در دیدار با شخصیت های شركت كننده در كنفرانس وحدت؛

ولایتی: باید به دخالت بیگانگان در منطقه تمام كرد

ولایتی: باید به دخالت بیگانگان در منطقه تمام كرد عطر حرم: مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل در حاشیه برگزاری یازدهمین نشست شورای عالی بیداری اسلامی در تهران، با تعدادی از شخصیت ها، علماء و اندیشمندان جهان اسلام دیدار نمود.به گزارش عطر حرم به نقل از ایسنا، علی اكبر ولایتی در حاشیه برگزاری نشست شورای عالی بیداری اسلامی در تهران، با تعدادی از شخصیت ها، علماء و اندیشمندان جهان اسلام و شركت كننده در این نشست از كشورهایی همچون عراق، لبنان، افغانستان، پاكستان و... به صورت جداگانه دیدار و در مورد مسائل بین المللی و منطقه ای گفت وگو كرد.

وی در این دیدارها بر لزوم وحدت جهان اسلام بعنوان راهبرد مهم و اصولی در مقابل توطئه دشمنان كه به منظور تجزیه و تضعیف كشورهای اسلامی طراحی و دنبال می شود، تصریح كرد.

ولایتی در دیدار با نوری مالكی رئیس ائتلاف "دولت قانون" و نخست وزیر اسبق عراق، ضمن تشكر از میهمان نوازی دولت و ملت عراق در برگزاری باشكوه راهپیمایی اربعین و میزبانی از زائران ایرانی، آنرا نشان دهنده پیوندهای عمیق و ناگسستنی بین دو ملت دانست كه ریشه های آن در محبت به خاندان علیهم السلام نهفته است و اظهار داشت: امیدواریم عراق مستقل هر روز قدرتمندتر شود.

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل ضمن تبریك برگزاری انتخابات و استقرار دولت جدید عراق، از نقش نوری مالكی در سال های مبارزه و مسئولیت وی در عراق تجلیل نمود.

نوری مالكی هم با تاكید بر حمایت های مستمر جمهوری اسلامی ایران از ملت و دولت عراق، خطاب به ولایتی اظهار داشت: شما همواره حامی مردم و دولت عراق بوده اید و ما از مواضع خیلی خوب و بزرگوارانه دولت و ملت ایران تشكر می نماییم.

ولایتی همینطور در ادامه دیدارهای خود با شیخ نعیم قاسم معاون دبیركل حزب الله لبنان دیدار و در مورد موضوعات منطقه ای بخصوص مبارزه با تروریسم و جریانات افراطی و تكفیری به بحث و تبادل نظر پرداخت و با اشاره به تلاش ناكام آمریكایی ها برای حفظ بقایای داعش در منطقه به خصوص در سوریه و عراق، اظهار داشت: باید به دخالت بیگانگان در منطقه و همچون شرق فرات تمام كرد.

شیخ نعیم قاسم هم در این دیدار به تحلیل آخرین تحولات فلسطین، سوریه و عراق پرداخت و اظهار داشت: رویكرد اخیر فلسطینی ها در مبارزه با صهیونیست ها بسیار امیدواركننده است و جنگ اخیر نشان داد كه مواضع صهیونیست ها تا چه میزان شكننده و سست است.

دیدار دیگر ولایتی در حاشیه جلسه شورای عالی بیداری اسلامی، با شیخ حمودی رئیس مجلس اعلای عراق بود كه ضمن تبریك انتخابات صورت گرفته و تشكیل دولت عراق، اظهار داشت: این انتخابات خیلی از دشمنان را ناامید كرد و امیدواریم هر چه سریع تر كابینه دولت عراق تكمیل شود.

شیخ حمودی هم در این دیدار با بیان این كه آمریكایی ها در صدد بازگرداندن داعش به عراق هستند، اظهار داشت: دولت كنونی عراق حاصل توافق ملی است.

ولایتی در ادامه با تعدادی از شخصیت های سیاسی و مذهبی پاكستانی هم دیدار نمود.

در این دیدار كه علامه امین شهیدی از علمای پاكستان، سیدثاقب اكبر نبوی معاون شورای همبستگی، پروفسور محمد ابراهیم معاون امیر جماعت اسلامی و گلزار نعیمی رئیس جامعه نعیمیه حضور داشتند، ولایتی به روابط نزدیك دو كشور ایران و پاكستان اشاره نمود و اظهار داشت: امروز راهی جز وحدت امت اسلامی وجود ندارد.

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل با بیان این كه نفع دشمنان ما تفرقه افكنی میان كشورهای اسلامی است، اضافه كرد: دشمنان با عوامل مختلف تفرقه انگیز در صدد تضعیف كشورهای اسلامی هستند.

در این دیدار شخصیت های پاكستانی هم نكته نظرات خویش را در مورد موضوعات منطقه ای و جهان اسلام عرضه كردند.

مشاور مقام معظم رهبری همینطور با عدنان منصور وزیر خارجه اسبق لبنان دیدار و گفت وگو كرد و ضمن تاكید بر حمایت های جمهوری اسلامی ایران از ملت و دولت لبنان، تصریح كرد: ایستادگی لبنان در مقابل صهیونیست ها از سال ۱۹۸۲ تاكنون، آنها را ناكام گذاشته و امروز لبنان مقتدرتر از هر زمان دیگری است.

عدنان منصور هم با بیان این كه امروز جمهوری اسلامی دژ مقاومت در منطقه است، اظهار داشت: از جنگ ۲۰۰۶ تا جنگ اخیر در فلسطین، همه تلاش دشمنان بر این بوده تا این دژ را به تسخیر خود درآورند كه نه تنها موفق نشده اند بلكه هر روز شكست های شان بیشتر شده است.
1397/09/06
19:20:32
5.0 / 5
4338
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس