یونسی:

امنیت بدون حضور یك كشور امكان پذیر نیست، دین بایدبزرگترین نقش را در همزیستی مسالمت آمیز ایفاءكند

امنیت بدون حضور یك كشور امكان پذیر نیست، دین بایدبزرگترین نقش را در همزیستی مسالمت آمیز ایفاءكند عطر حرم: مشاور رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی با بیان این كه حفاظت از طبیعت در آیات قرآنی و ادیان الهی وجود دارد، اظهار داشت: بشر با جنگ بیشترین صدمه را به طبیعت زده است. دین باید بزرگ ترین نقش را در همزیستی مسالمت آمیز ایفاء كند.به گزارش عطر حرم به نقل از ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین یونسی امروز (شنبه ۱۵ اردیبهشت ) در یازدهمین دور گفت وگوی دینی مركز گفت وگوی ادیان و فرهنگ های سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی كه با مبحث «ادیان و محیط زیست» با حضور علمای اسلام و مسیحیت در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار شد، با بیان این كه یكی از مهمترین چالش های بشر امروز، محیط زیست است و بشر به اشتباه آن را به جهنم تبدیل نموده یا می كند، اظهار نمود: اكنون این سئوال مطرح می گردد كه طبیعت و ادیان چقدر می توانند با یكدیگر در ارتباط باشند. آیاتی در قرآن كریم وجود دارد كه به طبیعت اشاره شده است. در آیه ۷ سوره ابراهیم خداوند اخطار می دهد كه اگر شكرگزار باشید نعمت به شما افزوده می گردد و اگر كفر نعمت كنید عذاب خدا شدید می گردد.

وی خاطرنشان كرد: ما باید از نعمت هایی كه در اختیار داریم نهایت استفاده را برده و شكرگزار باشیم. اگر چنین كردیم در مسیر توسعه و افزایش قرار می گیریم و اگر برعكس عمل كرده و كفران نعمت، اسراف و تبذیر نماییم، در آن صورت باید منتظر خشم خدا و طبیعت باشیم.

یونسی تصریح كرد: بزرگ ترین نعمت، نعمت حیات است و پاسداری از این نعمت مهم ترین مشكل بشر امروز و آینده است. همواره آنجا كه بشر به خانه خود و زمین و طبیعت و حیات دست اندازی كرده است، دچار مشكل شده است. این فاجعه از جنگ انسان با انسان و انسان با طبیعت شروع شد. بیش ترین صدمه را به طبیعت، جنگ زده است. آن گاه كه انسان حس كرد كه نیازمند خدا و دین نیست و علم را به جای خدا و دین قرار داد و علم را گوشه ای وانهاد و فناوری امروز به دست بشر رسید، برای خود جهنمی آفرید. در جنگ با طبیعت این انسان است كه شكست می خورد.

مشاور رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی با اشاره به حدیثی از پیامبر اكرم (ص) اظهار داشت: پیامبر(ص) در حدیثی می فرمایند: «دو نعمت بزرگ برای انسان وجود دارد كه همواره مورد كفران قرار می گیرد یكی سلامتی و دیگری امنیت است.» امنیت امروز از سوی خشم طبیعت هم مورد تهدید قرار گرفته است. آلودگی زیست محیطی سلامتی انسان را تهدید می كند و مهار این تهدیدها و ناامنی ها نیازمند همكاری همه جانبه دولت ها است. آن زمان گذشته كه كشوری می گفت به تنهایی می تواند امنیت خویش را حفظ كند. اكنون هیچ دولتی نمی تواند بدون تعامل با سایر دولت ها امنیت خویش را حفظ كند.

یونسی خاطرنشان كرد: امروز افراط گرایی همه را تهدید می كند و خطر زیست محیطی و خطرهای اقتصادی مربوط به یك دولت و ملت نیست بلكه زمین كوچك شده است و همه با یكدیگر در ارتباطند. امنیت بدون حضور یك كشور امكان پذیر نیست. دین باید بزرگ ترین نقش را در همزیستی مسالمت آمیز ایفاء كند. فساد در همه جا دریا و زمین به دست بشر گسترش پیدا كرده است و این حس ناامنی در همه جا وجود دارد. آن زمانی كه انسان انسانیت را كنار گذاشت به خود اجازه داد هرگونه كه می خواهد عمل كند. در حالیكه باید زمین را آباد می كرد و به عمران و آبادانی در زمین می پرداخت نه به جنگ و فساد.1397/02/16
12:22:30
5.0 / 5
4535
تگهای خبر: ادیان , اسلام , اسلامی , دین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس