وداع باشكوه مردم كهگیلویه با مرحوم آیت الله امیر احمد تقوی

وداع باشكوه مردم كهگیلویه با مرحوم آیت الله امیر احمد تقوی به گزارش عطر حرم مراسم خاكسپاری و تدفین پیكر مرحوم آیت الله امیر احمد تقوی، موسس حوزه علمیه كهگیلویه و بویراحمد با حضور باشكوه مردم، امروز (جمعه، ۲۵ مرداد)در حوزه علمیه شهرستان كهگیلویه برگزار گردید.


به گزارش عطر حرم به نقل از ایسنا منطقه كهگیلویه و بویراحمد، آیین وداع با پیكر مرحوم آیت الله سید امیراحمد تقوی، موسس حوزه علمیه كهگیلویه و بویراحمد با حضور جمع كثیری از مردم، فعالان سیاسی و مسؤلان استانی و شهرستانی برگزار گردید.
از هنگام رحلت این فقید سعید، ارگان ها و نهادهای مختلف با ارسال پیام های تسلیت ارادت خویش را به این عالم ربانی اعلام نمودند.
آیت الله سید محمدعلی جزایری نماینده سابق ولی فقیه در استان خوزستان راس ساعت ۱۰ جهت اقامه نماز بر پیكر مرحوم آیت الله تقوی وارد مصلای امام خمینی(ره) دهدشت شد و نهایتا ساعت ۱۷ نماز را بر پیكر این عالم ربانی اقامه كرد.
مراسم خاكسپاری پیكر مرحوم امیر احمد تقوی پس از اقامه نماز توسط آیت الله جزایری از مقابل سپاه پاسداران دهدشت شروع شد و در بین سیل دوستدارانش تا میدان مركزی دهدشت و سپس به سمت حوزه علمیه برگزار گردید.
تشییع كنندگان، پیكر آیت الله امیراحمد تقوی را با ذكر «لا اله الا الله» و «الله اكبر» بدرقه كردند.
آیت الله سید شرف الدین ملك حسینی در این مراسم با بیان این كه مرگ آخر ما نیست، اضافه كرد: مرگ آغاز حیات ابدی و آغاز پاداش هاست.
نماینده ولی فقیه در استان كهگیلویه و بویراحمد بیان كرد: آیت الله تقوی انسانی بزرگ بود كه به سمت خدا بازگشت، اما با صحیفه ای از اعمال آبرومند برای خود و جامعه خود.
وی اظهار نمود: زندگی این عالم ربانی پر از مجاهدت و كوشش برای خدا و اعتلای نظام دینی بود.
ملك حسینی، تربیت یافتگان حوزه علمیه را نتیجه تلاش های آیت الله میراحمد تقوی عنوان و خاطرنشان كرد: اگر درصد حضور طلاب كهگیلویه و بویراحمد در كشور و خیلی از استان ها بالاست، رمزش امثال تلاش میراحمد تقوی است.
ایشان در ادامه اظهار داشت: اگر لر افتخار می كند یكپارچه شیعه است، رمزش اجتهاد مردانی مثل میراحمد تقوی است و باید ستود چنین انسان های بزرگی را كه حیاتشان بزرگ و مماتشان یادآور سعادت هاست.
ملك حسینی اضافه كرد: امروز اگر شخص تششیع می شود اما شخصیت و فضیلت های وی تشییع نمی گردد، امروز جامعه كهگیلویه به خود می بالد كه انسانی را در بین خود داشت كه خضوع و خوف به خدا در وجودش بود و این یعنی استقبال نه، یعنی بدرقه. بدن می رود اما فضیلت در بین شاگردانش و دوستدارانش می ماند و به بار می نشیند.
ملك حسینی با بیان این كه اگر امروز كهگیلویه پشتش شكست، خدا جبران خواهد كرد، اظهار داشت: اجاق روشن و خانه زنده است و ستون برافراشته، فرزند رشید این عالم ربانی حجت الاسلام سید مرتضی تقوی می تواند پشتیبانی همانند پدر خود برای این مردم باشد و از وی می خواهیم بخشی از وقت خویش را برای حوزه علمیه و مردم این منطقه مصروف بدارد.
استاندار كهگیلویه و بویراحمد هم در این مراسم اظهار داشت: آیت الله میراحمد تقوی كسی بود كه علیرغم این كه به نجف رفته بود و امام را درك كرد، اما به مراكز پیشرفته نمی رود و برای آینده علمای شهر خود به كهگیلویه می آید و خدمت می كند.
كلانتری با بیان این كه مردم كهگیلویه با حضور خود صحنه تاریخ ساز به جای گذاشتند، اظهار داشت: این تشییع، مراسم خاكسپاری سرداران بزرگ جنگ و علمای بزرگ را در ذهن ها تداعی می كند.
وی با عنایت به وصیت مرحوم آیت الله میراحمد تقوی در مورد خدمت به مردم، اظهار داشت: با تمام وجود خدمتگزار مردم و نظام جمهوری اسلامی خواهیم بود و امیدواریم بتوانیم چهره محرومیت را از این سرزمین برداریم و شاهد توسعه و پیشرفت آن باشیم.
در ادامه این مراسم سیدمصطفی تقوی فرزند آیت الله میراحمد تقوی با بیان این كه بنده توان تشكر از این جمعیت را ندارم، اظهار داشت: شما با حضورتان نشان دادید كه ما كاره ای نیستیم و این حضور نشان از وفاداری شما به آیت الله میراحمد تقوی را دارد.
وی بیان كرد: آیت الله تقوی از نظر جامعه شناختی یك پدیده بود، میراحمد شدن كار ساده ای نیست، فرزند خلفش سال ها در مراكز علمی علم آموخت. امیدوارم برای آقا میراحمد شدن او برای این ملت شریف.
تقوی با عنایت به خاكسپاری این عالم ربانی در حوزه علمیه، اظهار داشت: بسیاری از مردم سینه چاك می كردند كه در منطقه ما دفن شود اما بنا به وصیت خود آیت الله تقوی، به وصیت او تمكین می نماییم و در حوزه علمیه خاكسپاری خواهد شد.
مرحوم آیت الله امیر احمد تقوی، مؤسس حوزه علمیه كهگیلویه و بویراحمد و از علمای برجسته این استان بوده است.
امیراحمد تقوی در سال ۱۳۰۲ در شهر بهبهان متولد شد و ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ در سن ۹۶ سالگی به دلیل كهولت سن در بیمارستان امام خمینی(ره) دهدشت درگذشت.
روحش شاد و راهش پررهرو باد.1398/05/26
15:32:06
5.0 / 5
4183
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس