اخلاق حلقه مفقوده جامعه امروز

اخلاق حلقه مفقوده جامعه امروز به گزارش عطر حرم ایسنا/قزوین مدیركل تبلیغات اسلامی استان قزوین اظهار داشت: «اخلاق» محور جامعه است و شخصیت پیامبر (ص) نیز بر «اخلاق» استوار بود ولی متأسفانه «اخلاق» حلقه مفقوده جامعه امروز بشری است.حجت الاسلام علی نعمت الهی مدیركل تبلیغات اسلامی استان قزوین در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: پیامبر اسلام دریای وسیع رحمت است كه باید مورد توجه جوامع قرار گیرد.

وی با تاكید بر اینكه پیامبر باید باردیگر برای نسل، جامعه و بشر امروز شناخته شود عنوان كرد: مطالعات گسترده ای در مراكز علمی و پژوهشی صورت می گیرد ولی متأسفانه دنیا شناختی نسبت به شخصیت حضرت محمد(ص) ندارد.

مدیركل تبلیغات اسلامی استان قزوین تاكید كرد: ابعاد وجودی پیامبر (ص) بسیار وسیع و گسترده است و باید به رفتار پیامبر كه «خُلُق عظیم» بود توجه داشت چونكه «اخلاق» محور جامعه است و شخصیت پیامبر (ص) نیز بر «اخلاق» استوار بود و باید یادآور شویم كه «اخلاق» حلقه مفقوده جامعه امروز بشری است.

حجت الاسلام نعمت الهی بیان كرد: خیلی از رفتارهایی كه در جوامع شكل می گیرد حاصل بی اخلاقی و بداندیشی است، به شدت به اخلاق مداری نیاز داریم و با این امر خیلی از مسائل و لطمه ها كاهش می یابد.

وی اظهار نمود: پیامبر گرامی اسلام بارها بر اتحاد تاكید داشتند موضوعی كه در عصر امروز به آن نیاز داریم؛ باید همه فرمایشات پیامبر نصب العین ما باشد نه اینكه گزینشی آنچه به نفعمان است را برگزینیم و آنچه به ضرر ما است را رها كنیم؛ پیامبر بشارت دهنده و هشداردهنده است كه باید به این دو مقوله توجه داشت و هر یك از این ها می تواند اعتدال را به جامعه اسلامی بازگرداند.

مدیركل تبلیغات اسلامی قزوین تصریح كرد: باید شخصیت پیامبر را مجدداً برای نسل امروز، جامعه و جوانان تبیین كرد، چون آگاهی و معرفت عمیق را نسبت به شخصیت ایشان ندارند؛ همه باید تلاش نماییم و شبكه تبلیغ و رسانه ها نیز باید باردیگر شخصیت پیامبر را معرفی كنند البته تعریفی كه عمیق و معرفت گونه، همراه با شناخت جامع و گسترده از آخرین پیامبر الهی باشد.

منبع:

1398/08/25
01:50:05
5.0 / 5
4232
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس