با تصویب كمیسیون تلفیق تعیین شد

تكلیف آستان قدس و بنگاه های اقتصادی نیروهای مسلح برای واریز مالیات به خزانه

تكلیف آستان قدس و بنگاه های اقتصادی نیروهای مسلح برای واریز مالیات به خزانه عطر حرم: سخنگوی كمیسیون تلفیق لایحه بودجه كل كشور سال 99 از مصوبه این كمیسیون برای تكلیف آستان قدس و بنگاه های اقتصادی نیروهای مسلح به واریز مالیات به خزانه آگاهی داد.


به گزارش عطر حرم به نقل از ایسنا، هادی قوامی در نشست خبری ظهر امروز چهارشنبه خود در تشریح آخرین مصوبات كمیسیون تلفیق اظهار داشت: بر طبق مصوبه كمیسیون، آستان قدس و بنگاه های اقتصادی زیرنظر نیروهای مسلح و ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) به استثنای مواردی كه اذن صریح ولی فقیه در خصوص عدم پرداخت مالیات وجود دارد موظف به واریز مالیاتشان به خزانه شدند. معادل درآمد واریزی برای توسعه عدالت آموزشی، نوسازی، مقاوم سازی و خرید تجهیزات برای مدارس روستایی و مناطق محروم هزینه خواهد شد. همین طور دانش آموزان كمیته امداد هم می توانند از درآمد حاصله استفاده كنند.
وی از مصوبه دیگر كمیسیون تلفیق اطلاع داد و اظهار داشت كه بر طبق آن معادل درآمد اقتصادی دانشگاه، موسسات آموزشی پژوهشی و پارك های علم و فناوری برای دریافت تسهیلات به حد تكمیل طرح های تملك دارایی های سرمایه ای ساخت، خرید و تكمیل خوابگاه ها اختصاص می یابد.
سخنگوی كمیسیون تلفیق لایحه بودجه كل كشور همین طور اظهار داشت: در مصوبه دیگری مقرر شد ۱۰۰ درصد وجوه اداره شده پرداختی از محل بازپرداخت وام های شهریه دانشجویی به خزانه واریز و بعنوان كمك جهت افزایش منابع مالی به صندوق های رفاه دانشجویی اختصاص پیدا كند تا برای پرداخت وام شهریه دانشجویی و پرداختی رفاهی دانشجویان استفاده گردد. مازاد هزینه تحصیلی دانشجویان كمیته امداد و بهزیستی نیز از راه صندوق رفاه در اختیار آنها قرار می گیرد و اقساط آن پس از اشتغال به تحصیل پرداخت می شود.
قوامی از مصوبه دیگر این كمیسیون اطلاع داد كه بر طبق آن به وزارتخانه های آموزش و پرورش، علوم و بهداشت اجازه داده می شود برای ساماندهی و بهسازی كاربری بخشی از فضای آموزشی و تربیتی نسبت به راه اندازی، بازسازی و بهره برداری از این فضاها اقدام نماید.
سخنگوی كمیسیون تلفیق لایحه بودجه كل كشور خاطرنشان كرد: در مصوبه دیگر در جهت تحقق اهداف نقشه جامع علمی كشور كاهش اعتبارات برنامه های پژوهشی توسط دستگاه های اجرایی ممنوع گردید. همین طور در مصوبه دیگری همه دستگاه های اجرایی مكلف شدند معادل ۱۰ درصد اعتبارات پژوهشی را با بیان فراخوان در موضوعات مورد نیاز از راه رساله ها هزینه كند كه هدف آن كاربری بودن تحقیقات و بهبود رابطه با دانشگاه هاست.
قوامی خاطرنشان كرد: در مصوبه دیگری مقرر شد یك درصد از اعتبارات هزینه ای تخصیص یافته به دستگاه های اجرایی صرف امور پژوهشی شود همین طور شورای برنامه ریزی و توسعه استان مجاز است اعتبارات موضوع این ماده را از سرجمع اعتبارات استان بكاهد و در قالب دستورالعمل سازمان برنامه اختصاص دهد.
به گفته وی در مصوبه دیگر مقرر شد با عنایت به نیاز آموزش و پرورش به فضاهای آموزشی و پژوهشی جهت استفاده دانش آموزان همه دستگاه های اجرایی كه در فضاهای مربوط به آموزش و پرورش مستقر هستند ظرف ۶ ماه نسبت به تخلیه آن اقدام نمایند.
سخنگوی كمیسیون تلفیق لایحه بودجه كل كشور از مصوبه دیگر كمیسیون تلفیق برای تقسیم درآمد حق پخش تلویزیونی بین صداوسیما و وزارت ورزش به نسبت ۷۰ به ۳۰ اطلاع داد.
قوامی خاطرنشان كرد: در مصوبه دیگر مقرر شد پذیرش و تامین اعتبار برای پذیرش دانشجویان در مراكز دولتی به غیر از وزارتخانه های علوم و بهداشت ممنوع می باشد و وزارتخانه ها باید ظرفیت جدید خودرا ۲۰ درصد كاهش دهند. همین طور صدور مجوز برای تاسیس مراكز و موسسات پژوهشی دولتی جدید برای دستگاه های اجرایی ممنوع می باشد و موسسات پژوهشی دولتی باید ساماندهی تمدید، ادغام یا لغو مجوز شوند.
سخنگوی كمیسیون تلفیق لایحه بودجه كل كشور از مصوبه دیگری برای اختصاص ۳۰۰ میلیارد تومان از درآمد حق بیمه شخص ثالث به راهداری، سازمان حمل و نقل، نیروی انتظامی و اورژانس برای كاهش تصادفات و مرگ ومیر اطلاع داد.
نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی اظهار نمود: در مصوبه دیگری مقرر شد چنانچه دستگاه های اجرایی به هر علت از اجرای تصمیمات مربوط به آرای حق اختلاف اجتناب كنند، در قالب قانون رسیدگی به تخلفات اداری با آنها برخورد شود و سازمان برنامه و بودجه نیز از اعتبارات بودجه سنواتی مبلغ جریمه را كسر و به دستگاه ذیربط اضافه كند.
به گفته وی معادل درآمد حاصل از عوارض گمركی و سود بازرگانی واردات لوازم آرایشی در سال ۱۳۹۹ به هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران اختصاص می یابد تا برای خرید عضو مصنوعی، پروتز، كاشت حلزون شنوایی، درمان بیماران اوتیسم، سالك، بال پروانه ای و یك بیماری ریه ای كودكان هزینه شود.
قوامی افزود: در مصوبه دیگری مقرر شد به منظور تامین اعتبارات دیه محكومان معسر جرائم غیرعمد با اولویت زنان معسر سرپرست خانوار وزیر دادگستری مجاز است حداكثر تا ۳۵۰ میلیارد تومان از منابع درآمدی سالانه قانون بیمه شخص ثالث هزینه كند. همین طور صندوق تامین خسارت های بدنی نسبت به پرداخت دیه زندانیان حوادث رانندگی غیرعمد در اثر حوادث ناشی از وسائل نقلیه را تامین می كند تا بعد از معرفی ستاد دیه نسبت به آزادی آنها اقدام گردد.
سخنگوی كمیسیون تلفیق لایحه بودجه كل كشور از مصوبه دیگر كمیسیون تلفیق برای اختصاص مبالغ كمك هزینه مسكن كاركنان ساكن در خانه های سازمانی برای تعمیر و نگهداری خانه های سازمانی اطلاع داد و اظهار داشت: در مصوبه دیگری مقرر شد به منظور پرداخت خسارت به افرادی كه جبران خسارت شان بر عهده بیت المال است ۱۰ درصد از جرائم رانندگی به صورت ماهانه در اختیار وزارت دادگستری قرار می گیرد.
قوامی افزود: در مصوبه ای دیگر به استانداران اجازه داده شد برای فروش مجتمع های اداری شهرستان ها اقدام و هزینه آنرا صرف تكمیل یا راه اندازی مجتمع های اداری دیگر كنند همین طور دستگاه های اجرایی مكلفند تا اختتام خردادماه سال ۱۳۹۹ اطلاعات ساختمان ها و فضاهای اداری، غیراداری و اموال منقول و غیرمنقول خودرا تكمیل كنند. استانداری ها باید اطلاعات را صحت سنجی و پیشنهادات خودرا برای مولد سازی دارایی های مازاد ارائه نمایند.
وی از مصوبه دیگر این كمیسیون اطلاع داد كه بر طبق آن حدود ۲۵ هزار میلیارد تومان برای تكمیل طرح های نیمه تمام اختصاص می یابد.
نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان كرد: در مصوبه دیگر اختصاص ۵۰۰ میلیارد تومان به جمعیت هلال احمر، ۲۰۰ میلیارد تومان به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی و ۲۰۰ میلیارد تومان برای واكسن سازی رازی پیشبینی شده است. كمیسیون تلفیق همین طور مقرر كرد مجموعا ۴۰۰۰ میلیارد تومان برای پرداخت سهم دولت به صندوق بیمه محصولات كشاورزی اختصاص پیدا كند.
سخنگوی كمیسیون تلفیق لایحه بودجه كل كشور همین طور اظهار نمود: در مصوبه دیگر مقرر شد شركت های تولید نیروی برق حرارتی منابع تعیین شده در بودجه را پس از گردش خزانه به شركت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی و توانیر پرداخت كند. همین طور شركت تولید و توسعه انرژی اتمی مكلف شد منابع توسعه سالانه را به شركت بهره برداری نیروگاه اتمی بوشهر پرداخت كند.
وی با اشاره به مصوبه دیگر كمیسیون تلفیق برای سقف وام ازدواج در سال آینده، افزود: براین اساس در سال ۱۳۹۹ مبلغ وام ازدواج برای هر یك از زوجین به ۵۰ میلیون تومان افزایش یافت و بازپرداخت آن نیز ۷ ساله و با ستاندن یك ضامن معتبر و سفته خواهد بود. این وام به كسانی تعلق می گیرد كه تاریخ عقد آن پس از یك فروردین ماه سال ۱۳۹۶ باشد و تابحال وام ازدواج دریافت نكرده باشند. همه اعضای كمیسیون تلفیق متفقا به این مصوبه رای دادند.
قوامی افزود: در مصوبه دیگر بانك مركزی مكلف شد از راه بانكهای عامل ۷۰ هزار میلیارد ریال مانده سپرده قرض الحسنه بانكی را به تفكیك ۴۹ هزار میلیارد ریال به كمیته امداد امام خمینی (ره) و ۲۱ هزار میلیارد ریال به بهزیستی برای مددجویان و كارفرمایان طرح های مددجویی با اولویت زنان سرپرست خانوار اختصاص دهد.
سخنگوی كمیسیون تلفیق لایحه بودجه كل كشور از مصوبه دیگری برای اختصاص ۲۰۰ میلیارد تومان در سال ۱۳۹۹ به زندانیان بدهكار گرفتار و زندانیان بدهكار مهریه اطلاع داد و اظهار داشت: در مصوبه دیگر بانك مركزی مكلف شد از راه بانكهای عامل با معرفی بسیج سازندگی ۵۰ هزار میلیارد ریال از منابع قرض الحسنه بانك ها برای یكصد هزار نفر جهت ایجاد نیروگاه خورشیدی پنج كیلوواتی به ازای هر نفر ۵۰۰ میلیون ریال با بازپرداخت ۶۰ ماهه و نرخ چهار درصد اقدام نماید.
وی همین طور اظهار نمود: در مصوبه ای دیگر مقرر شد به منظور رعایت عدالت در سلامت، ارائه ی بسته خدمات بیمه تعریف شده برای كلیه اقشار از راه نظام ارجاع پزشك خانواده و در مراكز دانشگاهی فراهم گردد. روستاییان، عشایر و ساكنان شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر مشمول نظام ارجاع و پزشك خانواده خواهند بود. در شرایطی كه امكان دسترسی به خدمات پزشك خانواده وجود ندارد، ارائه ی خدمت به اقشار مذكور بدون رعایت نظام ارجاع و پزشك خانواده و صرفا با رفتن به مراكز دانشگاهی و تعرفه دولتی امكان پذیر است.
قوامی افزود: در مصوبه ای دیگر بنیاد شهید مكلف شد به جانبازان و آزادگان غیرحالت اشتغال معسر و فاقد درآمد كه مشمول دریافت حقوق وظیفه نیستند، ماهانه كمك معیشت معادل حداقل حقوق كاركنان دولت پرداخت كند.
این نماینده مجلس شورای اسلامی خاطرنشان كرد: در مصوبه ای دیگر كلیه شركت ها و صندوق های بیمه پایه و تكمیلی درمان شامل دولتی وغیردولتی باید نسبت به ارائه ی برخط اطلاعات بیمه شدگان خود اقدام نمایند. صاحبان حرف پزشكی و پیراپزشكی و كلیه مراكز پزشكی تشخیصی و درمانی مكلف هستند بر طبق برنامه سازمان بیمه سلامت بدون دفترچه و مبتنی بر نسخه الكترونیكی بر طبق پایگاه برخط بیمه شدگان استحقاق سنجی كنند.
وی از مصوبه ای برای تامین مسكن ۱۰۰ هزار نفر از طرف بانك مركزی و دولت اطلاع داد و اظهار داشت: همین طور حدود ۵۰ هزار میلیارد تومان منابع برای اشتغال مولد و تثبیت اشتغال اختصاص می یابد.
به گفته وی در مصوبه دیگر سازمان برنامه و بودجه می تواند برای افزایش سرمایه صندوق بیمه كشاورزی و صندوق های پشتیبانی از توسعه كشاورزی اقدام نماید.
سخنگوی كمیسیون تلفیق لایحه بودجه كل كشور افزود: در مصوبه دیگر مقرر شد از منابع ورودی صندوق توسعه ملی حدود ۲۰۰ میلیارد تومان به صورت سرمایه در گردش با نرخ ۱۱ درصد برای تسهیلات سرمایه در گردش به عشایر جهت پرواربندی دام شان اختصاص داده شود.
قوامی از مصوبه دیگر كمیسیون تلفیق برای اختصاص حداكثر ۷۰۰ میلیارد تومان به منظور تكمیل، تجهیز و آماده سازی ۴۳۰۰ سالن فرهنگی – ورزشی و امدادی بسیج در شرایط بحران اطلاع داد.
وی در انتها اظهار داشت كه بررسی لایحه بودجه هفته آینده با بررسی پیشنهادات الحاقی نمایندگان به اتمام می رسد و ارائه گزارش بودجه به صحن نیز به پس از تعطیلات انتخابات موكول خواهد شد.
منبع:

1398/10/25
20:18:56
5.0 / 5
4356
تگهای خبر: آموزش , اسلام , اسلامی , امام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس