راه اندازی صندوق بیمه قرآنیان در كشور

راه اندازی صندوق بیمه قرآنیان در كشور عطر حرم: معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: صندوق بیمه قرآنیان كشور راه اندازی می گردد.


به گزارش عطر حرم به نقل از ایسنا، عبدالهادی فقی زاده در جریان سفر خود به استان در جمع فعالین قرآنی، تأمین محتوای آموزشی متناسب با ظرفیت های موجود را یكی از اولویت های جدی معاونت قرآن و عترت وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی دانست و اظهار نمود: ارتقای سطح كمی و كیفی آموزش های قرآنی ضروری می باشد.
وی، آموزش چهره به چهره را یكی از راهكارهای موثر در بحث آموزش قرآنی دانست و اضافه كرد: استفاده از اساتید مجرب برای تولید محتوای جدید و بروز قرآنی، مهمترین رسالت قرآنی است.
معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان این كه پشتیبانی از برنامه های خاص قرآنی و هنری در اولویت اجرایی وزارت ارشاد است، اظهار داشت: با عنایت به اجرای طرح ملی طراوات و آزمون سراسری قرآن و عترت، در فروردین ماه امسال حدود سه میلیارد تومان برای آزمون قرآن و عترت اعتبارات پرداخت شده است.
فقی زاده در ادامه با اشاره به لزوم راه اندازی صندوق بیمه قرآنیان در كشور، خاطرنشان كرد: جایگاه فعالین قرآنی باید در جامعه بیش از پیش ارتقا یابد.
این مقام مسئول هم افزایی فعالین قرآنی را یكی از راهكارهای موثر برای ترویج فرهنگ قرآنی بین اقشار مختلف جامعه دانست و بیان كرد: در صورت ضرورت تسهیلات قرض الحسنه به موسسات قرآنی كه قصد دارند با هم افزایی نهادهای اجتماعی و دینی فعالیت كنند پرداخت می گردد.
وی با بیان این كه قرآن به زبان هنر بیان شده و دارای وجوه معنایی و محتوایی در حد اعجاز است، اظهار داشت: قرآن باید به زبان هنر ترویج، تبلیغ و توسعه پیدا كند.
معاون وزیر ارشاد با اشار به لزوم در اختیار گرفتن هنرهای جانبی برای نهادینه كردن فرهنگ قرآن در جامعه، تصریح كرد: نهج البلاغه یكی از منابع دینی و آموزشی غنی است كه باید بین افراد جامعه نهادینه شود.
فقی زاده با بیان این كه 480 كلمه قصار در نهج البلاغه وجود دارد، اظهار نمود: تابحال برای بیش از 450 كلمه قصار نهج البلاغه مستندات قرآنی استخراج شده است.
این مقام مسئول در انتها با بیان این كه مربیان صحیفه سجادیه در كشور حمایت می شوند، اظهار داشت: برگزاری جشنواره صحیفه پژوهی در دستور كار جدی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.1397/05/11
17:11:53
5.0 / 5
4577
تگهای خبر: اسلام , اسلامی , دین , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس