علم الهدی:

اجبار در حجاب برای مقابله با ناهنجاری و منكرات شرعیه است

اجبار در حجاب برای مقابله با ناهنجاری و منكرات شرعیه است عطر حرم: نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی اظهار داشت: توسعه حجاب با تحلیل، فكر، قلم و بیان ممكن بوده و حركتی فكری است. كار فرهنگی، كار زور نیست اما اجبار در حجاب برای مقابله با ناهنجاری و منكرات شرعیه است.


به گزارش عطر حرم به نقل از ایسنا، آیت الله سید «احمد علم الهدی» امروز ۲۱ تیرماه در تجمع حافظان حریم خانواده به مناسبت روز ملی عفاف و حجاب در مسجد گوهرشاد، اظهار نمود: مسجد گوهرشاد قتلگاه افرادی است كه در مقابله و مبارزه با حركت شیطانی دست نشانده استعمار بریتانیا، رضاخان قلدور، به شهادت رسیدند.
وی ادامه داد: در سحرگاه ۲۱ تیرماه سال ۱۳۱۵ افراد بی گناه و غیرتمندی كه در مقام صیانت نوامیس خود در مقابل اقدامات كافرمآبانه رضاخانی قیام كرده بودند در این مكان به خاك و خون كشیده شدند و اجساد طیبه و طاهره آن ها به خانواده هایشان بازنگشت. تعداد شهدای مسجد گوهرشاد در سال ۱۳۱۵ هجری شمسی ۴ هزار نفر در تاریخ ثبت شده است.
علم الهدی با بیان این كه آرمان پرارزش این افراد صیانت از حجاب و عفت بوده است، تصریح كرد: مسأله حجاب بعنوان یك ارزش قرآنی و واجب دینی مورد توجه همه بوده اما آنچه امروز باید تبیین شود، حركت نابكارانه و جریان استعماری رضاخانی است كه برپایه شرایط آن روز و حاكمیت بریتانیا بر این كشور صورت گرفته است.
امام جمعه مشهد با اشاره به این كه بعد از جنگ جهانی دوم مسأله استیلای بر جهان و سلطه بر كشورهای جهان سوم برای ابرقدرت ها بعنوان یك راه قدرت عنوان شد، خاطرنشان كرد: بهترین راهی كه آن ها برای سلطه بر ملت ها و استیلای بر منافع انسانی و طبیعی كشورها در جهت قدرت و توسعه ثروت و دارایی پیدا كردند، براندازی هویت ملت ها به وسیله ابزار مدرنیزاسیون بر كشورهای جهان سوم بود.
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی اضافه كرد: آن ها به این نتیجه رسیدند كه اگر با این حركت بتوانند جریان مدرنیته را بعنوان مبانی فكری بر ملت ها تحمیل كنند، كاملاً بر آن ها مسلط می شوند و هم از نیروهای انسانی و هم منابع طبیعی آن ها در توسعه قدرت و ثروت استفاده می نمایند.
وی افزود: آن ها در خط اجرای مدرنیزاسیون یعنی حاكمیت بخشی بر مدرنیته در افكار، اندیشه ها و فرهنگ ها، به این نتیجه رسیدند كه چاره ای جز براندازی هویت های فرهنگی این جوامع و ملل ندارند و با دست نشاندن یك قلدر ناپاك چون رضاخان بر این كشور به این نتیجه رسیدند كه باید هویت این مردم و هویت ایرانی بودن را از این مردم بگیرند و با عنایت به اینكه ایران یك كشور اسلامی بوده، طبیعی است كه این كار ساده و آسانی نخواهد بود.
علم الهدی اضافه كرد: با براندازی هویت این مردم و حاكمیت بخشی بر مدرنیته، سلطه غرب بر تمام جریان های انسانی، ثروت این مردم و منابع طبیعی در این منطقه حساس جهان، تثبیت می شد و آن‎ها كاملا مسلط می شدند. خط براندازی هویت ایرانی و مسلمان بودن باید بر موثرترین آثار و ارزش هایی كه این هویت را تثبیت می كرد، اثر بگذارند.
امام جمعه مشهد با بیان این كه لباس، نمایش مذهب، جریان فرهنگی و هویت یك ملت است، اظهار داشت: مسأله كشف حجاب الزامی و براندازی چادر در جهت براندازی هویت ایرانی و اسلامی این مردم به وسیله رضاخان صورت گرفت. مردم، علما و نخبگان فكری و سیاسی كشور به این مسئله واقف شدند اما اعتراضات نخبگانی در برابر قلدری های رضاخان به جایی نرسید.
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی افزود: رضاخان مسأله اتحاد شكل را بیان كرد و با به هم زدن لباس معمول ایرانی آن زمان، هویت مردم را از آن ها گرفت. كشف حجاب در واقع در جهت براندازی هویت این مردم و جایگزین كردن هویت غربی به جای هویت اسلامی بود. جامعه ای كه هویت نداشت و هویت خویش را از دست داده بود، با تمام وجود در اختیار جریان حاكم فرهنگی و جریان استعمارگر مسلط قرار می گرفت.
وی تصریح كرد: كارنامه رضاخانی در تمام دوران سلطنتش جز جنایت، ظلم، ستم و نوكری برای غرب هیچ نداشت. حتی در تولید برخی برنامه های صنعتی، فناوری و تولید جریان آموزشی در كشور، رضاخان حركتی را جز بعنوان خدمت به استعمار غرب انجام نداد. رضاخان راه آهن را در این كشور تولید كرد نه برای مردم بود بلكه برای خدمت به ناپاكانی كه متفقین بودند و با اشاره آن ها این راه آهن را راه اندازی نمود. راه آهن شمال به جنوب یك جریان غیرفرهنگی و غیراقتصادی برای مردم ایران بود.
علم الهدی خاطرنشان كرد: صنایعی كه به وجود آورد، صنایعی نبود كه مردم را خودكفا كرده و آن ها را در جهت زندگی مرفه كند. كشور را بازار مصرفی صنایع پس خورده و پس مانده غربی ها قرار داد. به جهت اینكه این كشور بازار فروش و مصرف صنایع غربی باشد، صنایع را تولید كرد اما صنعت مادر را به وجود نیاورد. تنها خرید اتومبیل غربی، انتقال صنعت نبود.
امام جمعه مشهد افزود: رضاخان دانشگاه را وارد این كشور كرد. دانشگاه بعنوان خدمت به غربی ها بود. آن زمان كه در كشور ما دانشگاه وجود نداشت ما ابوریحان بیرونی، فارابی، ابوعلی سینا و سركردگان بزرگ علم، فكر و دانش را در روی زمین داشتیم. این بزرگان از حوزه های علمیه ای آمدند كه در كشور ما بعنوان یك جریان فرهنگی وجود داشت.
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی اظهار داشت: رضاخان برای تولید سكولاریسم در آموزش كشور و اینكه آموزش آمیخته با دین آموزی نباشد، دانشگاه را بعنوان رقیب حوزه های علمیه كه مركز آموزش و پرورش فناوران و علوم تجربی بود، به راه انداخت تا علوم تجربی را به یك علم سكولاریسم مبدل كند. دانشگاه و مدارس یك حركت بزرگ در خدمت به غرب و انگلیس بود، به جهت اینكه دین از عمق فكر، اندیشه و آموزش مردم براندازی شود.
وی ادامه داد: هركاری كه رضاخان انجام داد، نوكری برای انگلیسی ها و خدمت برای اروپایی ها و غرب بود. هر چه در مملكت بود را در دامن دشمن ریخت و دشمن را بر شئون فرهنگی، اقتصادی و سیاسی مسلط كرد. این كارنامه رضاخانی است.
علم الهدی با اشاره به این كه چادر صرف نظر از یك پوشش عظیم اسلامی و واجب دینی، یك هویت ملی ایرانی غیر از هویت دینی است، خاطرنشان كرد: در تاریخ هم لباس زنان ایرانی پیش از اسلام چادر بوده است. رضاخان علاوه بر اینكه با اسلام دشمن بود، با ایران هم دشمن بود. دشمنی رضاخان با اسلام نه بعنوان پیغمبر و قرآن بلكه بعنوان نابودسازی و براندازی هویت ایرانی بود به این علت كه هویت ایرانی با هویت اسلامی به هم گره خورده بود.
امام جمعه مشهد اضافه كرد: حكومت و تاریخ رضاخانی غیر از همه خصوصیت هایی كه دارد، یك نقطه سیاه برای عبرت این مملكت است.رضاخان در سال ۱۳۱۵ كشتار عظیم و فجیع مسجد گوهرشاد را در جهت كشف حجاب الزامی انجام داد. امروز هم افرادی كه با حجاب الزامی مسئله دارند و این مانكن هایی كه درست می كند و در خیابان ها بدون چادر و روسری ظاهر می شوند، در حقیقت پیاده نظام جریان استكباری هستند كه جاسوس آن هم رضاخان بوده است. این افراد دنباله رو آن ها هستند.
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی اظهار داشت: اكنون دیگر آن زمان نیست. امروز روزی نیست كه جاسوس انگلیسی و آمریكایی در این مملكت قلم بزند، مقاله بنویسد و ضد حجاب اظهارنظر كند. حجاب حرف و واجب قرآنی بوده و چادر لباس قرآنی است. قرآن چادر را بعنوان لباس زن مسلمان تعیین كرده است. توسعه حجاب با حركت فرهنگی و فكری انجام می گردد.
وی با بیان این كه ما نمی خواهیم در فرهنگ سازی جامعه با زور پیش برویم و با زور هم نمی توان پیش رفت، اضافه كرد: آنچه در عرصه نظام مطرح بوده، مبارزه با بی حجابی است چونكه هنجارشكنی و منكر شرعی است. ما نمی خواهیم با اجبار فردی را باحجاب نماییم. ما می خواهیم جلوی فساد را بگیریم، با منكر مبارزه نماییم و با ناهنجاری بجنگیم. توسعه حجاب با تحلیل، فكر، قلم و بیان ممكن بوده و حركتی فكری است.
علم الهدی اضافه كرد: هیچ گاه ما نمی گوییم با زور باید فردی باحجاب شود اما اگر بی حجابی در جامعه امنیت را به خطر بیندازد، عفت را از بین ببرد و در كشیدن سفره دین از زیر پای جوانان عامل دشمن شود، باید با بی حجابی مبارزه كرد. مبارزه با بی حجابی یك مسئله بوده و توسعه حجاب مسئله ای دیگر است. كار فرهنگی، كار زور نیست اما اجبار در حجاب برای مقابله با ناهنجاری و منكرات شرعیه است.
امام جمعه مشهد اظهار داشت: ما قبول داریم كه امروز مردم از نظر اقتصادی و معیشت دچار مشكل هستند و این به علت دشمنی های استكبار و برخی ندانم كاری ها در مدیریت است اما عده ای عنوان می كنند كه مردم دچار مشكل هستند پس بگذارید آزاد باشند. به مردم در جریان فرهنگی و مسایل اخلاقی جامعه آزادی دهید. این منطق غلطی است.
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با اشاره به این كه بی حجابی، مقابله با جریان ناموسی عفت جامعه و از بین بردن عفت جامعه اگر از دزدی بدتر نباشد، در عرض این منكرات و ناهنجاری ها است، خاطرنشان كرد: فردی می خواهد با اموال مردم بر دارایی خود بیفزاید كه باید جریان های قضایی و اجرایی كشور مبارزه كنند اما بدین معنا نیست كه آنكه می خواهد هویت دینی و ملی ما را از بین ببرد آزاد باشد. باید با او برخورد و مقابله نمود، ازاین رو مسایل در كشور و جامعه ما نباید با هم اشتباه شود.
وی خاطرنشان كرد: ما پای دین، آزادی و استقلال اقتصادی خود ایستادیم. ما با دزد و اخلالگر می جنگیم و با مفسد اقتصادی و هم با ناهنجارساز جامعه و برانداز حكومت دینی و اسلامی هم مبارزه می نماییم. ما همانطور كه در جنگ نظامی به دشمن اجازه ندادیم در هشت سال دفاع مقدس یك وجب خاك ما را تصرف كند، در جنگ اقتصادی به دشمن اجازه نخواهیم داد بر تمام منابع ما سلطه پیدا كرده و ما را مستأصل كند و در جنگ نرم هم به دشمن اجازه نمی دهیم با تجاوزات فرهنگی و اخلاقی بر جامعه ما مسلط شود.


1397/04/22
23:59:14
5.0 / 5
4850
تگهای خبر: اسلام , اسلامی , امام , دین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس