آیت الله مكارم شیرازی:

مذهب ها نباید به مقدسات مذهب دیگر اهانت كنند

مذهب ها نباید به مقدسات مذهب دیگر اهانت كنند عطر حرم: «ما اجازه نمی دهیم كه شیعیان به مقدسات اهل سنت اهانت كرده و یا این كه اهل سنت به مقدسات شیعه اهانت كنند؛ ازاین رو هیچ مذهبی نباید به مقدسات مذهب دیگر اهانت كند. »


به گزارش عطر حرم به نقل از ایسنا، آیت الله مكارم شیرازی در دیدار جمعی از علما و شخصیت های شركت كننده در اجلاس جهانی محبین اهل بیت(ع) و مسأله تكفیری ها از كشور روسیه، ضمن ابراز خرسندی از این دیدار اظهار داشت: آنچه در اجلاس تهران انجام شد، یك كار بی سابقه و بسیار جالب بود كه محبین اهل بیت(ع) را از تمام فُرُق اسلامی دور هم جمع كردند.
وی اضافه كرد: مسلمانان در شرایط فعلی باید كاری كنند كه وحدت میان آنها حاصل شود، بنابراین باید نقطه های وحدت را پیدا و بر آنها تاكید كنیم.
این استاد حوزه محبت اهل بیت(ع) را عامل مهم وحدت بین مسلمین دانست و اظهار نمود: هیچ مسلمانی را نمی توان پیدا كرد كه بگوید نسبت به خاندان رسول الله(ص) محبتی ندارد.
وی ادامه داد: شیعیان، اهل بیت(ع) را امام می دانند، برخی هم ممكن است این بزرگواران را امام ندانند، اما همه در محبت خاندان پیامبر مشترك هستند و ریشه این مطلب هم در قرآن مجید و هم در روایات اسلامی آمده است.
آیت الله مكارم شیرازی با تاكید بر این كه باید با استفاده از دستور قرآن و روایات گرد محبت اهل بیت(ع) اجتماع كنیم، خاطرنشان كرد: باید دست به دست هم داده و اجازه ندهیم كسی در امت اسلامی اختلاف تولید كند.
وی اضافه كرد: به جهت اینكه اتحاد مسلمین محكم باشد، باید تمام مذاهب اسلامی به مقدسات یكدیگر احترام بگذارند، ما اجازه نمی دهیم كه شیعیان به مقدسات اهل سنت اهانت كرده و یا این كه اهل سنت به مقدسات شیعه اهانت كنند؛ ازاین رو هیچ مذهبی نباید به مقدسات مذهب دیگر اهانت كند.
وی با اشاره به پیروزی های اخیر جبهه مقاومت تصریح كرد: ما نتیجه اتحاد را در سوریه و عراق در مقابل داعش مشاهده كردیم، یعنی وقتی مسلمان ها متحد شدند و شیعه و اهل سنت دست به دست هم دادند، توانستند بر دشمن خطرناك پیروز شوند.
آیت الله مكارم شیرازی اظهار نمود: پیروزی های اخیر تجربه بسیار موفقی بود كه همه آن را دیدند و باید از این مسأله برای آینده اسلام درس عبرت بگیریم، هم اكنون باید مراقب و هوشیار باشیم و فكر نكنیم كه داعش تمام شد و دشمن خاموش می گردد.
وی هوشیاری امت اسلامی و محور مقاومت در برابر توطئه های آینده دشمن را ضروری دانست و اظهار داشت: دشمنان تلاش می كنند از طریق های دیگری تولید جنگ، تفرقه و نزاع كنند كه اگر بیدار باشیم آنها موفق نخواهند شد.


 

1396/09/05
01:55:56
5.0 / 5
5250
تگهای خبر: اسلام , امام , قرآن , مذهب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس