خاتمی:

بدنه روحانیت جزء اقشار محروم جامعه است

بدنه روحانیت جزء اقشار محروم جامعه است عطر حرم: یك عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان با اشاره به اینكه روحانیت در پیدایش انقلاب نقش اول را داشته است، اظهار داشت: بودجه تخصیص داده شده برای روحانیون به اندازه ۴ دانشگاه مطرح كشور هم نیست، بنابراین می توان گفت بدنه روحانیت جزء اقشار محروم جامعه است.


به گزارش عطر حرم به نقل از ایسنا، آیت الله سیداحمد خاتمی، عصر پنچ شنبه در همایش طلایه داران تبلیغ استان همدان اظهار نمود: فضای بوجود آمده در كشور در عصر حاضر یكی از فضاهای كم نظیر در طول ۴۰ سال انقلاب است و یكی مهمترین وظایف مبلغان، «تقویت بنیه اعتقادی» مردم است، این نكته را نباید فراموش كرد كه پاسداری از اعتقادات مردم وظیفه ما مبلغان دین است بنابراین فرصت تبلیغی مهم محرم را نباید تنها به سوژه های این واقعه اختصاص داد.
این عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان با اشاره به اینكه تقویت اعتقادات و شبهه زدایی از وظایف مهم مبلغان است، افزود: دهه محرم، دهه ابلاغ رسالت الهی است چون كه شبهه زدایی خیلی از مسائل كه با گستردگی شبكه های مجازی برای نسل ۲، ۳ و ۴ بعد از انقلاب بوجود آمده است امری ضروری و لازم است.
وی عنوان كرد: رسالت دوم مبلغان «تقویت بنیه اخلاقی» مردم است، متأسفانه كمیت اخلاقی جامعه در تراز اسلامی نیست، آنچه از شیعیان در حوزه اخلاق انتظار می رود بیش از آن چیزی است كه مشاهده می شود، كه یكی از نمونه های آن بی انصافی در قضاوت هاست.
خاتمی خاطرنشان كرد: درصورت بروز خطا در یكی از روحانیون، كارگزاران دولت، پاسداران و... آن خطا را به نحو عام و مطلق آن گروه تلقی می كنند كه این عین بی انصافی و بی اخلاقی است.
امام جمعه موقت تهران اظهار داشت: احتكار، فسادهای مالی، هتاكی، فحاشی، غیبت، شایعه پراكنی، تهمت و... بعنوان عوامل تفرقه ساز از دیگر مسائلی است كه حوزه اخلاق را تهدید می كند.
وی با اشاره به اینكه سومین رسالت مبلغ، «تقویت بنیه سیاسی كشور» است، عنوان كرد: ورود به این حوزه نیازمند بصیرت است و مبلغان دین بعنوان كانال بصیرت افزایی در طول تاریخ مطرح بوده، هستند و خواهند بود، انقلاب و تداوم آن مدیون تبلیغ مبلغان است.
این عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان خاطرنشان كرد: هدف نهایی دشمن بدون شك براندازی نظام اسلامی است، همانگونه كه قرآن فرموده است دشنان آنقدر با شما می جنگند تا شما دست از دین خود بردارید كه اكنون هم آمریكا با تمام قوا با تولید جنگ اقتصادی به دنبال براندازی این انقلاب است.
خاتمی اظهار نمود: از دیگر اهداف شوم دشمن «پمپاژ یأس و ناامیدی» در بین مردم است كه مبلغان در این حوزه موظف به انجام سه رسالت هستند، اول آنكه هیچ گاه مشكلات كنونی جامعه را انكار نكنند، دوم آنكه با بیان برخی مسائل نادرست مشكلات را بدتر نكنند و در آخر از نعمات خداوند، حاكمیت دین، استقلال و امنیت كشور هم سخن به میان آورند.
امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینكه روحانیت در پیدایش انقلاب نقش اول را داشته است، خاطرنشان كرد: بودجه تخصیص داده شده برای روحانیون به اندازه ۴ دانشگاه مطرح كشور هم نیست، بنابراین می توان گفت بدنه روحانیت جزء اقشار محروم جامعه است.
خاتمی با اشاره به اینكه در ۴۰ سال انقلاب هر جا كه عمل به سخنان ولی فقیه انجام گرفته كشور سربلند و موفق بوده است، اظهار داشت: نقشه دشمن براندازی مبلغان بعنوان بزرگان و تریبون های اسلام است.
وی خاطرنشان كرد: دشمن به دنبال تولید جنگ روانی ضد روحانیت است، با القاء این مطلب كه روحانیت دیگر از همچون گذشته مورد احترام مردم نبوده اما نباید این نكته را فراموش كرد تا زمانی كه روحانیون زی طلبگی خویش را حفظ كنند همچنان در بین مردم دارای ارج و قرب هستند.1397/06/16
01:05:18
5.0 / 5
4298
تگهای خبر: اسلام , اسلامی , امام , دین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس