و روان آنھا دارد.
نگاه دوم: تاثیر ظاھر ما بر قضاوت دیگران ظاھر، ابتدایی ترین معیاری است که برای ما شناخته شده و آشکار است و ھیچ کس نمی تواند اثر آن را کتمان کند،خصوصا در اولین برخورد آنچنان مھم است که تاثیر زیادی در تصمیم گیری ھایمان دارد زیرا مغز انسان عادت دارد ظاھرخوب و مناسب را به تمام ویژگی ھا و خصوصیات فرد تعمیم دھد. یعنی اگر در اولین برخورد از ظاھر فردی خوشمان بیاید به احتمال زیاد این زیبایی ظاھری را به اخلاق وخصوصیات دیگر فرد نیز تعمیم می دھیم و با خود می گوییم.
قطعا اخلاق این فرد نیز مانند ظاھرش زیباست.مفھوم ھاله جذابیت نیز در این خصوص مطرح می شود. به این معنی که به انسان ھای خوش چھره صفات خوب نسبت داده می شود و رفتارھای آنھا خوب تعبیر می شود. ھاله جذابیت این مضمون را دارد که ھر چه زیباست پس خوب است.
ظاھر اشخاص و میزان جذابیت صورتشان می تواند روی جنبه ھای مختلف شخصیتی، شغلی و زندگی اجتماعی آنھا تاثیر قابل ملاحظه ای بگذارد. تحقیقات نشان می دھد که ظاھر، تاثیر قابل ملاحظه ای روی کیفیت زندگی افراد دارد. ظاھر و شکل صورت به خصوص در اولین مراحل آشنایی غالبا نقش عمده ای روی شکل گیری برداشت افراد از یکدیگر دارد میتواند عمل بینی هم جزئی از این موضوع باشد. مردم نسبت به افراد دارای صورت ھای جذاب برداشت ھای مثبت تر و رفتار بھتری دارند. با این حال از کودکی به ما گفته شده که ھیچ وقت با دیدن ظاھر در مورد محتوای مساله ای قضاوت نکنیم. یاد گرفته ایم که زیبایی بسیار عمیق تر از آن چیزی است که در ظاھر فرد نمایان است. در حقیقت قضاوت در مورد شخصیت و ویژگی افراد بر اساس ظاھر صورت آنھا با فرھنگ ما تناقض دارد. با این حال تحقیقات نشان داده که ظاھر به طور اجتناب ناپذیر و غیرقابل انکاری روی نگاه افراد و نحوه برخورد با آنھا در مسایل اجتماعی تاثیر می گذارد. از طرفی ظاھر، قسمت اعظمی از ارتباطات غیرکلامی ما را شکل می دھد. طرز قرار گرفتن، راه رفتن، ایستادن، حرکات، چھره و چشم ھا، لحن صدا، طرز لباس پوشیدن و حتی فرم بینی و موارد دیگه ھمگی نشانه ھای ارتباطات غیرکلامی ھستند. اھمیت ارتباطات غیرکلامی آنقدر بالاست که۷۰ درصد ارتباط را اجزای غیرکلامی آن شکل می دھد که ۵۵ درصد آن متعلق به ظاھر و حرکات بدنی است. بنابراین افراد در نخستین ملاقات با دیدن نشانه ھای غیرکلامی در مورد شخصیت شما قضاوت می کنند. اصولا در مراودات اجتماعی بیشتر بر نشانه ھای غیرکلامی اعتماد می کنند تا بر نشانه ھای کلامی. بسیاری بر این باورند که ھمواره ارتباطات غیرکلامی بر ارتباطات کلامی از نظر صحیح بودن ارجحیت دارد. چرا که علامت ھای غیرکلامی از درون انسان نشات می گیرد و اغلب نمی توان آنھا را کنترل کرد و اکثر انسان ھا از مھار کردن ھیجانات خود عاجزند. پس توجه به اصول زیبایی شناسی مانند ھارمونی و رنگ در کنار مشخصات فیزیکی مانند شکل، قد، رنگ پوست و مصنوعاتی مانند لباس، لوازم آرایشی و… می توانند بر برداشت اول انسان ھا از ما تاثیر بگذارند. علاوه بر این تغییر در ظاھر نیز پیام ھای بسیاری را منتقل می کند. به عنوان نمونه داشتن تفسیر می شود « توجه و دقت » مردمک ھای گشاد به عنوان یا لبخند دلالت بر حالات مورد قبول اجتماع مانند مھربانی دارد. حتما شنیده اید که می گویند زیبایی به سیرت آدمی است نه به صورت… حال اینکه اکثر ما وقتی می خواھیم چیزی را عوض کنیم یا به اصطلاح زیبایش بکنیم می رویم سراغ صورت، خوب پس تکلیف سیرت چه می شود.
سیرت یا رفتار ما چقدر زیبا و جذاب است و به اصطلاح روان شناسان چقدر از لحاظ روانی سالم ھستیم یا سعی می کنیم سالم رفتار کنیم؟حالا کسی در صف اتوبوس یا دریک میھمانی که اصلا کسی را نمی شناسیم از بینی ما خوشش بیاید یا نیاید چه اتفاق مھمی خواھد افتاد، ولی وقتی حس خوبی را با رفتار لیپوساکشن شده یا رفتار جراحی شده به دیگری منتقل کنیم، ھم خودمان خوشحال ھستیم و ھم از لحاظ روانی تا چند ساعت شارژ و خوشخو خواھیم بود. ولی با قیافه گرفتن به خاطر عمل بینی حس خوبی به دیگران منتقل نکرده ایم و شاید حس حسادت یا تمسخر دیگران را به جان خریده ایم. ساده تر بگوییم! افرادی ظاھرا” برایمان جذاب ھستند که حس معنوی خوبی را به دیگران منتقل می کنند، یعنی یک بعد انسانی قوی و مثبت را منعکس می کنند.
 
1396/11/23
22:33:58
5.0 / 5
5331
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس