یك میلیون اصفهانی حافظ قرآن در چهار سال

یك میلیون اصفهانی حافظ قرآن در چهار سال عطر حرم: مدیر كل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان اظهار داشت: در استان اصفهان 3 هزار و 200 نفر در حفظ مجازی قرآن شركت و در این زمینه استان اصفهان رتبه دوم را در كشور به دست آورده است.


حجت الاسلام و المسلمین رضا صادقی در گفت وگو با خبرنگار ایسنابا اشاره به اینكه برپایه فرمایشات رهبر معظم انقلاب در خصوص تربیت 15 میلیون حافظ قرآن در كشور، اداره كل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان طی 4 سال قبل یك میلیون نفر حافظ قرآن تربیت كرده است، اظهار نمود: بیش از 106 درصد سهمیه اداره اوقاف اصفهان برای حفظ قرآن هزینه شده است.
وی ادامه داد: در چهل و یكمین دوره مسابقات قرآنی در استان اصفهان هم با حضور 571 نفر از سراسر استان برگزار گردید. در دو سال اخیر احمد اسلامی اهل كاشان در رقابت با حافظان قرآن 84 كشور اسلامی نفر نخست مسابقات و موسی معتمدی در رقابت با حافظان قرآن 80 كشور اسلامی رتبه نخست را به دست آورده اند.
وی با اشاره به اینكه در استان اصفهان 3 هزار و 200 نفر در حفظ مجازی قرآن شركت و رتبه دوم را به دست آوردند كه این استان دارای 85 شناسه فرهنگی است، افزود: در جهت فرمایشات رهبر معظم انقلاب در خصوص تبدیل شدن بقاع متبركه به قطب فرهنگی طرح آرامش بهاری هر سال در جوار بقاع متبركه امامزادگان شاخص برگزار و خدماتی در زمینه اسكان به زائران عرضه می گردد.
مدیر كل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان با بیان این كه استان اصفهان در زمینه موقوفات رتبه ششم كشوری دارد، خاطرنشان كرد: در كشور 8 هزار و 51 بقعه متبركه امامزاده وجود دارد كه 718 بقعه در استان اصفهان و 41 بقعه در شهرستان گلپایگان است. هم چنین استان در زمینه تعداد بقاع متبركه امام زادگان رتبه چهارم در كشور را دارد كه نشان دهنده ارادت، ایمان و تقوای مردم نسبت به اهل بیت(ع) است.



1397/05/10
15:18:16
5.0 / 5
4547
تگهای خبر: اسلام , اسلامی , امام , قرآن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس