آیت الله سعیدی: پیامبر(ص) هیچ یك از اصحاب خویش را به خاطر سلایقشان طرد نكرد

آیت الله سعیدی: پیامبر(ص) هیچ یك از اصحاب خویش را به خاطر سلایقشان طرد نكرد به گزارش عطر حرم آیت الله سعیدی اظهار داشت: پیامبر(ص) هیچ یك از اصحاب خویش را به خاطر سلایقشان طرد نكرد با اینكه هر كدام سلیقه های مختلفی داشتند، پیامبر(ص) از همه دیدگاه ها و ظرفیت ها استفاده می كرد.


به گزارش عطر حرم به نقل از ایسنا، آیت الله سید محمد سعیدی ظهر امروز در آئین بزرگداشت روز شهید و تكریم ۴۷۲ خانواده شهید و ایثارگر شهرداری قم عنوان كرد: شهیدان با الگو گرفتن از سید الشهدا، وارد میدان كارزار ایثار و شهادت شدند.
آیت الله سعیدی اضافه كرد: امام حسین (ع) به گونه ای در راه حق مجاهدت كرد كه همه زندگی، سرمایه، هستی و آبروی خویش را به میدان آورد و در همه حال دست از هدف خود برنداشت.
وی اظهار نمود: بعضی از افراد به لحاظ حفظ موقعیت های ظاهری خود، آبرو، حیثیت، مال و یا حفظ جریان، خط و جناح حاضرند دست به هر كاری بزنند و ارزش خویش را از دست بدهند و راه را گم كنند.
امام جمعه قم بیان كرد: جامعه اگر به خواب فرو رود و ارزشها را كنار بگذارد و با جریان های فتنه پیوند بخورد مسیر واقعی را گم خواهد نمود.
وی اظهار داشت: چند سال از رحلت پیامبر (ص) نگذشته بود كه جامعه ای كه رسول خدا را پیروری می كرد در نهایت آن گونه بر سر خاندان (ع) آوردند چون كه از خیلی از ارزش ها فاصله گرفتند.
آیت الله سعیدی اضافه كرد: جامعه نمادین توحیدی و علوی در زمان امیرالمومنان كه تحت تربیت ایشان بود در نهایت به چه وضعی می رسد و در معرض این گونه تحولات قرار می گیرد.
وی بیان كرد: شهر كوفه كه مقر حكومت علی (ع) بود یك روز به جایی برای حركت اسرای خانواده خاندان (ع) تبدیل می شود و آب از آب تكان نمی خورد؛ باید همه بدانیم؛ سهل انگاری و مسامحه در مقابل دفاع از خاندان (ع) و ارزش ها معنا ندارد.
تولیت آستان مقدس حضرت معصومه (س) عنوان كرد: رزمندگان وصیت نامه های زیادی نوشته اند كه بعضی از وصیتنامه ها پس از شهادت در جامعه ارائه شد اجر و مقام پیدا كرد.
وی تصریح كرد: باید به وصیتنامه و گفته های شهدا توجه گردد آنها تاكید زیادی بر اسلام، ولایت، رعایت احكام الهی و یاری و نصرف رهبر در عصر غیبت و حجاب و عفاف و تلاش مسئولان برای رضای خدا و دوری از انحراف از مسیر رهبری داشتند.
آیت الله سعیدی خطاب به بعضی از مسئولان و افراد اظهار داشت: ناپخته و نادانسته، زیر علم فتنه گران، سینه نزنید، چرا عده ای غافل هستند، علم سید الشهدا ارزش دارد، از خودمان غیرت نشان دهیم پای آرمان های انقلاب بایستیم.
ی تصریح كرد: باید با جان و آبرو و مال و هر چه داریم پای پرچم دین بایستیم و با هر سلیقه ای كه هستیم از دین دفاع نماییم.
آیت الله سعیدی افزود: پیامبر (ص) هیچیك از اصحاب خویش را به خاطر سلیقه هایشان طرد نكرد با اینكه هر كدام سلیقه های مختلفی داشتند، پیامبر (ص) از همه دیدگاه ها و ظرفیت ها استفاده می كرد.
وی بیان كرد: نباید هر كس به نام انقلابی گری هر گونه كه می خواهد عمل كند اما برای انقلابیون واقعی و دلسوز ارزش قائل باشیم، این روحیه انقلابی نشان دهنده عشق یك فرد مؤمن و انقلابی است.
تولیت آستان مقدس حضرت معصومه (س) عنوان كرد: بیانیه گام دوم انقلاب كه توسط رهبری تدوین شد بسیار پرمحتواست و باید با حوصله و برنامه ریزی آنرا درك نماییم و نسبت به آن عقیده پیدا نماییم.
در این مراسم سند هویتی اولین شهید شهرداری قم با حضور امام جمعه قم، مدیران و مسؤولان استانی رونمایی شد1397/12/24
00:45:42
5.0 / 5
4302
تگهای خبر: اسلام , امام , پیامبر , دین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس