تفاهمنامه سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و مركز مدیریت حوزه های علمیه

تفاهمنامه سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و مركز مدیریت حوزه های علمیه عطر حرم: تفاهم نامه همكاری بین سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و مركز مدیریت حوزه های علمیه، عصر امروز به امضای ابوذر ابراهیمی تركمان و آیت الله علیرضا اعرافی رسید.به گزارش عطر حرم به نقل از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، این تفاهمنامه همكاری به منظور فراهم كردن بستر لازم جهت تحقق منویات مقام معظم رهبری و اهداف مندرج در اسناد بالادستی و با توجه به لزوم افزایش سطح همكاری های دو جانبه در زمینه های فرهنگی، تربیتی، تبلیغی، علمی و پژوهشی بین سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و مركز مدیریت حوزه های علمیه، عصر امروز (۲۱ آذرماه) به امضای ابوذر ابراهیمی تركمان و آیت الله علیرضا اعرافی رسید.

ابراهیمی تركمان، رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در سخنان آغازین خود ضمن خیرمقدم به آیت الله اعرافی و ابراز خرسندی از تحقق امضای تفاهمنامه همكاری بین این سازمان و مركز مدیریت حوزه های علمیه اظهار نمود: این سازمان برای یكپارچه سازی فعالیت های فرهنگی در خارج از كشور تأسیس شده و با عنایت به رسالتی كه در جهت معرفی ارزش های فرهنگی ایرانی ـ اسلامی دارد، مبادرت به امضای این تفاهمنامه برای مشاركت و هم افزایی در عرصه های مشترك می كند.

رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با اشاره به اهداف تفاهمنامه، بر لزوم پیگیری و اجرایی شدن مفاد آن در برنامه های شش ماه اول سال آینده تاكید كرد.ضرورت تداوم ارتباطات و همكاری حوزه و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی

آیت الله اعرافی، مدیر حوزهای علمیه كشور در سخنانی با اشاره به نقش سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در خارج از كشور اظهار داشت: سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با آرمان و ایده ‎هایی كه برای آن طراحی شده است، آفاق بلندی دارد و امیدوارم به همه آن چشم اندازه هایی كه ترسیم كرده است، دست یابد.

وی به فعالیت مركز مدیریت حوزه های علمیه اشاره و اظهار نمود: حوزه در یك فصل نسبتاً جدید قرار گرفته و در حال پایه ریزی یك سلسله و زنجیره برنامه های مفید در قلمروهای مختلف است، ضمن اینكه یك سرمایه كلان به شكل تاریخی و سنتی در حوزه انباشته و دارد. همین طور درصدد است تا طرح های جدیدی را تعمیق ببخشد و در دامنه های آن گسترش دهد.

آیت الله اعرافی اضافه كرد: آغازین برنامه پنج ساله حوزه تهیه و آماده شده است تا بر طبق آن به اجرای برنامه ها بپردازیم اما تمام عناوین آن، نگاه بین المللی را می طلبد و این ظرفیت عظیم نیازمند فضایی است تا در چهره ای نو و بین المللی تجلی یابد.

بنا بر اعلام این خبر، سوژه این تفاهمنامه مشاركت و هم افزایی در عرصه های مشترك فی درخلال در عرصه های گوناگون بین المللی است. این تفاهمنامه با پنج ماده و ۲۳ بند و یك تبصره در دو نسخه كه هریك حكم واحدی دارند، تنظیم شده و به امضای عالی ترین مقام دو دستگاه رسید.
1397/09/23
12:41:33
5.0 / 5
4256
تگهای خبر: اسلام , اسلامی , دستگاه , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس