اعلام عناوین روزهای هفته امر به معروف و نهی از منكر

اعلام عناوین روزهای هفته امر به معروف و نهی از منكر عطر حرم: دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منكر اظهار داشت: حركت امام در سایه امر به معروف و نهی از منكر بود چونكه بزرگترین منكر، حكومت طاغوت است و امام به تاسی از حضرت ابا عبدالله الحسین حمله را به طاغوت زمان آغاز كرد و امام هم حمله را با طاغوت زمان آغاز كرد.


به گزارش عطر حرم به نقل از ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین زرگر در نشست خبری كه به مناسبت آغاز هفته احیای امر به معروف و نهی از منكر برگزار شد، ضمن تسلیت فرا رسیدن ایام شهادت امام حسین (ع) و گرامی داشت یاد شهدای ۱۷ شهریور خاطرنشان كرد: همانطور كه شروع انقلاب با امر به معروف و نهی از منكر بود بقای انقلاب هم با امر به معروف و نهی از منكر است.
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منكر در ارتباط با ساختار این نهاد و سابقه آن اظهار داشت: از سال ۷۲ با دستور رهبری ستاد تشكیل شد و اقدامات خوبی از آن زمان انجام شد و در سال ۹۴ با تلاش نمایندگان قانون امر به معروف و نهی از منكر تصویب گردید. خوشبختانه با جلسات كارشناسی مختلف دستور العمل قانون تصویب گردید و تمام حركت های ما برپایه قانون امر به معروف و نهی از منكر است.
وی ادامه داد: در هفته احیای امر به معروف كه از روز سه شنبه اول محرم شروع می گردد برنامه هایی را برای ستاد شروع كردیم و نامگذاری ها برای روزهای هفته و شعار هفته كه نهادینه سازی امر به معروف و نهی از منكر است را داریم چونكه اگر این شعار در زندگی مردم ساری شود خیلی از مشكلات وجود نخواهد داشت.
زرگر اضافه كرد: روزهای هفته با یك نام نامگذاری شده است. شعار روز اول محرم وحدت كلمه و پشتیبانی از امت اسلامی و دشمن ستیزی است و می دانید كه استكبار جهانی در مقابل ملت ایستاده است. روز دوم پشتیبانی از كالای ایرانی است كه شعار امسال بود. روز سوم پشتیبانی از آمران به معروف است و روز چهارم تقویت مساجد در تربیت نسل جوان است و روز پنجم خودباوری و خوداتكایی است و روز ششم تقویت مدیریت جهادی و سلامت محیط اداری است و نام روز هفتم محرم پشتیبانی از سبك زندگی ایرانی است.
وی ادامه داد: ما دستورالعمل قانون را با اعضای ستاد كه ۱۷ نفرند و ۶ نفر شان وزیرند را رعایت می نماییم. یكی از مواردی كه در قانون پیش بینی مطالبه گری از مردم است.
زرگر با اشاره به سامانه امین اظهار داشت: مردم با رجوع به این سامانه راهنمایی می شوند كه چگونه می توانند در گروه های امر به معروف عضو شوند.
وی تصریح كرد: امر به معروف و نهی از منكر مثل نماز یادگرفتنی است همانطور كه رهبری فرموده است. ۹۸ درصد معضلات اجتماعی در سایه امر به معروف و نهی از منكر حل می گردد.
قاضی رسیدگی كننده به پرونده های مفاسد اقتصادی در پاسخ به سوال ایسنا در خصوص اینكه «با وجود اینكه بنظر می آید قوه قضاییه عزمش را برای مبارزه با مفاسد اقتصادی جزم كرده اما برخی این انتقاد را مطرح می كنند كه قوه قضاییه نباید به این متهمان اكتفا كند بلكه باید دانه درشت ها را پای میز محاكمه بیاورد. آیا افراد دانه درشتی هستند كه مقرر است محاكمه شوند یا متهمان فعلی درشت ترین ها هستند؟» اظهار داشت: پرونده اولیه مربوط به دلالان بود و روز گذشته كه محاكمه آغاز شد از صرافان و دانه درشت ها بودند و به تدریج پیش می رویم و ان شاءالله به دانه درشت ها می رسیم.
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منكر اظهار داشت: در قانون ظرفیت های زیادی پیش بینی شده كه یكی از آنها مطالبه گری آحاد مردم از مردم و دولت می باشد. انسان باید در زندگی اش مطالبه گر باشد و برای منافع خود تلاش كند و اگر كسی جلوی منافع او را گرفت باید با امر به معروف انجام وظیفه كند. مردم ما باید این حق را برای خود قایل باشند كه اگر حق شان ضایع شد، حق خویش را از همنوعش و حتی دولت بگیرد. كشورهایی كه بعنوان نظارت همگانی پیش رفتند وضعیت شان خیلی بهتر از كشورهایی است كه در این راه پیش نرفتند.
وی ادامه داد: به جهت اینكه گروه های امر به معروف و نهی از منكر ساماندهی گردد، شوراهای امر به معروف بوجود آمده و الان 10 هزار و 163 شورای امر به معروف در آموزش و پرورش و ادارات و مساجد داریم و 116 هزار نفر همكاری دارند.
وی تصریح كرد: در مورد معضلات اجتماعی، معاونت دستگاه های قضایی و نظامی داشتیم اما پس از تصویب قانون به اینجا رسیدیم كه بخش قضایی و نظامی جدا شود. تشكیلات تصویب و خوشبختانه دادستان كل كشور با هماهنگی رییس دستگاه قضا بعنوان معاون امر به معروف و نهی از منكر انتخاب گردید. برای حل معضلات اجتماعی یك كمیسیونی مركب از اعضای ستاد پیش بینی كردیم كه وظیفه این كمیسیون شناسایی و اولویت بندی معضلات و برنامه ریزی بر مبنای وظایف ذاتی هر دستگاه است.
وی با اشاره به اینكه در ارتباط با امر به معروف آن طوری كه باید تلاش نماییم، نكردیم اظهار داشت: بعنوان مثال در بحث بودجه، بودجه ای كه در سال 94 برای كل كشور پیش بینی كردند 20 میلیارد تومان بود اما 10 میلیاردتومان دادند و سال 95 از 27 میلیارد تومان، 15 میلیارد و امسال از 45 میلیارد، تا كنون 6 میلیارد تومان دادند. اگر احكام نورانی اسلام را عمل نماییم، با این فرضیه به اهدافمان می توانیم برسیم.
زرگر در پاسخ به سوالی مبنی براین كه مردم به بحث امر به معروف نگاه پلیسی دارند ؟ اظهار داشت: نگاه ما 100 درصد فرهنگی است. ستاد كار سیاستگذاری می كند و اجرایی نیستیم و هر استان بر مبنای معضلات خود سیاستگذاری انجام می دهد و این مورد باعث بومی سازی می گردد. من هم ناراحت هستم كه چرا تا وقتی می گویند امر به معروف و نهی از منكر به سمت حجاب می رویم در حالیكه یكی از موضوعاتی كه تصویب كردیم، اسراف و تجمل گرایی است. بحث حجاب اولویت یك ما نیست و اصلا كاری به برخورد نداریم و اگر هم برخوردی باشد دستگاه اجرایی انرا انجام می دهد.

زرگر در پاسخ به سوالی درباره اولویت های امر به معروف اظهار داشت: در هر اداره ای شورای امر به معروف وجود دارد كه این شوراها موضوعات را برای خودشان اولویت بندی می كنند و اصلا اولویت های یك ما بحث های ریز نیست.
وی درباره تع اما ستاد با نهادهای مردمی اظهار داشت: اگر بر مبنای اصل هشتم قانون اساسی كه یك اصل مردمی است، قانون پیش بینی كردیم، یعنی امر به معروف دولتی شده است؟ در حالیكه نیاز است در ابتدای امر، مردم ساماندهی شوند و مردمی است و دولتی نیست چونكه اول كار است.
وی ادامه داد: روز گذشته دیدید همه طعم كارند ۱۴ هزار میلبارد می خواهی چه كار كنی و كجا ببری؟ انشالله خدا توفیق دهد و به قران برگردیم.1397/06/18
14:42:45
5.0 / 5
4300
تگهای خبر: اسلام , اسلامی , امام , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس