استاد حوزه علمیه قم:

قدردان شب های قدر باشیم

قدردان شب های قدر باشیم عطر حرم: یكی از اساتید حوزه علمیه قم اظهار داشت: فلسفه شب های قدر، زدودن گناه و توبه و آغاز بندگی است از این رو قدردان شب های قدر باشیم.


به گزارش خبرنگار ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین سید احمد دارستانی در آیین احیای شب نوزدهم ماه مبارك رمضان در جمع مشتاقان و نمازگزاران در مسجد مقدس جمكران عنوان كرد: شب های قدر دارای منزلت و جایگاهی بس عظیم است.
حجت الاسلام دارستانی اضافه كرد: فلسفه شبهای قدر، زدودن گناه و توبه و آغاز بندگی است از این رو قدردان شب های قدر باشیم. در شب قدر انسان مومن اعتراف می كند كه به واسطه گناه و سرپیچی از فرامین الهی به خود ظلم و ستم روا داشته است؛ مهم ترین عامل گرایش انسان به گناه و معصیت جهل و نادانی است بنابراین باید از جهل خویش به خدای متعال پناه ببریم؛ مومنان در این شب های پرارزش از خدا طلب مغفرت می كنند و می خواهند كه جهل و گمراهی را از آن ها دور كند.
حجت الاسلام دارستانی خاطرنشان كرد: خداوند آنقدر متعال و بزرگ و بخشنده است كه حتی بنده ای كه خطا كرده و به زمین خورده است را دوست دارد و عزیز می شمارد؛ همان گونه كه والدینی كه فرزندشان بیشتر از همه دچار زیان و نقصان است را حمایت می كنند تا به مسیر اصلی زندگی اش بازگردد خداوند هم در برابر زیان كاران چنین رفتار می كند.
این استاد حوزه خاطرنشان كرد: توبه را در همه لحظه های زندگی خود مورد توجه و عنایت قرار دهید تا مورد لطف خداوند قرار گیرید؛ گناهكارانی كه پشیمان هستند شب های قدر ناب ترین زمان و فرصت برای بازگشت و استغفار آن هاست؛ در این شب منادی، ندا سر می دهد كه خداوند همه گناهان را بخشید اوست كه عذر ما را می پذیرد و توبه ما را قبول می كند؛ در زندگی فرصت هایی فراهم می گردد كه انسان مورد رحمت الهی قرار گیرد چنین شب هایی پربركت و بزرگ و سراسر نور است.
این استاد حوزه تصریح كرد: باید بدانیم منظور از بندگی خداوند چیست اگر هدف از بندگی را فهمیدیم از نقصان دور می شویم؛ آنانی به منفعت دست می یابند كه غرق در بندگی می شوند و از سرپیچی دستورات الهی دوری می گزینند.
حجت الاسلام دارستانی عنوان كرد: انسان هایی در بندگی نمره قبولی می گیرند كه همه كاستی ها و نداری ها را می پذیرند؛ باید خودمان را بیشتر محتاج خدا ببینم.
این استاد حوزه خاطرنشان كرد: در این شب ها ارتباط خویش را با خدا محكم سازیم و خویش را به اهل بیت(ع) نزدیك تر نماییم و دست از غرور شسته و عشق خدا را سرمایه زندگی قرار دهیم تا آثار و بركات آن را در زندگی لمس نماییم.1397/03/14
23:55:10
5.0 / 5
4462
تگهای خبر: اسلام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس