دیدار رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی با علمای ایالت بلخ افغانستان

دیدار رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی با علمای ایالت بلخ افغانستان به گزارش عطر حرم رییس دانشگاه مذاهب اسلامی در جمع علمای ایالت بلخ در مدرسه سلطانیه شهر مزار، اظهار داشت: باید سلاح خشونت را به قلم و تروریسم را به براردری تبدیل كنید. اسلام هیچگاه دین اسلحه و خشونت نیست بلكه دین رحمت و محبت است.


به گزارش عطر حرم به نقل از روابط عمومی دانشگاه مذاهب اسلامی، در این دیدار كه علمای ایالت بلخ از شهرهای مختلف در مدرسه سلطانیه شهر مزار كه با حضور وابسته فرهنگی ایران در مزار شریف گردهم آمده بودند، دكتر مختاری ریاست دانشگاه مذاهب اسلامی به ایراد سخنرانی پرداخت.
امروز وظیفه علمای اسلام در روشنگری افكار عمومی بیشتر از علمای گذشته است
وی در این دیدار به مهمترین مشكلات جهان اسلام در اثر تفرقه و اختلاف و قرائت های ناصواب از آموزه های رحمانی دین مبین اسلام، بیان داشت: دشمن می خواهد دینی كه برای رحمت و پویایی انسان و هدایت بشریت و جامعه آمده است را دین خشنونت و ترور معرفی نماید و متاسفانه برخی جریان های افراطی و تكفیری با قرائت های نادرست و فهم ناصحیح از معارف و آموزه و متون دینی اسباب دست دشمن شده و به این مساله دامن می زنند و این از بزرگترین مشكلات و صدمه هاست.
دكتر مختاری اظهار نمود: امروز وظیفه علمای اسلام در روشنگری افكار عمومی و بخصوص تنویر افكار نسل جوان حتی بیشتر از علمای گذشته است و باید با راه و روش علمی و آكادمیك به مبارزه با این جریانات افراطی و تكفیری رفت.
علیرعم ترفندهای دشمنان گرایش به اسلام در حال رشد است
رییس دانشگاه مذاهب اسلامی تصریح كرد: علیرعم ترفندهای دشمنان، كه می خواهند چهره منفی ضد اسلام معرفی كنند، ولی گرایش به اسلام كاملا در حال رشد است چون كه دین اسلام دین رحمت و محبت است.
اسلام هیچگاه دین اسلحه و خشونت نیست/ دین و سرزمین و فرهنگ افغانستان خشونت و تروریسم را برنمی تابد
وی خطاب به علمای مسلمان افغانستان از مذاهب مختلف اسلامی و با بیان این كه شما باید باید سلاح نزاع و اختلاف را به قلم و تروریسم را به برادری تبدیل كنید، تصریح كرد: اسلام هیچگاه دین اسلحه و خشونت نیست و افعانستان هم سرزمین ادب و فرهنگ است. افغانستان هم دینش هم فرهنگش و هم سرزمینش، خشونت و تروریسم را برنمی تابد، اینها را دشمن به افغانستان و سرزمین های اسلامی آورده است.
دكتر مختاری در انتها اظهار نمود: امروز ما لازم داریم روش پیامبر در برخورد با مسلمانان و حتی غیرمسلمانان را الگو قرار دهیم.
در این دیدار آقای موافق وابسته فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در مزار شریف و هیئتی از دانشگاه مذاهب اسلامی هم حضور داشتند.1397/10/01
15:45:32
5.0 / 5
4611
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس