در نمایشگاه هفته پژوهش دفتر تبلیغات اسلامی مطرح شد:

تحول در عرصه نرم افزارهای موبایلی پاسخگو در دفتر تبلیغات اسلامی

تحول در عرصه نرم افزارهای موبایلی پاسخگو در دفتر تبلیغات اسلامی به گزارش عطر حرم قائم مقام مدیركل فرآیندها و فناوری اطلاعات مركز برنامه ریزی و نظارت راهبردی دفتر تبلیغات اسلامی اظهار داشت: تولید نرم افزارهای موبایلی پاسخگو در حوزه های معارفی و دینی درحال دنبال شدن است.


به گزارش عطر حرم به نقل از مهر، سید حسن هانی در مراسم تجلیل از فناوران برتر دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم كه قبل از ظهر امروز در حاشیه پنجمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری این دفتر كه در مركز همایش های غدیر قم برگزار شد، اظهار نمود: طی یك سال قبل به علل الزامی همچون افزایش هزینه ها، زیرساخت ارتباطی دفتر را تغییر داده و شاهد تحولی در این عرصه هستیم.
وی از طریق اندازی سامانه فكس مجازی یاد كرد و با اشاره به اینكه در حوزه نرم افزارهای ستادی هم امسال شاهد فعالیتهای چشم گیری هستیم، اظهار داشت: سامانه دیدگاه چهار با عمر ۱۰ سال، طی یك سال گذشته تغییر و نرم افزار مدیریت فرآیندها هم ارتقا یافت.
قائم مقام مدیركل فرآیندها و فناوری اطلاعات مركز برنامه ریزی و نظارت راهبردی دفتر تبلیغات اسلامی با اشاره به اینكه میزان كاركرد سامانه یادگیری از راه دور هر ساله در حال افزایش می باشد، خاطرنشان كرد: این سامانه توانسته به میزانی جبران خلأهای آموزشی را دنبال كند.
وی به راه اندازی سیستم رزرواسیون وسف و رونمایی از چندین نرم افزار همچون سامانه های ساطع و سند اشاره نمود و اضافه كرد: بودجه ریزی عملیاتی به شیوه مطلوب در دفتر تبلیغات اسلامی ساماندهی شده و بعضی از خدمات هم در اختیار سایر ارگان های همسو قرار گرفته و مشتریانی هم جهت استفاده از این سامانه یافت شده است.
هانی با اشاره به اینكه بخشی از بودجه دفتر به اجرای پروژه های مختلف اختصاص می یابد، اظهار نمود: سال قبل نظارت ستادی كامل نسبت به این پروژه ها را نداشته به همین علت به گزارش های مالی اكتفا می كردیم اما سامانه با دیدگاه های دفتر بازبینی شد.
وی با تاكید بر اینكه حالا به دنبال استخراج دانش مناسب از اطلاعات موجود هستیم، اظهار داشت: از چهار سال قبل دانش سازمانی را دنبال كرده و با عنایت به اینكه مجموع اطلاعات در سامانه ها موجود بود، توانستیم عملكردهای مطلوبی را رقم بزنیم.
قائم مقام مدیركل فرآیندها و فناوری اطلاعات مركز برنامه ریزی و نظارت راهبردی دفتر تبلیغات اسلامی خاطرنشان كرد: با عنایت به اینكه عملكردهای پژوهشی به صورت ویژه مورد توجه دفتر است، طی یك سال گذشته یك سامانه جامع برای جمع آوری اطلاعات تهیه شده است و یكی از خصوصیت های این مجموعه دانشی، توجه به سیر تاریخی اطلاعات است.
وی از تهیه سامانه «روزبرگ» در شعبه اصفهان و سامانه خانواده سالم در شعبه مشهد یاد كرد و اضافه كرد: تولید نرم افزارهای موبایلی «پاسخگو» در حوزه های معارفی و دینی در حال پیگیری است و طی چند ماه آینده شاهد دستاوردهای جدیدی در این عرصه خواهیم بود.
هانی تصریح كرد: پیگیری مبحث مدیریت دانش در حوزه های مختلف همچون اولویت ها در ادامه كار خواهد بود و در حوزه بودجه ریزی عملیاتی كارهایی باقی مانده است كه وقت زیادی از ما خواهد گرفت.


منبع:

1398/09/29
19:28:35
5.0 / 5
4231
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس