حجت الاسلام میرباقری:

محرم، بهترین فرصت برای ملحق شدن به كاروان سیدالشهدا(ع) است

محرم، بهترین فرصت برای ملحق شدن به كاروان سیدالشهدا(ع) است به گزارش عطر حرم سخنران حرم كریمه اهل بیت(س) اظهار داشت: بهترین فرصت برای این كه انسان موانع را كنار زده و خویش را به كاروان سیدالشهدا برساند و جزو ملحق شدگان به امام حسین ضد السلام باشد، ماه محرم است.


به گزارش عطر حرم به نقل از پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه علیهاالسلام، حجت الاسلام سید مهدی میرباقری در اولین شب محرم در شبستان امام خمینی(ره) حرم مطهر دعوت امام حسین ضد السلام را دعوتی عام و فراگیر دانست كه هم اكنون هم این دعوت وجود دارد.
وی اظهار نمود: اینگونه نبود كه جبهه ای كه امام حسین ضد السلام قرار دادند، در سال ۶۱ در مقابل یزید و عمر سعد باشد، بلكه ایشان جبهه ای را ایجاد و رهبری می كنند كه كاروان انسان ها را به لقاءالله برسانند.

رئیس فرهنگستان علوم اسلامی افزود: باید تلاش نماییم دعوت امام حسین ضد السلام را بشنویم و اجابت كنیم؛ كاروان امام حسین ضد السلام همواره جاری است كه هر سال بر اعضای آن افزوده می شود و به همراه همان كاروان وارد بهشت می شوند؛ بهترین فرصت برای این كه انسان موانع را كنار زده و خویش را به كاروان سیدالشهدا برساند و جزو ملحق شدگان به امام حسین ضد السلام باشد، ماه محرم است.

وی با اشاره به خطبه امام حسین ضد السلام در هنگام خروج از مكه و حركت به سمت كربلا اظهار داشت: امام حسین ضد السلام در حالیكه به استقبال شهادت می روند، بعد از حمد و ثنای خدا و اظهار رضا نسبت به تدبیر الهی، درباره حركت خود به سمت كربلا می گویند و خبر از شهادت شان می دهند.

حجت الاسلام میرباقری اضافه كرد: امام حسین ضد السلام در ادامه خطبه مردم را به سمت كاروان خود دعوت می كند، ولی باید بدانیم كه این مسیر، مسیری است كه انسان باید از جان خود عبور كرده و هستی خود را با خود آورده باشد؛ كسی كه به جان، مال و زندگی خود علاقه مند است، نمی تواند در این كاروان حركت كند؛ حضرت اباعبدالله الحسین ضد السلام می خواهند این جان را به سمت خدا برسانند.

وی با بیان این كه گذشتن از جان و هستی برای رسیدن به كاروان امام حسین ضد السلام، « فَوْزاً عَظِیماً» است، تصریح كرد: سید الشهدا(ع) در این خطبه بیان می دارد كه اگر كسی خویش را آماده مرگ و لقاءالله كرده است، وارد این كاروان شده و با ایشان همراه شود؛ كسی كه مرگ را آخر راه بداند، نمی تواند همراه امام حسین ضد السلام باشد.

این سخنران افزود: كسی كه در دنیا لحظه شماری می كند تا به لقاءالله برسد، مرگ را نه تنها نقطه آخر نمی داند، بلكه آنرا آغاز سیر الی الله می داند؛ كسی با امام حسین ضد السلام در این دعوت همراه می شوند كه خویش را آماده لقاءالله كرده است، این انسان بگونه ای در دنیا زندگی می كند كه آماده لقاءالله است و این لقاء را دوست دارد؛ البته خداوند هم لقاء او را دوست دارد.

وی كوچ از دنیا را گام بعدی بعد از گذشتن از جان و اشتیاق لقاءالله دانست و اظهار داشت: كوچ كردن جدای از مسافرت كردن است، به این مفهوم كه اگر كسی كوچ می كند، از وطن خود چشم پوشی كرده و از آن دل می كند و تمام فكر و مشغله قلبی او به وطن جدیدش است؛ بر مبنای سخن امام حسین ضد السلام، انسان برای قرار گرفتن در این كاروان، باید از تمامی دلبستگی های دنیا به سمت خداوند كوچ كند.

حجت الاسلام میرباقری اضافه كرد: دلیل این كه انسان ها از خداوند دور می شوند، این است كه پشت به خدا در حال حركت است. خداوند در همه جا با ماست و اگر ما رو به خدا نماییم، خداوند با ما خواهد بود.

وی با تاكید بر این كه راهی به سمت خدا غیر از با امام بودن نیست، اظهار داشت: امام حسین ضد السلام در ادامه خطبه بیان می دارند كه با ما حركت كنید؛ كسی كه با امام حركت نمی كند، هرچند از دنیا دست كشیده و با اشتیاق لقاءالله از دنیا كوچ می كند، به مقصد نمی رسد. امام راه ما را به سمت خدا باز می كند؛ این وادی، وادی توحید و صراط مستقیم است.

رئیس فرهنگستان علوم اسلامی با بیان این كه مسیر لقاءالله با پای ما قابل عبور نیست، اظهار داشت: كسانی كه می خواستند با پای خود در این راه حركت كنند، در آغاز این راه زمین گیر شدند. در این راه ریاضت، فداكاری و از جان گذشتن به تنهایی كافی نیست، هرچند لازمه این راه است؛ این مسیر بدون چراغ هدایت و سفینه نجات پیموده نمی گردد.
1398/06/10
23:52:58
5.0 / 5
4699
تگهای خبر: اسلام , اسلامی , امام , حرم مطهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس