بدون حضور مدیر عامل سابق؛

مدیر عامل جدید موزه ملك معرفی گردید

مدیر عامل جدید موزه ملك معرفی گردید عطر حرم: مراسم تودیع و معارفه رئیس جدید و قدیم كتابخانه و موزه ملی ملك در حالی برگزار گردید كه سیدمجتبی حسینی - معاون امور هنری وزارت فرهنگ- در این مراسم شركت نكرد و لوح تقدیر وی به مشاور شورای شهر تهران داده شد.


به گزارش عطر حرم به نقل از ایسنا، در این مراسم با معرفی غلامرضا خواجه سروی، استاد دانشگاه، پژوهشگر، نویسنده و عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی بعنوان مدیرعامل جدید موسسه كتابخانه و موزه ملی ملك، در نبود سید مجتبی حسینی مدیر سابق موسسه كه اعلام گردید به علت ضرورت حضور در جلسه ای نتوانسته در این مراسم شركت كند، امروز - شنبه ۲۶ اسفند- از اقدامات وی در طول ده سال مدیریت در این موسسه ی فرهنگی وابسته به آستان قدس رضوی تقدیر گردید.
حجت الاسلام و المسلمین حجت گنابادی نژاد، رییس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی در این آئین با اشاره به خدمات حاج حسین آقا ملك، واقف موزه ملك و نگرش آستان قدس رضوی به توسعه و پیشرفت این موقوفه تاریخی، بیان كرد: واقف مجمموعه، با وقف كتابخانه و موزه ملی ملك و تقدیم آن به حرم امام رضا (ع)، بر بهره گیری كافه و عامه مردم از این گنجینه بزرگ تاكید كرده كه این مساله نگرش بزرگ و فوق العاده وی را به گسترش فرهنگ در این سرزمین می رساند.
وی با اشاره به گسترش موقوفات در ایران در دوره اسلامی، اظهار داشت: هیچ پدیده ای در تاریخ ایران و اسلام به اندازه وقف نتوانسته تضمینی برای خدمات اجتماعی و فرهنگی را به جامعه و مردم باشد.او با بیان این كه آستان قدس رضوی افتخارِ مدیریت موقوفاتی گسترده از دوره های گوناگون تاریخی در سراسر كشور را دارد، به وجود ۵۲ كتابخانه در سراسر كشور به جز كتابخانه مركزی آستان قدس رضوی در مشهد، به همراه بیش از ۳۰ میلیون نسخه كتاب در ایران زیر نظر آستان قدس رضوی اشاره نمود و اضافه كرد: این كتابخانه ها خدماتی گسترده در زمینه های كتاب و كتاب خوانی به جامعه علمی و فرهنگی كشور می رسانند. ایشان در ادامه به بند چهار حكم مقام معظم رهبری به تولیت آستان قدس رضوی در بهره گیری از ظرفیت عظیم فرهنگی كشور و تكلیف مدیران آستان قدس رضوی در این بخش اشاره نمود و اضافه كرد: هفت بند از سیاست های سی گانه آستان قدس رضوی در حوزه وقف تعریف شده است. بر آن اساس خدمات فرهنگی آستان قدس رضوی در سراسر كشور باید الگو و نمونه باشد و در زمینه كتاب و كتاب خوانی به ترویج گسترده آن بی انجامد.به گفته گنابادی نژاد، اهمیت ابتكارها در گذر از موانع و صدمه ها ضرورتی برای بهره گیری از روحیه و مدیریت جهادی را به وجود می آورد.رییس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی كار بزرگ تولیت آستان قدس رضوی در سیاست توسعه «خدمت، خادم، مخدوم» را عرصه ای نو در مسیر فعالیت ها و خدمات آستان قدس رضوی در دو سال قبل دانست و ادامه داد: این مساله در زمینه كتاب و كتاب خوانی اهمیتی فراوان دارد. می توانیم در عرصه خدمت و خادم یاری، بر زخم و صدمه بر پیكره جامعه بخصوص در زمینه پژوهش و مطالعه مرهم بگذاریم و باری از آن برداریم. حجت الاسلام و المسلمین حجت گنابادی نژاد، رییس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی

1396/12/28
20:08:42
5.0 / 5
5011
تگهای خبر: اسلام , خدمات , فرهنگ , مراسم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس