مسابقات بین المللی قرآن فرصت عرضه دیپلماسی فرهنگی است

مسابقات بین المللی قرآن فرصت عرضه دیپلماسی فرهنگی است عطر حرم: سیاووشی از مسابقات بین المللی قرآن كریم بعنوان یك فرصت مناسب برای دیپلماسی فرهنگی یاد كرد و اظهار داشت: با افزایش تبلیغات میدانی و دعوت از اقشار مختلف مردم می توان شرایط را به شكلی فراهم نمود كه ایرانی ها علاقه مند و مانوس با قرآن كریم از این مسابقات بازدید نمایند.


طیبه سیاووشی در گفت و گو با ایسنا، درباب آثار و بركات برگزاری مسابقات بین المللی قرآن بانوان در ایران، اظهار نمود: من از اولین دوره برگزاری مسابقات بین المللی قرآن بانوان در تهران بازدید كردم در آن زمان این مسابقات به صورت منظم و آنگونه كه انتظار می رفت برگزار نشد.
وی ادامه داد: اما سال قبل یعنی دومین دوره این مسابقات به نحوه بهتری برپا شد البته به اندازه مسابقات آقایان گسترده نبود.
سیاووشی با تاكید بر اینكه مسابقات بین المللی قرآن بانوان یك فرصت مناسب برای اجرای دیپلماسی فرهنگی است، ابراز كرد: این رقابت ها فضای مناسبی برای تبادلات فرهنگی میان بانوان ایرانی با بانوان دیگر نقاط جهان اسلام فراهم می آورد.
سیاووشی تصریح كرد: مسابقات بین المللی قرآن كریم در بخش برادران سال ها است كه به یك برنامه جهانی تبدیل گشته و در بین كشورهای جهان اسلام معروف است. انتظار می رود كه مسابقات بانوان باز با الگوبرداری از آن در بین بانوان جهان به برنامه ای شناخته شده تبدیل گردد و جای خودرا در جهان اسلام بیابد.
وی از برگزاركنندگان مسابقات بین المللی قرآن در كشورمان خواست تا امكان حضور اقشار مختلف مردم در این مسابقات را فراهم آورند و اظهار نمود: با افزایش تبلیغات میدانی و دعوت از اقشار مختلف مردم می توان شرایط را به شكلی فراهم نمود كه ایرانی ها علاقه مند و مأنوس با قرآن كریم از این مسابقات بازدید كنند.



1398/01/26
15:36:47
5.0 / 5
4417
تگهای خبر: اسلام , تبلیغات , فرهنگ , قرآن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس