آیت الله استادی:

روحانیون رفتار و منش شیخ غلامرضا یزدی را ملاك رفتار خود قرار دهند

روحانیون رفتار و منش شیخ غلامرضا یزدی را ملاك رفتار خود قرار دهند عطر حرم: عضو جامعه مدرسین حوزه علیمه قم اظهار داشت: روحانیون باید رفتار و منش شیخ غلامرضا یزدی را ملاك رفتار و عملكرد خود قرار دهند.


به گزارش عطر حرم به نقل از ایسنا، آیت الله رضا استادی در آیین افتتاحیه كنگره شیخ غلامرضا یزدی با بیان این كه تقویت ایمان مردم یكی از مهمترین خصوصیت های حاج شیخ است، اظهار نمود: روحانیون باید رفتار و منش شیخ غلامرضا یزدی را ملاك رفتار و عملكرد خود قرار دهند.
عضو جامعه مدرسین حوزه علیمه قم، ارتباط با تمام مردم جهان بدون برخورداری از معنویت را برای توسعه فرهنگ عمومی و نهادینه كردن ارزش های دینی و اخلاقی بلا استفاده دانست و بیان كرد: حاج شیخ غلامرضا یزدی همچون شخصیت های برجسته علمی و دینی است كه با رفتار خود به خوبی توانسته است ارزش های اسلامی و دینی را بین اقشار مختلف نهادینه كند.
آیت الله استادی با بیان این كه مرحوم حاج شیخ غلامرضا در سن 60 سالگی نگارش تفسیر قرآن كریم را در دستور كار خود قرار داده است، اظهار داشت: كتاب تفسیر حاج شیخ غلامرضا یزدی، كتابی علمی و متفاوت بوده كه چهار سال برای نگارش آن زمان صرف شده است.
وی خاطرنشان كرد: مرحوم شیخ غلامرضا یزدی در مورد كتاب تفسیر خود گفته، این كتاب اثری علمی است كه برای بیان ناگفته های عرفانی و دینی ارزش های اسلامی نگارش شده است.
امام جمعه یزد با بیان این كه حاج شیخ الگوی مناسبی برای جوانان است، اظهار داشت: با وجود كسب درجات عالی علمی، منبری بودن یكی از مهمترین خصوصیت های رفتاری حاج شیخ غلامرضا یزدی در جهت تبلیغ ارزش های اسلامی بوده است.
به گزارش عطر حرم به نقل از ایسنا، آیت الله محمدرضا ناصری یزدی در آیین افتتاحیه كنگره شیخ غلامرضا یزدی(فقیه خراسانی) با بیان این كه مردمی بودن یكی از مهمترین خصوصیت های حاج شیخ بوده است، اظهار نمود: تمام هزینه های برگزاری كنگره بزرگداشت شیخ غلامرضا یزدی توسط خیرین تأمین شده است.
وی اضافه كرد: شیخ غلامرضا یزدی الگوی موثری برای روحانیون و دیگراقشار جامعه است، اضافه كرد: حاج شیخ حرص تبلیغ دین اسلام و ارزش های دینی را داشته است.
امام جمعه یزد، درس گرفتن از شیوه زندگی شیخ غلامرضا یزدی را ضروری دانست و بیان كرد: احساس مسئولیت در قبال مردم برای هدایت آنها به سمت حق تعالی، حاج شیخ را به شخصیتی بزرگ و ماندگار تبدیل نموده است.
ناصری یزدی با بیان این كه حاج شیخ از هیچ فرصتی برای هدایت مردم غافل نمی ماند، اظهار داشت: مأنوس بودن با نماز از دیگر خصوصیت های بارز و شاخص حاج شیخ غلامرضا یزدی بود.
نماینده ولی فقیه در استان یزد، شیخ غلامرضا یزدی را الگوی مناسبی برای جوانان عنوان نمود و اضافه كرد: منبری بودن برای هدایت افراد جامعه یكی از خصوصیت های حاج شیخ بوده كه تا آخر عمر پربركت ایشان ادامه داشته است.
وی با بیان این كه حاج شیخ نماز و عبادت را اولویت تمام كارها و برنامه های خود قرار داده بود، تصریح كرد: جاذبیت مرحوم شیخ غلامرضا یزدی برای احساس مسئولیت در قبال دین و انسان های مومن بود.
امام جمعه یزد با اشاره به عظمت و بزرگی حاج شیخ، اظهار داشت: متأسفانه هنوز آن طور كه باید و شاید در شأن مرحوم آیت الله شیخ غلامرضا یزدی(فقیه خراسانی) تبلیغ نشده است.
صداقت و ساده زیستی، حاج شیخ را در جامعه ممتاز كرده است
استاندار یزد با بیان این كه مرحوم حاج شیخ نمونه ای صادق از مكتب عشق و دلدادگی حضرت علی(ع) بود، اظهار داشت: مرحوم شیخ اجتماع فضائل بود اما دو صفتی كه او را در جامعه ممتاز ساخته «صداقت و ساده زیستی» است.
به گزارش عطر حرم به نقل از ایسنا، محمود زمانی قمی در آیین افتتاح كنگره ملی حاج شیخ غلامرضا یزدی كه با حضور علما و روحانیون استان و كشور برگزاری شد، با بیان این كه یزد بخش بزرگی از تمدن بزرگ ایران است، اظهار نمود: استان یزد دیار عالمان دینی، معنوی و اخلاقی است.
وی با اشاره به این كه آیت الله حاج شیخ غلامرضا یزدی (فقیه خراسانی) فاتح قلوب است، اضافه كرد: با توجه و دقت در عالم هستی و رصد توازن در آن، در می یابیم كه نیروهای طبیعت، اعم از عناصر جامد و عناصر زنده با یكدیگر پیوند داشته و در همدیگر تأثیرات متقابلی می گذارند.
زمانی قمی با بیان این كه در مكتب امیر بیان مولای فضیلت و اخلاق حضرت علی (ع) انسان، همان شكل و نمونه عالی جلوه های ارزشمند جهان هستی است، خاطرنشان كرد: حضرت امیر (ع) عمیقاً اعتقاد داشت كه در بین موجودات و كائنات پیوندهایی وجود دارد كه جز با نابودی خود آنها، امكان از بین رفتن آن پیوندها نیست و هر چیزی كه این روابط و پیوندها را كوتاه سازد در واقع مفهوم خود هستی و وجود را بی ارزش می سازد و اگر انسان یكی از این موجودات باشد، پیوند او با آنها، همان پیوند هستی است.
این مقام مسئول ادامه داد: پیوند انسان با زندگان همنوع خود پیوندی استوارتر و نیرومندتر است.
زمانی قمی اضافه كرد: ارتباط انسان كه در رأس موجودات زنده قرار دارد با برادر انسان خود، اولین لزوم اجتناب ناپذیر برای هستی و بقای خود و جامعه بحساب می آید.
وی با بیان این كه حضرت علی (ع) به صورت شگفت آوری اصرار دارد كه قوانین را با مقیاسی نگهبانی و اجرا نماید كه زیباتر و والاتر از خود قوانین است و آن كیمیای مهر و عاطفه انسانی است كه با ترویج اخلاق رشد و نمو می كند، اظهار داشت: مهر و عاطفه انسانی، همین انگیزه روحی ریشه دار، برای تكامل و برتری و والایی است و این مهر و عاطفه یك لزوم اخلاقی است.
استاندار یزد اظهار نمود: در مكتب مولای پاكی ها علی ابن ابیطالب مهر و عاطفه نسبت به بندگان خدا جلوه ای است از جلوه های عدالت جهان هستی كه سرچشمه آن صدق و راستی است.
زمانی قمی با بیان این كه مرحوم شیخ عزیز نمونه ای صادق از مكتب عشق و دلدادگی مولایش حضرت علی ابن ابیطالب بود، اظهار داشت: مرحوم شیخ اجتماع فضائل بود اما دو صفتی كه او را در جامعه ممتاز ساخته شامل صداقت و ساده زیستی است.
وی ادامه داد: صداقت بعنوان یك فضیلت اخلاقی، در بین همه اقوام و در طول تاریخ همواره ارجمند و پسندیده بوده است. صداقت مترادف با امانت است و صداقت به معنای راستگویی و بالاخره همسویی و هماهنگی با حق است. مرحوم آیت الله حاج شیخ غلامرضا (ره) این ملكه و صفت اخلاقی را در خویش پرورانده بود.
در ادامه این مراسم از سه كتاب "فقیه آسمانی" شامل مجموعه ای از مصاحبه ها تهیه شده، "گوهر شب چراغ یزد" مجموعه ای از داستان های كوتاه در وصف حاج شیخ و كتاب «فاتح قلوب» مجموع مقالات پذیرش شده در كنگره ملی شیخ غلامرضا یزدی، معرفی و رونمایی شدند.1397/02/20
21:08:04
5.0 / 5
4527
تگهای خبر: اسلام , اسلامی , امام , دین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس