حجت الاسلام رفیعی:

عذاب كافران لجوج، جهنم ابدی است

عذاب كافران لجوج، جهنم ابدی است به گزارش عطر حرم ایسنا/قماستاد حوزه علمیه اظهار داشت: كافرانی وجود دارند با اینكه می دانند خداوند حقیقت محض است اما با لجاجت و عناد، اصرار به كفر می ورزند، با همین كفرشان از دنیا می روند و در جهنم ماندگار خواهند بود.به گزارش عطر حرم به نقل از ایسنا، حجت الاسلام ناصر رفیعی شب گذشته در شبستان امام خمینی حرم حضرت معصومه(س) با اشاره به آیات ۱۶۱-۱۶۴ سوره بقره اظهار نمود: كافرانی وجود دارند با اینكه می دانند خداوند حقیقت محض است اما با لجاجت و عناد، اصرار به كفر می ورزند، با همین كفرشان از دنیا می روند و در جهنم ماندگار خواهند بود.

وی اضافه كرد: عذاب این گروه از كافران بسیار شدید خواهد بود، چونكه نوع جرمشان بسیار سنگین است بااینكه از نظر زمانی عذابشان با مدت زمان جرمشان تناسبی ندارد اما همیشه در آتش جهنم خواهند بود.

این خطیب برجسته كشور اشاره كرد: گاهی انسان در یك لحظه تصادف می كند، اما ده ها سال نابینا یا قطع نخاع می شود. بااینكه تصادف در یك لحظه انجام شده اما نابینایی سالیان سال طول خواهد كشید، پس بااینكه یك كافر مثلا ۶۰ سال كفر ورزیده اما عذابش همیشگی خواهد بود.

رفیعی اشاره كرد: كافرانی كه مستضعف فكری هستند، حسابشان فرق می كند اما كافرانی مثل ابوجهل، ابولهب و قاتلانی امثال یزید و شمر با اینكه می دانستند حق چیست و حقیقت كدام است، با لجاجت و عنادی كه داشتند با كفر از دنیا رفتند.

استاد حوزه علمیه تصریح كرد: طبق آیات قرآن كریم، عذاب كافران شدید خواهد بود و لعنت خداوند، ملائكه و مردم شامل حال آنها خواهد شد، از رحمت الهی دور خواهند بود و خلود و ابدیت در جهنم برای آنها وجود خواهد داشت، در عذاب آنها تخفیفی نیست، شفاعت شامل حالشان نمی گردد و مهلت توبه نیز به آنها داده نخواهد شد.

عضو هیئت علمی جامعه المصطفی در ادامه اظهار داشت: نجات بشریت از خلود در جهنم فقط در یك كلمه خلاصه می شود و آن هم توحید و خداباوری است؛ تمام انبیاء الهی نیز برای احیای توحید ارسال شده اند.

حجت الاسلام رفیعی اشاره كرد: خداوند در آیه ۱۶۴ سوره بقره شش دلیل برای توحید ذكر می كند كه غفلت از این دلیلهای می تواند انسان را به ورطه سقوط بكشاند.

وی در تبیین این شش دلیل اشاره كرد: خلقت آسمان و زمین، اختلاف و حركت شب و روز، حركت كشتی ها در اقیانوس و دریاها، باران آسمانی و احیای زمین، بادها و گرده افشانی و ابرهای باران زا، شش دلیلی هستند كه خداوند از آنها برای انسان ها و اقوام عاقل نام برده است.

منبع:

1398/08/09
19:22:08
5.0 / 5
4361
تگهای خبر: اسلام , امام , حوزه علمیه , قرآن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس