آیت الله اراكی:

وحدت میان جامعه اسلامی

وحدت میان جامعه اسلامی به گزارش عطر حرم دبیركل مجمع جهانی تقریب تأكید نمود: وحدت میان جامعه اسلامی و مؤمنان نشانه رحمت الهی و محبت خدای متعال به جمع مؤمنان می باشد.


به گزارش عطر حرم به نقل از ایسنا، آیت الله محسن اراكی در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به ۱۹ مهرماه سالروز تأسیس مجمع جهانی تقریب به فرمان مقام معظم رهبری، به آیه شریفه «وَاعتَصِموا بِحَبلِ اللَّهِ جَمیعًا وَلا تَفَرَّقوا وَاذكُروا نِعمَتَ اللَّهِ عَلَیكُم إِذ كُنتُم أَعداءً فَأَلَّفَ بَینَ قُلوبِكُم فَأَصبَحتُم بِنِعمَتِهِ إِخوانًا» اشاره كرد، اضافه كرد: خداوند می فرماید، شما پراكنده بودید و با یكدیگر دشمنی می كردید ولی با نعمت خدا شما یكدل و یكدست شدید و این نعمت الهی همان وجود مقدس محمد (ص) و آل محمد است.
دبیركل مجمع جهانی تقریب ادامه داد: در روایات فراوانی از نعمت تامه الهی به نعمت امامت و نعمت رهبری رسول اكرم (ص) و خاندان او تفسیر شده است. این نعمت كه در عین حال رحمت هم است. اگر بر قوم مؤمنی نازل شود، آن قوم مؤمن را یكدل و یكدست می كند. در مقابل وحدت، تفرقه و ستیز قرار دارد كه هرگاه میان جمعی از مردم مؤمن ستیز و تفرقه راه افتاد نشانه عذاب الهی است.
وی تأكید كرد: دشمنی و راه افتادن جنگ بین جمعی مؤمن نشانه عذاب الهی و یكدلی میان جمعی مؤمن نشان دهنده رحمت الهی است.
آیت الله اراكی با اشاره به روایتی از حضرت محمد (ص)، اظهار داشت: از پیامبر اكرم(ص) نقل شده كه "النجوم أمان لأهل الأرض من الغرق، وأهل بیتی أمان لاُمتی من الإختلاف، فإذا خالفتها قبیلة اختلفوا، فصاروا حزب إبلیس"؛ ستارگان امان اهل زمین از گم شدن و نابودی در دریاها است و آنها را از نابودی در امان قرار می دهند و خاندان من امان امت هستند از اختلاف و تضمین كننده وحدت امت هستند.
دبیركل مجمع جهانی تقریب با اشاره به اینكه در آستانه اربعین حسینی و تظاهرات عظیم ده ها میلیونی بی سابقه در تاریخ بشر هستیم، اضافه كرد: در تظاهرات اربعین كه اساساً بیش از سی میلیون در آن شركت می كنند، سیل جمعیت روانه می گردد. در این سیل جمعیت دو هفته همه در حال حركت بودند و به صورت متصل جمعیت به سمت كربلا روان بود.
وی با اشاره به اینكه خاندان (ع) اساس اتحاد جامعه اسلامی هستند، اظهار داشت: همه این ده ها میلیون نفر یكدست و یك جهت هستند و این از معجزات پیامبر اكرم است. امروز این معجزه در حال تفسیر است كه فرمودند اهل بیت، امان امت از اختلاف و منشأ نزول رحمت الهی هستند.
آیت الله اراكی اظهار داشت: امیدواریم همه مسلمانان گرد شمع وجود حسین بن علی (ع) و خاندان جمع شوند و با وحدت كلمه و اتفاقی كه با خاندان دارند، همه ما حول محور قران و پیامبر و خاندان یك دل باشیم و با این یكدستی رحمت خدا نازل می گردد.


 

1396/07/22
15:47:03
5.0 / 5
5811
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس