امروز بیشتر از هر زمان نیازمند بازشناسی شخصیت آیت الله جوادی آملی هستیم

امروز بیشتر از هر زمان نیازمند بازشناسی شخصیت آیت الله جوادی آملی هستیم به گزارش عطر حرم رئیس ملی كمیته المپیك اظهار داشت: اگر امروز در جامعه با شكاف نسلی روبرو شده ایم و نسل جدید ما آنگونه كه باید با نسل قبل نتوانسته ارتباط عمیق فرهنگی برقرار كند، با وجود شخصیت هایی همچون آیت الله جوادی آملی می توانیم این شكاف را پر نماییم. حضور این بزرگان می تواند نیازهای نسل امروز را جواب بدهد و ما بیشتر از هر زمان دیگری در جامعه امروز نیازمند بازشناسی شخصیت آیت الله جوادی آملی هستیم.


به گزارش عطر حرم به نقل از ایسنا، سیدرضا صالحی امیری امروز چهارشنبه ۱۷ بهمن ماه در مراسم تجلیل از آیت الله جوادی آملی كه با حضور علما و اندیشمندان فلسفه، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و… در انجمن آثار و مفاخر فرهنگی برگزار شد، با تاكید بر این مورد كه باورم این است كه وجود آیت الله جوادی آملی نیاز امروز و لزوم فردا است، اظهار نمود: اگر امروز در جامعه با شكاف نسلی روبرو شده ایم و نسل جدید ما آنگونه كه باید با نسل قبل نتوانسته ارتباط عمیق فرهنگی برقرار كند، با وجود شخصیت هایی همچون آیت الله جوادی آملی می توانیم این شكاف را پر نماییم. حضور این بزرگان می تواند نیازهای نسل امروز را جواب بدهد و ما بیشتر از هر زمان دیگری در جامعه امروز نیازمند بازشناسی شخصیت آیت الله جوادی آملی هستیم.
وی اظهار داشت: نخستین خصوصیت ای كه در شخصیت این بزرگوار وجود دارد «هویت آفرینی» است. وقتی از هویت صحبت می نماییم یعنی ارزش هایی كه بنای یك جامعه بر آن نهاده می شود و نمی توانیم این ساختمان را بدون بنیان هایش بنا نماییم. بنیان های اخلاقی و فرهنگی جامعه كه می تواند نظام فرهنگی و اجتماعی بر آن استوار شود.
وی افزود: هویت بقای یك جامعه است و ملت با آن تداوم پیدا می كنند. از این منظر آیت الله جوادی آملی حق حیات بر گردن جامعه دارد چراكه هویت بخش هستند.
ایشان در ادامه خاطرنشان كرد: خصوصیت بعدی اخلاقی ایشان این است كه در جامعه ای كه با نحله های مختلف روبه رو هستیم این شخصیت اجماع آفرین است. یعنی می توانیم بعنوان محور وحدت ملی بر روی این شخصیت حساب نماییم. خصوصیت دیگر ایشان این است كه سرمایه نمادین ملت هستند كه تا قرن ها ماندگارند. آیت الله جوادی آملی نه تنها سرمایه امروز ما بلكه سرمایه نسل های بعدی هم هستند. این سرمایه اعتماد را در جامعه از منظر كلام نافذ و نفوذ معنوی ترویج می دهند و می توانند آن گونه كه می اندیشند جامعه را هدایت كنند.
رئیس ملی كمیته المپیك افزود: وقتی از سرمایه های بزرگ فقهی و دینی صحبت می نماییم تمام اینها سرمایه های نمادین ما هستند. اساساً آیت الله جوادی آملی برای روحانیت و جوانان و در مجموع برای كل هستی می تواند یك سرمایه نمادین باشد. خصوصیت دیگر آیت الله خلاقیت در عرصه های دینی و فقهی است. مطمئناً آیت الله جوادی آملی چشمه جوشانی است كه اگر به خوبی معرفی شود تمام انسان ها می توانند از این چشمه معرفت سیراب شوند و نكته آخری كه به آن می توانم اشاره كنم نگرشی تشكیلاتی و سیستماتیك است كه در حوزه علمیه وجود دارد. ما نیازمند این گونه شخصیت ها هستیم كه بتوانند حوزه را آنگونه كه است برای نسل جوان معرفی كنند و آنها را سیراب كنند. برداشت برخی این است كه حوزه ساختار و سیستم مناسبی ندارد اما می بینیم كه آیت الله جوادی آملی حوزه را به صورت یك تشكیلات و سیستمی خاص معرفی می كند.1397/11/19
03:04:58
5.0 / 5
4540
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس