قائم مقام ستاد اقامه نماز كشور:

نماز در رفتار تجلی پیدا می كند

نماز در رفتار تجلی پیدا می كند عطر حرم: قائم مقام ستاد اقامه نماز كشور به تأثیر اقامه نماز بر كاهش لغزش ها اشاره نمود و اظهار داشت: اقامه نماز بهره وری ادارات را بالا و رشوه را كم می كند.


به گزارش عطر حرم به نقل از ایسنا، محمد مظفر در اجلاس استانی نماز، اظهار نمود: دانشگاهیان بر این باورند كه اگر فعالیتی خروجی داشته باشد خوب است اما بهتر آن است كه كیفیت كار هم خوب باشد بدین معنا كه هم كمیت و باز كیفیت نماز مورد توجه است.

وی با اشاره به این كه هر چه كمیت های ما در مورد نماز بیشتر باشد ما بهره بیشتری می بریم، افزود: تاكید بر توجه و خضوع و خشوع در نماز در پیام رهبری به اجلاس نماز آمده است.

مظفر با ذكر این مطلب كه وجود نمازخوان ها موجب میگردد خداوند بلاها را از آن منطقه دور كند، افزود: نظام اسلامی ایران در بحث نماز رشد كرده است.

قائم مقام ستاد اقامه نماز با اشاره به اینكه تارك الصلاة كم داریم اما كاهل نمازان بیشتر هستند، تصریح كرد: تنبلی و سستی عامل كاهل نماز بودن است.

وی یكی از علت های شادابی جوانان را نماز دانست و اظهار داشت: نماز انسان را منظم تربیت می كند.

مظفر با انتقاد از عدم آموزش نماز در سنین پایین، افزود: از سنین پایین برای آموزش نماز استفاده گردد.
قائم مقام ستاد اقامه نماز با ذكر این مطلب كه در مورد آثار و بركات نماز كمتر پردازش صورت گرفته است بر بیان اثرات نماز در جامعه اصرار كرد و اضافه كرد: تناقض بین نماز خواندن و رفتار نمازخوان ها از عوامل عدم رغبت به نماز است؛ چراكه نماز در رفتار تجلی پیدا می كند.

وی آگاهی نداشتن والدین با شیوه های دعوت به نماز را از دیگر عوامل مهم در كاهش گرایش به نماز برشمرد و با ذكر این مطلب كه فرزندان تا مقطع راهنمایی از پدر و مادر و معلم الگو می گیرند و از راهنمایی به پس از دوستان الگو می گیرند، افزود: محبت و علاقه بیشترین تأثیر را در دعوت به نماز دارد این در شرایطی است كه آسان گیری در اقامه نماز مهم می باشد.

وی ستاد اقامه نماز را مانند یك ۱۱۸ برای نماز دانست و با تاكید بر برگزاری مسابقه نمازخوانی در ادارات، تصریح كرد: اقامه نماز بهره وری در ادارات را بالا و رشوه را كم می كند.
1397/09/26
14:49:16
5.0 / 5
4386
تگهای خبر: آموزش , اسلام , اسلامی , دین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس