مدیر كل بقاع متبركه كشور خبر داد:

اختصاص بیشتر از 40 درصد موقوفات كشور به حضرت سیدالشهداء

اختصاص بیشتر از 40 درصد موقوفات كشور به حضرت سیدالشهداء به گزارش عطر حرم مدیركل بقاع متبركه و اماكن مذهبی كشور اختصاص بیشتر از ۴۰ درصد موقوفات كشور به حضرت سیدالشهداء را دال بر تداوم جریان عاشورا خواند و تصریح كرد: شخصیت و آموزه های امام حسین(ع) منجر شده تا در ورای دین اسلام و در تمام دنیا و هر مذهبی شاهد عزاداری حسینی باشیم.


حجت الاسلام «محمد نوروزپور» در گفتگو با ایسنا، تعلق بیشتر از ۴۰ درصد موقوفات كشور به سیدالشهداء(ع) را دال بر تداوم جریان عاشورا عنوان نمود و اظهار داشت: وقف اموال، اطعام، حسینیه ها و مراسم های عزاداری همچون مهمترین موقوفات متعلق به سیدالشهدا در كشورمان است كه بعضاً مانند موقوفه ای در قزوین از ۱۱۲۰ سال قبل تابحال به سیدالشهدا تعلق داشته است.
وی كشورهای الگو پذیرفته از سیدالشهدا و فلسفه عاشورا را كشورهای مقاوم و مستحكم تری در مقابل ظلم دانست و اظهار داشت: نه تنها ایران بلكه كشورهایی مانند لبنان و سوریه هم با الگوپذیری از قیام عاشورا در مقابل ظلم و جور مقاومت كرده اند.
نوروزپور در ادامه اشاره كرد: داشته های ایران اسلامی از مكتب عاشورا نشات گرفته بطوریكه امام خمینی (ره) بنیانگذار حكومت جمهوری اسلامی ایران هم انقلاب را از محرم و صفر می دانستند.
وی ادامه داد: همانطور كه مشخص است انقلاب اسلامی هم در محرم سال ۱۳۴۲ كلید خورد و آنچه انقلاب را پیشبرد، بركت و داشته های محرم بود.
این مسئول با اشاره به فلسفه قیام امام حسین(ع) و درس های عاشورا، اظهار نمود: مبارزه با ظلم و ظلم ستیزی، احیای معارف دین و معروف هایی كه كم رنگ شده و منكرهایی كه در جامعه رواج پیدا كرده از مهمترین آموزه های قیام سیدالشهداء بوده است.
نوروزپور با بیان این كه امام حسین(ع) الگوی آزادگی در دنیاست، اظهار داشت: گاندی رهبر آزادی خواه هند هم از امام حسین(ع) بعنوان الگوی بی بدیل آزادگی و ایستادگی، یاد می كند و همین شخصیت و آموزه های امام حسین(ع) منجر گردیده است كه تا در ورای دین اسلام و در تمام دنیا و هر مذهبی شاهد عزاداری حسینی باشیم.
وی با بیان این كه چهره واقعی دین اسلام در زمان قیام عاشورا غبار گرفته بود، اظهار داشت: بیعت امام حسین(ع) با یزید به معنای تایید اسلام غیرواقعی یزید بود چون كه در آن زمان با فاصله زمانی نسل جوان و عصر اسلام ناب و زندگانی پیامبر، هنوز نسل جوان با اسلام واقعی آشنا نبود و اسلام را آموزه های یزید تلقی می كردند در صورتیكه اسلام بسیار متفاوت بود.
این مسئول اضافه كرد: در آن زمان هر چند كه معاویه پدر یزید ظاهراً دین را رعایت می كرد اما یزید به صورت علنی به فسق و فساد می پرداخت از طرفی یزدی فردی ظالم بود و بیعت با او به معنای تایید ظلم بود.
وی مقابله با ظلم و ستم، حتی با تعداد نفرات محدود را از دیگر آموزه های امام حسین(ع) عنوان نمود و اظهار داشت: ایستادگی، ایثار و پایبند بودن به اهداف و آرمان ها حتی به بهای گذشتن از جان و مال و فرزندان از آموزه های سیدالشهداست.
نورزپور در پااین هم اشاره كرد: امام حسین(ع) در ظاهر به شهادت رسیدند و فرزندانشان به اسارت گرفته شدند ولی در واقع بعد از گذشت ۱۳۸۰ سال، هنوز در مراسم های عزاداری دستاوردهای این انقلاب حسینی تبیین می شود و امام حسین(ع) پیروز واقعی این قیام بودند.1398/06/25
13:40:32
5.0 / 5
4184
تگهای خبر: اسلام , اسلامی , امام , پیامبر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس