كمك ۱۰۰ میلیارد ریالی خیرین استان سمنان به امامزادگان و بقاع متبركه

كمك ۱۰۰ میلیارد ریالی خیرین استان سمنان به امامزادگان و بقاع متبركه به گزارش عطر حرم مدیركل اوقاف و امور خیریه استان سمنان اظهار داشت: خیرین و شیفتگان خاندان دوده (ع) در استان سمنان از شروع سال جاری بالغ بر 100 میلیارد ریال به صورت غیر نقدی جهت عمران و آبادانی و ارائه خدمات مطلوب در بقاع متبركه و امامزادگان استان سمنان مساعدت كرده اند.


به گزارش عطر حرم به نقل از روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه از استان سمنان، حجت الاسلام والمسلمین اسماعیل تدینی اظهار نمود: مردم استان سمنان علاقه و ارادت خاصی به خاندان عصمت و طهارت داشته و به همین جهت همواره در خدمت به بقاع متبركه جزو پیشگامان در سطح كشور هستند.
وی ادامه داد: با عنایت به عدم وجود اعتبارات عمرانی دولتی در بقاع متبركه و كافی نبودن نذورات ضریح و صندوق بقاع متبركه برای انجام كلیه كارهای عمرانی و فرهنگی در این اماكن، در سال های اخیر اجرای طرح مودت در بقاع متبركه در دستور كار قرارگرفته است. بر طبق این طرح هیئت امنای بقاع متبركه نسبت به دعوت از خیرین و دیگر مخاطبان در محل بقاع متبركه و جمع آوری كمك ها و نذورات مردمی اقدام می كنند.
وی یكی از مهم ترین اهداف این طرح را ساماندهی، جلب و جذب بیشتر كمك های مردمی و خیرین برای عمران، آبادانی، توسعه و اجرای برنامه های فرهنگی در بقاع متبركه برشمرد و عنوان كرد: ایجاد منابع مالی جدید برای عمران و آبادانی و اجرای برنامه های كیفی تر فرهنگی در بقاع متبركه و رشد و تسریع در ساخت وساز و توسعه در بقاع متبركه از مهم ترین دستاوردهای اجرای طرح مودت در امامزادگان و بقاع متبركه استان سمنان است.
تدینی تصریح كرد: در اجرای این طرح جلسه یا همایشی توسط هیئت امناء بقاع متبركه و با هماهنگی اداره اوقاف شهرستان ترتیب داده می شود و با دعوت از خیرین، بانیان و مسئولین به منظور شناساندن اهداف، نیازهای مادی و معنوی، برنامه ها اقدامات لازم انجام می شود.
وی ادامه داد: در این جلسات همین طور نسبت به تبادل نظر و یافتن راهكارهای همكاری و مشاركت درباب اجرای طرح ها و جمع آوری نذور و تأمین امكانات برای بقاع متبركه با عنایت به وضعیت فرهنگی و اجتماعی اقدام می شود.
تدینی اشاره كرد: شناسایی و بهره گیری از خدمات و تجارب خیرین بقعه ساز، انجام مراسم گلریزان به منظور عمران و آبادانی بقاع متبركه، بهره گیری از سفره های نذری مردمی به منظور خورانیدن زائران و جمع آوری كمك های غیر نقدی و اقلام جهت پیشبرد برنامه های بقاع ازجمله اقدامات هیئت امنا در اجرای این طرح از شروع سال تابحال در استان سمنان بوده است.
منبع:

1398/09/12
14:59:50
5.0 / 5
4470
تگهای خبر: اسلام , امام , خدمات , دین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس