در نشست كارگروه اقلیت های دینی مطرح شد؛

ادیان توحیدی دستاوردهای ۴۰ ساله انقلاب اسلامی را انعكاس دهند

ادیان توحیدی دستاوردهای ۴۰ ساله انقلاب اسلامی را انعكاس دهند به گزارش عطر حرم نشست كارگروه اقلیت های دینی؛ ستاد مركزی چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با حضور قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و تعدادی از نمایندگان اقلیت های دینی در مجلس شورای اسلامی، روحانیون و بزرگان ادیان توحیدی (زرتشت، ارامنه، آشوریان، كلیمیان) ظهر امروز سه شنبه (۱۳ آذرماه) در شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی برگزار گردید.به گزارش عطر حرم به نقل از ایسنا، در این نشست لطفی؛ قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با بیان این كه در طول ۴۰ سالی كه از پیروزی انقلاب اسلامی گذشته است ادیان توحیدی در كنار هم زندگی كرده اند و همواره ید واحد بوده اند، اظهار نمود: در همه مناسبت ها نقش ادیان توحیدی و اقلیت های دینی ستودنی است چه در روزهای دهه فجر و چه در زمان سالگرد رحلت امام خمینی (ره) و چه در سایر برنامه ها و مراسم هایی كه در جمهوری اسلامی ایران داریم.

وی در ادامه با تاكید بر این مورد كه برهمین اساس است كه برخود می بالیم، تصریح كرد: در سال ۵۷ در نخستین مصاحبه ای كه امام خمینی (ره) با یك خبرنگار داشتند بر این امر تاكید نمودند همه ادیان توحیدی باید در كنار هم با وحدت و همدلی زندگی كند و آنها هم از حقوق و مواهب برخوردار باشند. در این ۴۰ سال همواره برحسب اقتضائات زمانی كه رخ داده است با تفاوت هایی كه در ادیان الهی مان وجود دارد، اما همواره یك ید واحد بوده ایم.
قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی افزود: در حالیكه در ایران هر دو یا سه شهرستان یك حوزه انتخابی را می سازند، اما اقلیت های دینی كه شاید جمعیتی بین سه تا چهار هزار نفر داشته باشند یك نماینده دارند و از همان حقوقی برخوردار می باشند كه سایر مردم از آن بهره می برند و نمایندگان آنها همان حقی را دارند كه یك نماینده ای با رای بالای یك میلیون در مجلس شورای اسلامی و یا سایر سمت ها حضور دارند.
لطفی تصریح كرد: در دین اسلام ۴۰ نماد بلوغ است و خدا را شاكریم كه به این سن از رشد رسیده ایم و این وحدت و همدلی را پاس می داریم، اما برنامه های امسال صرفا برپایه مقدس بودن این عدد نیست بلكه ما از تمام اقلیت های دینی می خواهیم كه امسال صرفا به برگزاری جشن اكتفا نكنند، چون كه در یك جنگ به سر می بریم و آنها در این ۴۰ سال انواع و اقسام توطئه های اقتصادی، سیاسی و... ضد ما داشتند تا از این طریق نظام را به زانو در بیاورند. آنها همواره در صدد این بودند كه با این تحریم ها ملت ایران را هدف قرار بدهند و به زعم خود بتوانند نظام و مردم را از یكدیگر جدا كنند و بین اقوام و اقلیت ها شكاف تولید كنند.
وی با بیان این كه حالا در یك جنگ نیابتی به سر می بریم و آنها می خواهند تمام ملت ایران را هدف قرار بدهند و برایشان اقلیت های دینی و سایر مردم فرقی نمی كند، تصریح كرد: بخش عمده ای از جمعیت كشور شرایط قبل از انقلاب را درك نكرده اند و الان صدها شبكه ماهواره ای و فضای مجازی فعالند تا برنامه هایی كه آنها می خواهند را در میان جوانان ترویج بدهند. ما باید با ارتباط تنگاتنگ و برگزاری جلسات گفتمانی و مصاحبه ای برنامه های خویش را برای چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی تبیین و ترویج نماییم. برهمین اساس برنامه های امسال در قالب ۲۱ عنوان كارگروه تهیه شده است واولویت اول جشن ها نیستند، بلكه اولویت اول ما عرضه ی دستاوردهای ۴۰ ساله انقلاب است.
در ادامه این نشست موبد خورشیدی نماینده زرتشتیان اظهار داشت: انسجام ملی از هر جنس و قوم و نژادی برای ما اهمیت دارد. ما ایرانی هستیم و هر كاری كه بتوانیم برای ایران انجام می دهیم. اوستا ما را به نیكجویی در جهان دعوت می كند و همواره بر این امر سفارش كرده كه حامی راستگویان باشیم. ما منافع ملت را بر خود ترجیح می دهیم و می گوییم كه ایران باید سراسر نور و روشنایی باشد.
در ادامه یوناتن بت كلیا؛ رییس انجمن آشوریان با عرضه این درخواست كه اگر امكان دارد عنوان اقلیت ها از كنار ادیان توحیدی برداشته شود، اظهار نمود: در نخستین دیداری كه با امام خمینی (ره) داشتم ایشان ملت را بعنوان ید واحد تعریف كردند. همین جمله امام خمینی (ره) سبب شد كه بنده و سایر هم كیشانم خویش را از بقیه جدا نبینیم و احساس قربت نكنیم. آنها كه ادعای دموكراسی می كنند می خواهند در ابتدای قراردادهای خود از عنوان اقلیت های دینی بهره ببرند. ما ایرانی هستیم و به این امر افتخار می نماییم.
وی تصریح كرد: ما طبق وظیفه و روحیه ای كه داریم برای حفظ انقلاب اسلامی همواره فعالیت داشته ایم انقلابی كه ۹۸ درصد مردم به آن رای مثبت دادند. اگر نام اقلیت های دینی از كنار ادیان توحیدی برداشته شود دیگر مدعیان دموكراسی نمی توانند در ابتدای قطعنامه های خود بگویند كه ایران حقوق اقلیت های دینی را نادیده می گیرد، چون كه همه یك ید واحد هستیم و از صداوسیما این درخواست را دارم كه مراسم های ما را هم پوشش دهد.
همایون سایح؛ رییس انجمن كلیمیان با تقدیر و تشكر از مقام معظم رهبری كه تمام ادیان توحیدی با آرامش و امنیت و بدون هیچ گونه تبعیضی در كنار یكدیگر زندگی می كنند، اظهار نمود: ما شاید جزو سایر ادیان توحیدی باشیم اما خویش را از این انقلاب می دانیم و شهدای زیادی نثار كشور كردیم و امیدواریم كه بتوانیم دین خویش را ادا نماییم.
وی افزود: در تمام دولت شاهد حمایت آنها از ادیان توحیدی بوده ایم. ما نه تنها در داخل كشور بلكه در داخل كشور همواره مطرح كرده ایم كه ما در جامعه ایران به راحتی می توانیم مناسك مذهبی خویش را انجام دهیم و در امنیت و آرامش زندگی می نماییم و افتخار می نماییم كه همواره از نظر امنیت در بالاترین درجه قرار داشته ایم.
در ادامه كارن خانلری؛ نماینده ارامنه شمال با عرضه درخواستی در خصوص دیدار با سردار قاسم سلیمانی، اظهار داشت: ایشان در منطقه و سطح جهان بعنوان یك چهره مبارز شناخته شده است و ما می خواهیم در ذیل سایر دیدارهایی كه با مقامات داریم با ایشان هم دیدار داشته باشیم.
عسگری؛ مدیر دبیرخانه ستاد چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی با بیان این مطلب كه برگزاری این همایش ها یك پیام وحدتی را برای جهانیان و همینطور در داخل كشور به دنبال دارد، اظهار داشت: ما درصدد هستیم یك دبیرخانه تاسیس نماییم كه در آن تمام ادیان توحیدی حضور داشته باشند و در آن به مشتركاتی همچون وحدانیت، منجی، عدالت و... پرداخته شود. همینطور افراد می توانند مقاله هایی را به این دبیرخانه ارسال نمایند و پیشنهاد دیگری كه داریم این است كه برنامه ها و همای های جمعی در جهت پیروزی چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی داشته باشیم و یك اثر فاخری را تهیه نماییم كه در آن تمام ادیان توحیدی سهمی داشته باشند و در سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی از این اثر فاخر رونمایی نماییم.1397/09/14
14:47:56
5.0 / 5
4382
تگهای خبر: ادیان , اسلام , اسلامی , امام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس