گزارش یك نشریه فرانسوی در مورد فشن اسلامی

گزارش یك نشریه فرانسوی در مورد فشن اسلامی عطر حرم: هفته نامه فرانسوی لوپوئن گزارشی در مورد نقش حجاب در پیدایش سبكی نو در عرصه فشن منتشر تولید كرده است.به گزارش عطر حرم به نقل از مهر، در حالیكه مبحث حجاب بعنوان یك نماد اسلامی همواره حساسیت های زیادی را در فرانسه و كشورهای غربی تولید كرده، هفته نامه فرانسوی »لوپوئن» گزارشی در مورد نقش حجاب در پیدایش سبكی نو در عرصه فشن منتشر تولید كرده است.
این نشریه در مقدمه مقاله خود به بهانه واكنش هایی كه انتشار تبلیغات شركت گپ (Gap) تولید كرده، در گزارش خود آورده است كه این قطعه پارچه ای كه زنان مسلمان بر سر می كنند، بیش از یك هزار تفسیر دارد. این نشریه با انتشار تصاویری از یك سالن مد در نیویورك در فوریه سال میلادی جاری می نویسد: امروز در امریكا زنان مهم و قدرتمندی از مانكن گرفته، تا وكیل و استاد دانشگاه در به سر كردن روسری های مارك به خود تردید راه نمی دهند.
در این مقاله به مبحث حجاب و تنوع آن در كشورهای مختلف از اندونزی گرفته تا عربستان سعودی یا افغانستان، توجه شده است. برخورد با مبحث حجاب در كشورهای مختلف اسلامی و حتی كشورهای اتحادیه اروپا یكی از بخش های دیگر این مقاله می باشد. نكته دیگر در این گزارش اشاره به گرایش رو به رشد به حجاب اسلامی در انگلیس، امریكا، كانادا و كشورهای اسكاندیناوی می باشد كه زنان بیش از پیش مایل به نمایش تعلقات مذهبی و فكری خود می باشند و آن را بعنوان یك مبحث هویتی می بینند.

چندی پیش در آستانه سال تحصیلی جدید در فرانسه، شركت پوشاك Gap در بخش GapKids خود تبلیغاتی را در مورد لباس كودكان و نوجوانان منتشر نموده كه در یكی از آن ها یك دختر دانش آموز محجبه دیده می گردد. با عنایت به ممنوعیت حجاب اسلامی در مدارس فرانسه، همین امر سبب شده كه واكنش های تندی در بعضی شبكه های مجازی و تعدادی از رسانه ها نسبت به تبلیغات مورد اشاره صورت گیرد و حتی بعضی از اعتراض هم فراتر رفته و كمپین تحریم گپ را راه اندازی كرده اند. البته این شركت در اطلاعیه ای كه در پاسخ به این اعترضات منتشر ساخته آورده است كه دختر مسلمانی كه در تصویر تبلیغاتی فوق دیده می گردد یكی از دانش آموزان مدرسه ای در نیویورك است و تبلیغات مورد اشاره هم برای عرضه در عرصه بین المللی تهیه شده است.

1397/06/24
15:22:15
5.0 / 5
4443
تگهای خبر: اسلام , اسلامی , تبلیغات , دین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس