مدیرعامل بنیاد تشریح كرد؛

كتاب های برجسته بنیاد پژوهش های آستان قدس پیرامون امام هشتم

كتاب های برجسته بنیاد پژوهش های آستان قدس پیرامون امام هشتم به گزارش عطر حرم مدیرعامل بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی به معرفی كتاب های برجسته بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی درباره سیره و حیات امام رضا (ع) پرداخت.


حجت الاسلام والمسلمین سید محمود مرویان حسینی در گفت و گو با ایسنا، درباب انتشار آثار پژوهشی برجسته درباره سیره و حیات امام رضا (ع) در بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس اظهار نمود: در بنیاد پژوهش های اسلامی حدود ۲۳۰ اثر درباره امام رضا (ع) انتشار یافته كه درباره موضوعاتی چون زندگی حضرت، پیام ها و معارف حضرت و هم چنین درباب حرم مطهر و نفایس و زیبایی ها و هنر و معماری آن نیز هست و به اعتبار مشهد مقدس كه بر آستان حریم امام رضا (ع) شكل می گرفته، پیرامون مشهد است.
وی افزود: در سال قبل ۲۶ اثر درباره امام رضا (ع) منتشر كردیم كه هر كدام از آنها خاصیت هایی دارند؛ بعنوان مثال ۶ فقه «احادیث امام رضا و ابنائه الكرام» را منتشر كردیم كه اثر آقای سید محمد علی خادمی است و این ۶ جلد پیرامون احادیثی است كه از امام رضا (ع) درباره مسائل فقهی انتشار یافته و به كسانی كه می خواهند از منظر فقه معارف امام رضا (ع) را پیگیری كنند، سفارش می شود، چون این اثر بسیار ممتاز است و امسال انتشار یافته است.
مدیرعامل بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی اشاره كرد: هم چنین اثر دیگری با نام «امام رضا (ع)، پیشوای هشتم» تألیف آقای قنبرعلی تیموری داریم كه روایتی ساده و در عین حال مستندی از زندگی، هجرت و آموزه های امام رضا (ع) برای كسانی است كه می خواهند شخصیت امام رضا (ع) را بشناسند؛ این كتاب خیلی روان بوده و محورهای گوناگونی را از زندگی امام رضا (ع) گزارش كرده است.
مرویان حسینی اشاره كرد: همین طور آثار دیگری را در این زمینه منتشر كردیم؛ بعنوان مثال بحث مناظرات و گفت وگوهای علمی كه امام رضا (ع) با دانشمندان ادیان دیگر، مسیحی و یهودی و زرتشتی و… داشتند. پیرامون این مسئله اثر خوبی كه خیلی هم مورد استقبال زیادی واقع شده، با نام «امام رضا (ع) و روش گفت وگوهای علمی» از آقای محمد حكیمی منتشر كردیم.
وی عنوان كرد: به سبب این كه امام رضا (ع) از نظر ما محور ائتلاف و وحدت مذاهب اسلامی هستند و همه مذاهب و فرق در خانواده بزرگ اسلام، به امام رضا (ع) ارادت دارند و درباره ایشان در منابع و سیره اجتماعی خود این ارادت را نشان دادند، كتابی را تحت عنوان «الامام الرضا مقابل السلام عند اهل سنه» را تألیف كردیم كه در واقع از منظر عالمان اهل سنت و كتاب های اهل سنت این ارادت تبیین شده كه خیلی مورد استقبال علمای اهل سنت هم قرار گرفته و نویسنده آن آقای محمد محسن طبسی است.
مدیرعامل بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی اضافه كرد: سعی كردیم از ابعاد گوناگون به این قضیه بپردازیم؛ بعنوان مثال ۶ جلد كتاب پیرامون مشاهیر مدفون در حرم رضوی مانند عالمان، اندیشمندان، بزرگان، تجار، مؤمنان، متفكران و… را منتشر كردیم كه حتی از كشورهایی مانند آذربایجان، تاجیكستان و افغانستان هستند و كسانی مانند حكام، سلاطین و فقها را كه در حرم مطهر مدفون هستند را نیز دربرمی گیرد؛ البته ما این آثار را به ۹ زبان غیرفارسی به تناسب مخاطبان منتشر كردیم.
مرویان حسینی بیان كرد: اثر پایانی ای كه معرفی می كنم، اثری است كه در سوژه حكمت رضوی و به زبان انگلیسی است، آیت الله محمدی ری شهری حدود ۳۰۰ روایت را از سخنان عالمانه امام رضا (ع) انتخاب و این سخنان را شرح و توضیح دادند. ما هم این سخنان را به زبان انگلیسی برگردان كردیم كه برای انگلیسی زبانان استفاده گردد.1398/04/24
14:14:34
5.0 / 5
4737
تگهای خبر: ادیان , اسلام , اسلامی , امام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس