دوره مهارت های علوم قرآنی و مدیریت مراكز دینی در كامپالا انجام شد

دوره مهارت های علوم قرآنی و مدیریت مراكز دینی در كامپالا انجام شد عطر حرم: دانشكده اسلامی جامعةالمصطفی(ص) العالمیة در كامپالا با همكاری رایزنی فرهنگی ایران، یك دوره آموزشی تخصصی «مهارت های آموزش قرآن كریم، روش های جدید تبلیغ و مدیریت دارالقرآن» برگزار كرد.


به گزارش عطر حرم به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، این دوره ها برای دانش آموختگانی كه تحصیلات علمی و دینی خودرا در حوزه های علمیه قم، دمشق و... گذرانده اند، به مدت پنج روز در محل آن دانشكده تشكیل شد.
حسین اسدی، استاد درس «مهارت های آموزش قرآن كریم» و «مدیریت دارالقرآن ها»، زارعان، استاد درس «مهارت های تدریس و هدایت»، مالك كیاندو، استاد درس «پروژه های درآمدزائی»، آدم سبیلا، استاد درس «مهارت های جدید تبلیغ» در دو نوبت جداگانه برای مبلغین آقا و خانم تدریس كردند.
حجت الاسلام دهقانی، رئیس دانشكده اسلامی جامعةالمصطفی(ص) العالمیة، بعضی از شخصیت های علمی و دینی همچون نایب مفتی اوگاندا، عابدی عضو هیأت علمی و استاد دانشگاه كامپالا، رئیس شورای منطقه كاجانسی كامپالا، برخی ایرانیان مقیم و رایزن فرهنگی در مراسم افتتاحیه حضور داشتند.
عابدی، رایزنی فرهنگی و معاون مفتی درباب اهمیت تبلیغ در جهان امروز و موضوعات در رابطه با آن سخنانی ایراد كرد و معاون مفتی توجه ویژه و خالصانه جمهوری اسلامی ایران به تعلیم و تربیت مردم اوگاندا را تحسین كرد.
محمدرضا قزلسفلی، رایزن فرهنگی كشورمان در اوگاندا درباب نقش مبلغین در توسعه همه جانبه، رشد و بیداری مسلمانان بمنظور ارائه تصویری روشن از فرهنگ و معارف اسلام ناب محمدی(ص) را تصریح كرد.
وی با اشاره به اینكه اسلام دین كامل، جامع و دارای فرهنگ و تمدن است، اظهار داشت: مهم ترین هدف اسلام هدایت و تربیت انسان ها و تشكیل جامعه ای بر اساس عدالت و قسط است.
رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در اوگاندا به شرح دلیلهای نقلی و عقلی درباب جایگاه ائمه اطهار(ع) بعنوان جانشینان پیامبر اكرم(ص) و نقش و مقام ولایت فقیه در زمان غیبت منجی عالم بشریت پرداخت.
رایزن فرهنگی كشورمان در اوگاندا با اشاره به اینكه مبلغین ملزم به ارائه تصویری دقیق و روشن از اسلام به جامعه هستند، افزود: مبلغین با تجهیز خود به منابع اصیل اسلامی برگرفته از قرآن و عترت، ضمن احترام به وحدت اسلامی، برای مواجه با هجمه وسیع دشمنان و پاسخگویی شبهات مطرح شده مقابل مذهب تشیع و اهل البیت(ع) آماده می شوند.
وی با اشاره به اینكه حوزه رسالت پیامبر اكرم(ص) در برگیرنده همه ابعاد جامعه بود، اظهار داشت: مسئولیت های مبلغین شامل امور اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادیست.
منبع:

1398/10/29
16:02:59
5.0 / 5
4243
تگهای خبر: آموزش , ائمه , اسلام , اسلامی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس