آیت الله اعرافی:

بیشتر از ۴۵۰۰ روحانی در دفاع مقدس به شهادت رسیده اند

بیشتر از ۴۵۰۰ روحانی در دفاع مقدس به شهادت رسیده اند به گزارش عطر حرم مدیر حوزه های علمیه كشور اظهار داشت: راهیان نور برای این است كه روحیه جهاد و شهادت را در جوانان ما توسعه دهد و حاصل آن آمادگی برای جانفشانی و ایثار و فداركاری در راه اسلام است.


به گزارش عطر حرم به نقل از ایسنا، آیت الله اعراف در ویژه برنامه جشنواره ملی ره آورد سرزمین نور كه با حضور كاروان های راهیان نور در اردوگاه شهید باكری خرمشهر برگزار شد، اظهار داشت: روحانیون از خط جهاد و شهادت در راه خدا در دوران دفاع مقدس جدا نبودند و این جریان شهادت طلبی در حوزه های علمیه، جریان خروش در راه مقابله با مستكبران بوده است و دانشمندان بزرگ ما در تاریخ تشییع، در كنار مجاهدان در راه خدا بوده اند.
وی افزود: عالمان بزرگ ما در طول تاریخ نشان دادند كه كتاب جهاد، فقط یك كتابی در منظومه فكری و فقهی نیست بلكه كتاب جهاد و باب شهادت، یك سنت دیرپایی است كه در حوزه های علمیه مورد استقبال بوده است.
آیت الله اعرافی با اشاره به اینكه جریان اسلام اصیل و روحانیت اصیل، هیچگاه نمی تواند از انقلاب و قیام در راه خدا جدا باشد، اضافه كرد: در پرتو درهای بزرگ شهادتی كه انقلاب اسلامی به روی ما گشود، ما هزاران خورشید فروزان در بین ملت داریم و هم اكنون بیشتر از ۴۵۰۰ روحانی شهید داریم كه در دفتر نورانی شهادت حوزه های علمیه ثبت شده است و جانبازان روحانی و آزادگان روحانی و خیل عظیم ایثارگران كه از درون مدرسه و حوزه برخواستند و پرچم جهاد و مقاومت را به دوش كشیدند و به دنیای استكبار نشان دادند كه حوزه علمیه، انقلابی است و انقلابی خواهد ماند.
وی خاطرنشان كرد: همه ما پا در مناطق عملیاتی دفاع مقدس می گذاریم تا با شهدا عهد و میثاق دوباره ببندیم و بگوییم كه راه شهدا را ادامه می دهیم.
آیت الله اعرافی اظهار نمود: شاخص روحانی بودن، آمادگی جانفشانی و شهادت در راه خداست و اگر این شاخص در ما كم باشد، طلبگی ما ناقص است و بنابراین باید اظهار داشت كه امام خامنه ای از نوجوانی در راه مبارزه برای انقلاب اسلامی بوده است و ایشان باید الگو همه روحانیون باشند.
وی افزود: راهیان نور برای این است كه روحیه جهاد و شهادت را در جوانان ما توسعه دهد و حاصل آن آمادگی برای جانفشانی و ایثار و فداكاری در راه اسلام است و شهیدان به ما این درس بزرگ مقاومت و پایداری را آموختند.
مدیر حوزه های علمیه كشور در ادامه با اشاره به اینكه فرهنگ دفاع مقدس در سایر كشورهای اسلامی هم ترویج داده شده است، افزود: انقلاب اسلامی سبب به جریان افتاده جبهه مقاومت در سطح منطقه شده است.
او در آخر تصریح كرد: امروز در جبهه های مقاومت از غزه تا لبنان و سوریه و … از همه مذاهب شیعه و سنی حضور دارند ولی پشت صحنه داعش صهیونیسم است كه امروز این مسئله برای همه روشن شده و در آینده روشن تر خواهد شد.1397/12/29
14:20:05
5.0 / 5
4165
تگهای خبر: اسلام , اسلامی , امام , جشن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس