امام جمعه قم:

جایگزین كردن فرهنگسرا به جای مسجد اقدام اشتباهی است

جایگزین كردن فرهنگسرا به جای مسجد اقدام اشتباهی است به گزارش عطر حرم امام جمعه قم با اشاره به اینكه از مساجد غفلت شده است، اظهار داشت: جایگزین كردن فرهنگسرا به جای مسجد اقدام اشتباهی است.


به گزارش خبرنگار ایسنا، آیت الله هاشم حسینی بوشهری در دیدار دبیر ستاد هماهنگی كانون های مساجد كشور عنوان كرد: امام علی (ع) در حدیثی می فرمایند كه اگر كسی جامعه و زمانه خویش را خوب بشناسد، از آماده شدن غفلت نمی كند؛ این حدیث نشان دهنده ضرورت آمادگی در شرایط مختلف زمانی است.
وی با اشاره به اینكه از مساجد غفلت شده است، اضافه كرد: مساجد جایگاه های عظیمی و رفیعی دارند؛ بعد معنوی مساجد به علت محل ارتباط با خداوند، آماده است و نیاز به مقدمات ندارد؛ پس از پیروزی انقلاب اسلامی برخی افراد مساجد را در حاشیه قرار دادند و فرهنگسرا را جایگزین آن كردند.
نایب رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه بیان كرد: جایگزین كردن فرهنگسرا به جای مسجد اقدام اشتباهی است و باید در همان مسجد به اقدامات فرهنگی پرداخت، چونكه محیط و بستر مسجد برای ترویج معارف دینی و فرهنگی آماده است.
وی افزود: از چند سال قبل در كنار مساجد، كانون مساجد بوجود آمده است كه اقدام بسیار خوبی است و ظرفیت مناسبی برای جذب جوانان بوجود آورده است؛ ظرفیت مناسبی برای ترویج مباحث دینی و قرآنی وجود دارد و باید موانع، شناسایی و رفع گردد.
لزوم فعالیت كانون های مساجد در فضای مجازی

آیت الله حسینی بوشهری خاطرنشان كرد: فضای مجازی، هم فرصت است و هم تهدید و بهترین راه مقابله با تهدیدهای فضای مجازی، تولید محتوای مناسب می باشد و باید به این مورد توجه ویژه شود؛ كانون های مساجد باید در فضای مجازی فعالیت مثبت و اثرگذار داشته باشند.
وی افزود: اگر سواد رسانه به درستی تبیین شود و ظرفیت های فضای مجازی مشخص شود، می توان فعالیت های اثرگذار گسترده ای را انجام داد و از ظرفیت های این فضا بهره برد.
عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح كرد: والدین برای آرامش خود، فضای مجازی را برای فرزندان باز گذاشتند و این یك صدمه بزرگ است؛ باید آگاه سازی درستی صورت گیرد و خانواده ها با تهدیدها و ظرفیت های فضای مجازی آشنا گردند.
وی اظهار داشت: در مباحث قرآنی نباید تنها به دنبال آمار دهی باشیم، غایت و هدف آشنایی با قرآن، تدبر در مفاهیم و كسب معارف اخلاقی و تربیتی قرآن است و این مورد در برگزاری مسابقات قرآنی باید مورد توجه قرار گیرد.
آیت الله حسینی بوشهری اظهار نمود: گاهی غرورهای كاذبی در افرادی كه به سمت قرآن می روند ایجاد می شود و مسابقه و رقابت را در اولویت قرار می دهند، این یك صدمه است و باید فهم قرآن و تدبر آیات اولویت قرار داده شود؛ باید سرمایه گذاری ویژه ای در ارتقا مباحث اخلاقی قاریان، حافظان و قرآن پژوهان انجام گیرد.
امام جمعه قم عنوان كرد: ترویج مباحث قرآنی و گرایش بیشتر به قرآن یكی از دستاوردهای انقلاب اسلامی و سند افتخار نظام است؛ افزایش برگزاری محافل و برنامه های قرآنی سبب شد كه افترا تحریف قرآن از شیعیان برداشته شود و این مورد بسیار پرارزش است.1398/02/03
16:10:14
5.0 / 5
4193
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس