سیزدهمین نشست دینی برای ایرانی ها مقیم در دهلی نو برگزار گردید

سیزدهمین نشست دینی برای ایرانی ها مقیم در دهلی نو برگزار گردید به گزارش عطر حرم سیزدهمین نشست دینی رایزنی فرهنگی ایران برای ایرانی ها مقیم دهلی نو، در آستانه آغاز جشن های پیروزی انقلاب اسلامی با مبحث «نقش انقلاب اسلامی در معادلات جهان امروز و هندسه قدرت در عصر كنونی» برگزار گردید.


به گزارش عطر حرم به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، این نشست با سخنرانی صحرایی، معاون آموزش و پرورش بنیاد سعدی و استاد دانشگاه علامه طباطبایی و با حضور مسئولین و كاركنان نهادهای جمهوری اسلامی ایراندر هند و خانواده های ایشان در سالن اجتماعات رایزنی فرهنگی كشورمان برگزار گردید.
مراسم با قرائت دعای كمیل شروع شد و در ادامه صحرایی در مورد «نقش انقلاب اسلامی در معادلات جهان امروز و هسته قدرت در عصر كنونی»» سخنرانی كرد و طی آن بعد از اشاره به نظریه آخر تاریخ فرانسیس فوكایاما و توضیحاتی درباره ماهیت این نظریه و معرفی فرانسیس فوكایاما، اظهار داشت: غربی ها معتقدند بهترین نظریه ای كه برای اداره جهان وجود دارد، نظریه لیبرال دموكراسی است؛ اما با وقوع انقلاب اسلامی نشانه هایی از فروریختن این نظریه و قدرت آمریكا پدیدار شد.
صحرایی سپس با اشاره به كتاب «آینده قدرت» اثر جوزف نای اظهار داشت: جوزف نای در كتاب خود صراحتاً اشاره نموده است كه چیزی بعنوان ابرقدرت در جهان امروز وجود ندارد.
معاون بنیاد سعدی در ادامه با ذكر اینكه آیا ایران برای آمریكا یك تهدید است یا نه؟ اعلام نمود: فرهنگ و تمدن ایرانی كه انقلابی مثل انقلاب اسلامی در بستر آن شكل گرفته، بزرگ ترین خطر برای آمریكا به حساب می آید.
صحرایی بعد از اشاره به برخی دستاوردهای ایران بعد از انقلاب اظهار داشت: امروز جایگاه انقلاب اسلامی در جهان یك جایگاه ممتاز است. امروز جایگاه انقلاب اسلامی به حدی است كه هیچ اتفاق مهمی در خاورمیانه (غرب آسیا) و جهان به وقوع نمی پیوند مگر آنكه ایران در آن نقشی تعیین كننده ایفا كند.
وی در در ادامه بعد از اشاره به پیام های انقلاب اسلامی اظهار داشت: امروز مهم ترین دشمن ما نه آمریكا، كه آفت هایی مثل اشرافی گری است. امروز همه ما باید دست به دست هم بدهیم و قله ای كه انقلاب ما را به فتح آن مأمور كرده است را كشف نماییم.
صحرایی در انتها سخنانش بعد از اشاره به مشكلاتی كه امروز گریبان گیر ملت ایران شده است، اظهار داشت: در فتح قله مهم ترین و سخت ترین قسمت كار بخش پایانی آن است. كوهنوردان در زمانی كه به نزدیكی قله می رسند بیش ترین خستگی و فشار را تحمل می كنند. ما امروز در همین وضعیت هستیم و بهترین راه برای فتح قله ادامه راه انقلاب و زندگی كردن، زیستن و مدیریت كردن بر مبنای پیام های انقلاب است.1397/11/15
21:23:18
5.0 / 5
4417
تگهای خبر: آموزش , اسلام , اسلامی , جشن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس