نامه علمای اهل سنت به سازمان ملل در محكومیت اعدام های اخیر عربستان

نامه علمای اهل سنت به سازمان ملل در محكومیت اعدام های اخیر عربستان عطر حرم: بیشتر از ۲۰۰ نفر از علمای شاخص اهل سنت كشور شامل نمایندگان مجلس خبرگان رهبری، ائمه جمعه و جماعات، مدرسین و مدیران مدارس علوم دینی اهل سنت، اعضای شورای افتا و همین طور اعضای شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت كشور به دنبال گردن زدن ده ها تن از شهروندان بی گناه عربستانی توسط دولت این كشور و سكوت نهادهای حقوق بشری بین المللی همچون سازمان ملل متحد، در نامه ای خطاب به دبیركل این سازمان ضمن محكومیت شدید این اتفاق از وی خواستند موضعی موثر در این خصوص گرفته و حادثه مذكور را محكوم كنند.


به گزارش عطر حرم به نقل از دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت، متن نامه علمای اهل سنت كشور خطاب به دبیركل سازمان ملل متحد به شرح زیر است:
«دبیركل محترم سازمان ملل متحد جناب آقای آنتونیو گوترش
با اهدای سلام
همانگونه مستحضرید متأسفانه در چند روز اخیر ده ها نفر از شهروندان بی گناه عربستانی به بهانه اتهامات واهی تروریستی توسط دولت عربستان به شیوه قرون وسطایی گردن زده شده اند!
دولت این كشور مدعی شده كه این افراد، افكار تروریستی داشته و باندهای ترور را با هدف ایجاد ناامنی به وجود آورده بودند در حالیكه ناظران و آگاهان، صحت مدعای سعودی ها را زیر سوال برده اند. متأسفانه در مقابل چشمان ناظران و افكار عمومی جهان، سازمان های ذیربط مسؤول مانند ملل متحد سكوت اختیار كرده اند!
متأسفانه هیأت حاكم عربستان با در پیش گرفتن سیاست اختناق و نقض آشكار حقوق شهروندانش و باز دخالت در كشورهای منطقه و ایجاد تفرقه در میان اقوام و مذاهب، كژراهه ای در پیش گرفته و با تاكید بر دلارهای نفتی دست به هر جنایتی می زند كه همچون آنها قتل فجیع خبرنگار منتقد و معتدل سعودی، جمال خاشقچی است كه به شكلی دهشتناك ابتدا كشته و سپس پیكرش را قطعه قطعه كردند و به افكار عمومی دنیا و سازمان های بین المللی دروغ گفتند؛ در كشاكش این ماجرا بوده كه اینك به این جنایت تازه دست یازیده اند! خاطر نشان می سازد پیش تر كه شیخ باقر النمر را به شهادت رساندند اعتراضی از طرف علمای اهل سنت ایران، خدمتتان ارسال كردیم كه متأسفانه مورد اعتنا و توجه لازم از طرف جنابعالی قرار نگرفت. اگر آن هنگام به درستی رسیدگی می شد و از ساز و كارهای لازم نظارتی بهره می گرفتید چه بسا شاهد تكرار این جنایات نبودیم.
ما تعدادی از علما و مدرسان مدارس علوم دینی اهل سنت در جمهوری اسلامی ایران، ضمن محكوم كردن این جنایت و اعلام انزجار، همه وجدان های بیدار و بویژه ناظران و مسؤولان سازمان ملل و در رأس آن، جناب عالی را بعنوان دبیركل آن سازمان، به اعتراض مؤثر و اعلام محكومیت این جنایت هولناك فرا می خوانیم و انتظار دارد بنا به مسئولیت مهمی كه دارید از ساز و كارهای لازم برای تحقیق دقیق و مستقل درباره این جنایت اخیر و سایر موارد، بهره گیرید تا مانع تكرار چنین فجایعی در آینده شویم.»
اخیراً ۳۷ شهروند عربستانی كه ۳۲ تن از آنان از محبان دوده علیهم السلام و طلاب علوم دینی بوده اند به بهتان واهی تشكیل هسته های تروریستی توسط دولت این كشور گردن زده شدند.
منبع:

1398/02/21
14:55:13
5.0 / 5
4373
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس