مفتی اعظم سوریه:

چسباندن صفت تروریست به مقاومت یك تهمت است

چسباندن صفت تروریست به مقاومت یك تهمت است عطر حرم: شیخ احمد بدرالدین حسون اظهار داشت: باید پدیده تكفیری را كه به كشورهای ما صادر می شود، كنار بزنیم. چسباندن صفت تروریست به مقاومت یك تهمت است.


به گزارش عطر حرم به نقل از مهر، شیخ احمد بدرالدین حسون، مفتی اعظم سوریه در نخستین روز كنفرانس سی و دومین كنفرانس وحدت اسلامی با اشاره به اینكه از مهم ترین چیزهایی كه دین اسلام به آن تاكید كرده وحدت كلمه است، اظهار داشت: خداوند هم به وحدت دعوت كرده و هم ما را از درگیر شدن با یكدیگر برحذر داشته است.

وی ادامه داد: امروز لزوم وحدت بیشتر لمس می گردد چونكه امت اسلامی چندپاره شده و پیمان هایی از جانب دشمنان تشكیل شده كه طی آن خون مسلمانان ریخته می گردد.

مفتی اعظم سوریه با اشاره به اینكه ما باید به دنبال اشتراكات برویم و امت اسلامی را وحدت ببخشیم، اظهار داشت: ما باید وحدت تصمیم گیری داشته باشیم؛ ملت اسلامی نباید در گرو منافع دیگران باشد. پیروی ما از مراكز قدرت باعث نابودی منافع می گردد و باعث خسران خواهد شد. باید اختلافات را دور بیافكنیم. بر علمای امت واجب است كه كمك كنند تا از اختلافات رها شویم. ما باید از ایستادن در حد تعارفات بگذریم و به ریسمان خدایی توسل نماییم.

مفتی اعظم سوریه تصریح كرد: آزادسازی قدس از دشمنی كه بر آن چنبره زده است باید صورت گیرد و هر تلاشی در خلاف این هدف، كمك به دشمن است. قدس قبله اول مسلمین است و آزادسازی قدس باید دغدغه هر مسلمانی باشد. پس اراده ما نباید در جهت تحقق اهداف دشمن باشد بلكه باید به سطحی برسیم كه منافع جهان اسلام را محقق نماییم. ما باید پدیده تكفیری را كه به كشورهای ما صادر می شود، كنار بزنیم. چسباندن صفت تروریست به مقاومت یك تهمت است. وی در انتها اظهار داشت: آیا دخالت در امور داخلی یك كشور بدون رضایت رهبران آن كشور یكی از مصادیق تروریسم نیست؟ پس نخستین هدف ما باید ریشه یابی پدیده تروریسم باشد.

1397/09/03
15:48:14
5.0 / 5
4188
تگهای خبر: اسلام , اسلامی , دین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس