نكوداشت عیار فقاهت، صاحب جواهر الكلام در قم برگزار می گردد

نكوداشت عیار فقاهت، صاحب جواهر الكلام در قم برگزار می گردد عطر حرم: دبیر نشست علمی عیار فقاهت از برگزاری این نشست پیرامون شخصیت شیخ محمد حسن نجفی صاحب جواهر الكلام در مدرسه آیت الله العظمی گلپایگانی در قم اطلاع داد.


به گزارش خبرنگار ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین محمد عشایری امروز در نشست خبری كه در سالن جلسات مدرسه عالی خاتم الاوصیا برگزار شد، با بیان این خبر عنوان كرد: نشست علمی نكوداشت عیار فقاهت صاحب جواهر الكلام پیرامون شخصیت شیخ محمد حسن نجفی صاحب جواهر الكلام در مدرسه آیت الله العظمی گلپایگانی در قم برگزار می شود.
دبیر علمی این نكوداشت اضافه كرد: این نشست علمی 5 شنبه 9 بامداد روز سی ام فروردین سال جاری با پیام آیت الله صافی گلپایگانی آغاز می گردد.
وی خاطرنشان كرد: در نشست علمی عیار فقاهت صاحب جواهر الكلام، سه محور مهم مورد بررسی قرار می گیرد كه در بخش اول به مبحث اخلاق علمی و پژوهشی مرحوم صاحب جواهر توسط حجت الاسلام كریمی جهرمی پرداخته می گردد.
عشایری افزود: هم چنین آیت الله علیدوست در بخش دیگری از این نشست به محور روش شناسی فقه صاحب جواهر می پردازد و محور سوم تحت عنوان گسست بین نوآوری فقهی و تاسیس فقه جدید در گفتمان صاحب جواهر توسط آیت الله مبلغی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
وی بیان كرد: مدرسه خاتم الاوصیا از ابتدای تاسیس در جهت اهتمام به شخصیت های شیعی و فقهی به نكوداشت شحصیت های مهم و موثر و جریان ساز فقهی پرداخته است.
استاد مدرسه عالی خاتم الاوصیا تصریح كرد: این پنجمین نشست علمی در مورد شخصیت های فقهی و شیعی می باشد پیش از این در جهت نكوداشت شخصیت های فقه و اصول مانند شیخ اعظم انصاری و مرحوم آخوند صاحب الكفایة و شیخ عبدالكریم حائری اقدام نموده بودیم.
وی اظهار داشت: در تاریخ تطور دانش فقه، قله فقه پیش از شیخ اعظم انصاری را شیخ محمد حسن نجفی صاحب جواهر الكلام می دانیم، ایشان قله شاگردان وحید بهبهانی هم می باشد كه در برابر كسانی كه می خواستند فقه را به چالش بكشانند، ایستاد.
عشایری بیان كرد: در تلاشیم به برداشت عالمانه ای از منطق فقه جواهری دست یابیم و چالش های فكری و فقهی نظام بر مبنای شاخص های فقهی جواهری را ارزیابی نمائیم.
استادیار جامعة المصطفی العالمیه عنوان كرد: ما در وسع و توان خود این ارزیابی را در قالب نشستی علمی انجام می دهیم.
وی تصریح كرد: تعدادی مقالات پیرامون شخصیت ایشان به صورت سفارشی به دست رسیده است كه در بخش اول گزیده 10 مقاله به صورت ویژه نامه عرضه می گردد و بخش دوم هم در طول سال عرضه خواهد شد.
عشایری بیان كرد: بعد از بررسی محورها توسط اساتید برجسته، تعدادی از مقالات در نشست عرضه می گردد.1397/01/26
23:51:46
5.0 / 5
4571
تگهای خبر: اسلام , گل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس