حجت الاسلام حسینی:

آغاز مرحله شهرستانی چهل و یكمین دوره مسابقات سراسری قرآن

آغاز مرحله شهرستانی چهل و یكمین دوره مسابقات سراسری قرآن عطر حرم: رئیس مركز امور قرآنی سازمان  اوقاف اظهار داشت: مرحله استانی چهل و یكمین دوره از مسابقات سراسری  قرآن كریم از اول تیر ماه تا ششم مرداد و مرحله كشوری هم از ۱۰ تا ۲۵ مهر ماه در اراك برگزار می شود.به گزارش عطر حرم به نقل از مهر، حجت الاسلام والمسلمین سید مصطفی حسینی رئیس مركز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه، ضمن تبریك اعیاد شعبانیه و بزرگداشت مقام معلم اظهار داشت: در طول سال، مسابقات قرآنی متعددی توسط نهادهای مختلف در كشور برگزار می شود، اما مسابقات قرآن سازمان اوقاف و امور خیریه همه اقشار و بخش های مختلف جامعه را در برمی گیرد.
حسینی در مورد این دوره از مسابقات عنوان كرد: چهل و یكمین دوره مسابقات قران كریم در ۱۵ رشته و در قالب سه بخش آوایی انفرادی، معارفی، آواها و نغمات دینی برگزار می شود.
رئیس مركز امور قرآنی سازمان اوقاف با اشاره به اینكه بخش آوایی انفرادی شامل قرائت ترتیل، قرائت تحقیق، حفظ ۵ جزء، حفظ ۱۰ جزء، حفظ ۲۰ جزء و حفظ كل قرآن كریم است؛ اضافه كرد: بخش معارفی هم تفسیر قرآن كریم، حفظ و معارف احادیث و حفظ موضوعی قرآن را شامل می گردد.
وی دعاخوانی، اذان، هم خوانی قرآن، انشاد انفرادی، همسرایی دو یا چند زبانه و مقطع خوانی گروهی قرآن كریم را جزء بخش آواها و نغمات دینی عنوان نمود و اظهار داشت: ثبت نام این دوره از مسابقات از بهمن ماه سال ۹۶ آغاز و تا آخر اسفند ماه سال جاری ادامه داشت.
حجت الاسلام حسینی اضافه كرد: مرحله استانی چهل و یكمین دوره از مسابقات سراسری قرآن كریم از اول تیر ماه تا ششم مرداد و مرحله كشوری هم از ۱۰ تا ۲۵ مهر ماه در اراك برگزار می شود.
وی در مورد برگزاری مسابقات در بخش معارفی اظهار داشت: مرحله شهرستانی مسابقات در بخش معارفی از ساعت ۱۳ تا ۲۰، دهم خرداد ماه به صورت الكترونیكی بدون محدودیت مكان و زمان برگزار و مرحله استانی بخش معارفی هم ۲۱ تیرماه به صورت كتبی برگزار می شود.
حجت الاسلام حسینی در مورد منابع و محتوای آزمون رشته های معافی اظهار داشت: در رشته تفسیر قرآن كریم تفسیر سوره حجر بر مبنای تفسیر نمونه، در حفظ و معارف موضوعی قرآن كریم حفظ و معارف ۴۰ مبحث اول بر مبنای كتاب «با قرآن خوشبخت شوید» و در حفظ و معارف احادیث حفظ و معارف ۴۰ حكمت اول به جزحكمت ۳۰ بر مبنای كتاب «زمزم حكمت» ترجمه و شرح ۱۱۰ حكمت نهج البلاغه می باشد.
رئیس مركز امور قرآنی سازمان، اضافه كرد: در این دوره از مسابقات برای برادران و خواهران اهل سنت هم منبع خاص آزمون در رشته تفسیر بر مبنای كتاب تفسیر صفوه‌ی التفاسیر در نظر گرفته شده است.

1397/02/17
13:01:27
5.0 / 5
4920
تگهای خبر: اسلام , دین , قرآن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس