عضو هیأت مدیره بنیاد مصطفی (ص) اعلام كرد

تشكیل كمیته ای برای توسعه نقش زنان دانشمند در جهان اسلام

تشكیل كمیته ای برای توسعه نقش زنان دانشمند در جهان اسلام به گزارش عطر حرم عضو هیأت مدیره بنیاد مصطفی (ص) با اشاره به اینكه این بنیاد با نگاهی غیردولتی ایجاد همكاری، هم افزایی، توسعه دانش جدید را بین كشورهای اسلامی و غیراسلامی دنبال می كند، اظهار داشت: به منظور توسعه نقش زنان دانشمند در جهان اسلام، در این بنیاد از توانایی زنان در حوزه های مختلف استفاده می شود و ایجاد كمیته ای مجزا در این راستا بوده است.


به گزارش عطر حرم به نقل از ایسنا، رسول دیناروند در پنجمین نشست تبادل تجربیات علم و فناوری (STEP) در كشورهای اسلامی در دانشگاه كراچی پاكستان با اشاره به اینكه تنها ملت هایی كه دانش واقعی را در اختیار دارند، از فناوری بهره می برند و در امتداد بهبود زندگی بشریت اقدام می كنند و رفاه، امنیت و سلامت را از آن خود می سازند، اظهار نمود: دوران طلایی تمدن اسلامی برمبنای تلاش محققانی بنا شد كه برمبنای گفته های پیامبر اسلام (ص) از دانش برای بهبود زندگی مردم استفاده می كردند. دستاوردهای این دوره به ظهور دانشمندانی مانند ابن بطوطه، ابن سینا، ابن هیثم، ابوریحان بیرونی، فارابی و حتی دانشمندان زن مسلمان منجر گردید.
دیناروند با اشاره به حضور دانشمندان جهان اسلام خصوصاً پروفسور جكی یینگ، برگزیده جایزه مصطفی (ص) ۲۰۱۵ در پنجمین نشست تبادل تجربیات علم و فناوری (STEP) در كشورهای اسلامی، آنها را الگویی برای جوانان مسلمان دانست و اظهار داشت: بنیاد مصطفی(ص) افتخار دارد ضمن معرفی دانشمندان به جهان، تلاش های آنها را باز به مردم دنیا عرضه نماید. این بنیاد با نگاهی غیردولتی ایجاد همكاری، هم افزایی، توسعه دانش جدید را بین كشورهای اسلامی و غیراسلامی دنبال می كند.
وی با اشاره به اقدام این بنیاد برای توسعه شبكه دانشمندان جهان اسلام و جوامع علمی اشاره كرد: افزایش آگاهی های عمومی در زمینه علم و فناوری، آموزش و ایجاد محیطی مناسب تحقیق در زمینه های اجتماعی، شبكه سازی بین دانشمندان مسلمان، شناخت دانشمندان مطرح و ایجاد همكاریهای علمی و فناوری در سطوح بین المللی قسمتی از اهدافی هستند كه نشست استپ و رویداد "ایسا" برمبنای آنها برگزار می گردند.
عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشكی تهران با اشاره به نشست های قبلی استپ در ایران، مالزی و عمان اشاره كرد: افزایش سطح همكاری و هم افزایی با تاكید بر سطح فناوری بالا در نشست استپ مد نظر است؛ و پنجمین دوره نشست استپ با تاكید بر نقش زنان دانشمند در جهان اسلام انجام می شود. این بنیاد از توانایی زنان در حوزه های مختلف استفاده می كند؛ همین طور كمیته ای در این زمینه تشكیل داده است كه نشست های كمیته زنان در این دوره از استپ برپا خواهد بود.
دیناروند با اشاره به نشست های "ایسا" باز تصریح كرد: ارتباط بین دانشمندان و صاحبان صنایع از اهمیت زیادی برخوردار می باشد و شامل برنامه های مختلفی مانند آزمایشگاه نوآوری، نمایشگاهی از دستاوردهای شركت های حاضر و نشست های كسب و كار با هم می شود.
پنجمین دوره نشست تبادل تجربیات علم و فناوری (STEP) در كشورهای اسلامی، در زیرشاخه های بیماری های واگیر و غیر واگیر در حوزه سلامت با موضوعات پیشگیری، تشخیص و درمان ۸ تا ۱۱ اسفند در دانشگاه كراچی در حال برگزاری است. یكی از فعالیت های كلیدی پنجمین نشست تبادل تجربیات علم و فناوری (STEP) در كشورهای اسلامی، تاكید بر نقش دانشمندان زن جهان اسلام در توسعه علم و فناوری و حضور پررنگ آنان در این دوره از نشست استپ خواهد بود.
این دوره از نشست استپ، به بررسی چالش های جهان اسلام در حوزه سلامت می پردازد و تازه ترین رویكردها و دستاوردهای دارویی برای مواجهه با این چالش ها در آن بررسی می شود.1397/12/11
17:54:37
5.0 / 5
4165
تگهای خبر: آموزش , اسلام , اسلامی , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس