تجلیل از برگزیدگان بیست وهفتمین نمایشگاه قرآن كریم

تجلیل از برگزیدگان بیست وهفتمین نمایشگاه قرآن كریم عطر حرم: بیست وهفتمین نمایشگاه قرآن كریم با تجلیل از برگزیدگان كمیته ها و بخش های مختلف شامگاه چهارم خرداد پایان یافت.


به گزارش عطر حرم به نقل از ایسنا، برگزیدگان كمیته ها و بخش های مختلف عبارتند از:
غرفه كودك از كمیته فرهنگ و هنر دینی
غرفه آموزش و تحلیل مفهوم سازی قرآنی كودكان از كمیته آموزش و پژوهش
كتابخانه تخصصی صحیفه سجادیه از بخش عترت
باشگاه همراهان نمایشگاه با تقدیر از غرفه اتاق فكر از بخش فضای مجازی
غرفه جامعه القرآن الكریم از بخش مؤسسات قرآنی
بنیاد امامت از بخش مؤسسات قرآنی مردم نهاد
شورایعالی قرآن شهرداری تهران از بخش نهادها
دانشگاه فرهنگیان از بخش دانشگاهیان
غرفه رهیافتگان از بخش بین الملل
نشر جمال از بخش فروش ناشران مكتوب
غرفه یارانه پژوهان شرق از بخش فروش دیجیتال
حوزه علمیه قم به علت نمایش مشاوره های تخصصی در بخش حوزوی
اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین از بخش استان ها
خانم عادلی فعال ترین عضو باشگاه همراهان نمایشگاه
بانك صادرات جمهوری اسلامی ایران
سازمان زیباسازی شهر تهران
شركت خدماتی كالای شهروند
سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران
سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی
مؤسسه خانه كتاب
مؤسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران
شركت بهره برداری مصلای حضرت امام خمینی (ره)
خبرگزاری ایكنا
خبرگزاری ایسنا رسانه برتر در نمایشگاه قرآن
نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران
ستاد مدیریت بحران شهر تهران
تأكید بر نوآوری و ابتكار در نمایشگاه بیست و هفتم قرآن كریم
در قسمتی از این آئین، عبدالهادی فقهی زاده، معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس نمایشگاه قرآن كریم، به بیان سخنانی پرداخت.
فقهی زاده با اشاره به آیه مباركه «مَا أَصَابَكَ مِنْ حَسَنَةٍ فَمِنَ اللَّهِ وَمَا أَصَابَكَ مِنْ سَیِّئَةٍ فَمِنْ نَفْسِكَ وَأَرْسَلْنَاكَ لِلنَّاسِ رَسُولًا وَكَفَی بِاللَّهِ شَهِیدًا»، اظهار داشت: آنچه از موفقیت نصیب ما شده است، به جز به یمن و بركت عنایت الهی نبوده است و البته همه كاستی ها از ما بوده است و برای كمبودها و كاستی هایی كه قابل مشاهده بوده، از همه بازدیدكنندگان و ملت شریف ایران و مخاطبان نمایشگاه عذرخواهی می كنم.
ایشان در ادامه اضافه كرد: تلاش می نماییم در سال آینده نمایشگاه قرآن به مثابه ویترین فعالیت های كثیری در حوزه های فرهنگ دینی تابنده تر و مؤثرتر از پیش جلوه گری كند.
فقهی زاده خاطرنشان كرد: بدون شك بالندگی فرهنگ قرآنی در بین كودكان و نوجوانان آرزوی بزرگ همه ماست. ما نمایشگاه قرآن را همچون رویدادی در نظر داریم كه راهی به دل ها پیدا كند و معنای زندگی را كه در قرآن كریم جست وجو می نماییم تا در دل ها به مثابه نهالی نوپا بنشیند. ان شاءالله علاقه به قرآن و آموزه های آنرا از مرحله شعار به مرحله عمل بدل نماییم.
رئیس بیست و هفتمین دوره نمایشگاه بین المللی قرآن كریم اظهار نمود: رویكردهای ما در نمایشگاه قرآن در این دوره به اجمال بیان شد. آنچه در این میان بر روی آن تاكید دارم، این است كه همه طرح ها و برنامه ها را با نوآوری و برجستگی های جدید و در جلوه های تازه عرضه نماییم.
فقهی زاده بیان كرد: ما نمایشگاه قرآن را متعلق به نهادی بدون نهاد دیگر، مؤسسه ای بدون مؤسسه دیگر و اشخاصی بدون اشخاص دیگر نمی دانیم بلكه این نمایشگاه را متعلق به آرمان های مقدس ایران و آحاد ملت شریف ایران می دانیم كه نمایندگان آنها با برخورداری از توش و توان بیشتر توانایی اجرای برنامه های شایسته تر و مؤثرتر را در برنامه های پیشنهادی عملاً نشان می دهند.
وی ادامه داد: امیدواریم این سیر تحول خواهی و نوآوری و نوگرایی همچنان در معاونت بپاید و معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با همكاری و هم یاری های خالصانه و مؤثر نهادهای فرهنگ دینی و مؤسسات قرآنی توانایی اجرای نمایشگاه های بهتری را در سال های آتی به دست بیاورد.
او در آخر از همكاران خود در معاونت قرآن و عترت و مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قدردانی كرد و اظهار داشت: از همه دوستانی كه در مؤسسات حامی نمایشگاه و مسئولان فرهیخته و بزرگوار رسانه ملی و مصلای حضرت امام خمینی (ره) و همه مؤسسات دیگری كه ما را یاری كردند قدردانی می كنم و درانتها ضمن تشكر مجدد از همه دوستان آرزو دارم ما را بعنوان كوچك ترین سربازان خدمتگزار به آستان قرآن و دوده (ع) بپذیرند.
همین طور در این مراسم محمدمهدی عزیززاده، مشاور برنامه ریزی بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی قرآن كریم گزارشی از برگزاری این دوره از نمایشگاه نمایش كرد و اظهار داشت: ۱۴۱ طرح حائز شرایط لازم برای حضور در نمایشگاه بودند. ۲۴ جلسه طولانی با صرف ۱۴۸ ساعت زمان جهت بررسی این طرح ها انجام شد كه از این تعداد ۵۷ طرح در حوزه مؤسسات و نهادهای مردمی بود.
وی افزود: در حوزه نیروی انسانی امسال ۳۵۱ نفر نیرو در امتداد چابك سازی نیروها، در اداره نمایشگاه فعالیت داشتند. همین طور در این دوره ۸۷ نهاد و مؤسسه، ۲۱ نهاد غیردولتی، ۱۸ نهاد دولتی، ۱۸ نهاد دانشگاهی، ۱۶ نهاد حوزوی و ۱۴ نهاد استانی حضور داشتند. همین طور امسال شاهد حضور بخش بین الملل نمایشگاه برای نخستین بار در صحن اصلی مصلای حضرت امام خمینی (ره) بودیم.
عزیززاده اظهار داشت: در این دوره از برگزاری نمایشگاه، كارگاه ها محدود شدند و برگزاری ۳۷ نشست و كارگاه تخصصی در حوزه فعالیت های پژوهشی و آموزشی در كارنامه این دوره ثبت گردید. ۱۷ هزار و ۲۰۰ عنوان كتاب در نمایشگاه امسال حضور داشتند و ركورد فروش كتاب های دینی در نمایشگاه بیست و هفتم شكسته شد. بیشتر از ۲۵ میلیارد تومان میزان فروش این بخش بود.
وی ادامه داد: باشگاه همراهان نمایشگاه كه پل ارتباط نمایشگاه و مخاطبان است، پارسال توانست حدود ۱۷ هزار عضو و امسال بیشتر از ۶۹ هزار عضو را جذب كرد.
بگفته عزیززاده، امسال با مشاركت شهرداری تهران بسته های افطاری سالم به نمایشگاه بازگشت.
وی با اشاره به رویكردهای این دوره از نمایشگاه بیان كرد: ساختارهای نمایشگاه در دوره بیست و هفتم بازنگری جدی شد و برخی بخش ها تخصصی تر تفكیك شدند. همین طور بخش های فروشگاهی تخصصی تر حاضر شدند و صرفه جویی های بسیاری در هزینه های نمایشگاه را در این دوره شاهد بودیم. نمایشگاه قرآن امسال بیشتر از ۱۵ درصد كاهش هزینه داشت.
منبع:

1398/03/05
14:34:17
5.0 / 5
4289
تگهای خبر: آموزش , اسلام , اسلامی , امام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس