دیدار تعدادی از خادمان آستان حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) با مراجع تقلید

دیدار تعدادی از خادمان آستان حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) با مراجع تقلید به گزارش عطر حرم تعدادی از خدام آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) به مناسبت هفته بزرگداشت ولادت حضرت عبدالعظیم(ع) با آیت عظام صافی گلپایگانی، علوی گرگانی و جوادی آملی دیدار كردند.یكی از بلندترین رشته های ولایت خاندان حضرت عبدالعظیم(ع) است

به گزارش عطر حرم به نقل از آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع)، آیت الله صافی گلپایگانی امروز در دیدار تعدادی از خادمین بارگاه ملكوتی حضرت عبدالعظیم (ع) با بیان عظمت حضرت عبدالعظیم (ع) اظهار داشت: یكی از بلندترین رشته های ولایت خاندان (ع) حضرت عبدالعظیم (ع) است.

وی بیان كرد: حضرت عبدالعظیم بین سادات و امام زادگان دارای عظمت فوق العاده ای است و جایگاه و موقعیت ایشان بسیار خاص و والاست، از این رو ما افتخار می نماییم كه شما خادمان این حرم مطهر اینجا حضور یافته اید.

او با اشاره به برنامه های هفته بزرگداشت ولادت حضرت عبدالعظیم(ع) اظهار نمود: این برنامه ها در واقع احیای امر خاندان عصمت و طهارت (ع) است و دارای عظمتی بالاست و این امور باعث خشنودی حضرت ولیعصر روحی و ارواحنا له الفداء می گردد.

آیت الله صافی گلپایگانی اضافه كرد: مقام و منزلت حضرت عبدالعظیم (ع) بسیار بالا تر از آن است كه ما در مورد ایشان سخنی بگوییم.

وی با تاكید بر اهمیت شناخت شخصیت علمی حضرت عبدالعظیم(ع) اظهار داشت: با رجوع به كتاب روح و ریحان و كتب دیگری كه در مورد حضرت عبدالعظیم(ع) تألیف شده، باید جنبه های علمی حضرت عبدالعظیم(ع) مورد بررسی و تحقیق قرار گیرد و به عموم معرفی گردد.

این مرجع تقلید افزود: خادمین حضرت عبدالعظیم به توفیق خدمت در این بارگاه ملكوتی كه خدمت به خاندان عصمت و طهارت علیهم السلام است، افتخار كنند و قدر این جایگاه را بدانند.حیات تهران و شهر ری به بركت حضرت عبدالعظیم حسنی است

در ادامه این خدام به دیدار آیت الله علوی گرگانی رفته این مرجع تقلید با اشاره به اینكه حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) از شخصیت های به نام اسلام و شیعه بودند، اظهار داشت: ایشان زمانی كه وارد شهرری شدند، كسی این عالم ربانی را نمی شناخت، حتی كسی از نسبشان هم اطلاعی نداشته است.

وی با اشاره به اینكه حتی پس از فوت حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) كسی از نسبشان اطلاعی نداشته است، اضافه كرد: چون اگر دشمن می فهمید كه ایشان منتسب به اهل بیت(ع) است، ایشان را به شهادت می رساندند.

او با اشاره به اینكه مردم از شخصیت علمی و اخلاقی حضرت عبدالعظیم حسنی خبر نداشتند و این عالم ربانی حتی در بین شیعیان ناشناخته ماند، اظهار نمود: اگر پس از رحلتشان شناخته شدند، به علت عظمت الهی است چون خدا خواست این گونه شود.

آیت الله علوی گرگانی با تاكید بر اینكه شخصیت این عالم بزرگ شیعی سبب آثار و بركات زیادی در منطقه ری و شهرهای اطراف شده است، اظهار داشت: اگر الان تهران و ری حیات و بركت دارد، به بركت عظمت شخصیت اخلاقی و علمی حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) است.

وی افزود: امام زادگان چه در زمان حیات و فوت، دارای آثار و بركات زیادی هستند و حضرت عبد العظیم این گونه بودند و ایشان كسی بودند كه وقتی مردم به خدمت معصوم(ع) می رسیدند و سوالات علمی داشتند، معصومین(ع) به حضرت عبدالعظیم حواله می دادند و از قوت علمی ایشان سخن می گفتند.

در ادامه این دیدار مصطفی آجرلو، مدیر كل ارتباطات و تبلیغات آستان مقدس، به تشریح برنامه های هفته بزرگداشت ولادت حضرت عبدالعظیم(ع) پرداخت و از این مرجع تقیلد جهت حضور در مراسم شب میلاد حضرت عبدالعظیم(ع) دعوت به عمل آورد.

حرم حضرت عبدالعظیم (ع) دیار كرامت است

آیت الله جوادی آملی هم در ادامه این دیدارها ضمن تاكید بر قدرشناسی خادمین این حرم مطهر از توفیق خدمت در این بارگاه ملكوتی عنوان كرد: دیار حضرت عبدالعظیم(ع) دیار كرامت است، قدر خودتان و قدر این توفیق را بدانید و سلام ما را به مولای كریم مان حضرت عبدالعظیم حسنی برسانید.

در آخر این دیدارها پرچم متبرك و مزین به نام حضرت سیدالكریم عبدالعظیم حسنی(ع) به این مراجع تقلید اهدا شد.


1397/09/15
13:21:47
5.0 / 5
4725
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس