اطلاعیه معاونت آموزش حوزه های علمیه درباره استفاده از شیوه های آموزش مجازی و تعطیلی

اطلاعیه معاونت آموزش حوزه های علمیه درباره استفاده از شیوه های آموزش مجازی و تعطیلی به گزارش عطر حرم تعطیلی درس ها به صورت انبوه و تجمعی در تمام سطوح و مقاطع، تا عادی شدن شرائط و عبور از این مرحله ادامه خواهد یافت. همینطور هر نوع فعالیت آموزشی مانند امتحان، نشست های علمی كه مستلزم تجمع باشد، مدیریت و به زمانی دیگر موكول گردد.


به گزارش عطر حرم به نقل از خبرگزاری حوزه، معاونت آموزش حوزه های علمیه درباره تعطیلی و امتحانات حوزه های علمیه اطلاعیه ای صار كرده كه متن آن به این شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
باتوجه به تاكید دین مبین اسلام و برمبنای نظرات مراجع عظام تقلید و بزرگان حوزه نسبت به حفظ صحت و صیانت از سلامت مردم و جامعه، خصوصاً آنگاه كه جان انسانها در معرض تهدید باشد، و ضرورت پیشتازی حوزه ها در رعایت امور بهداشتی جهت كنترل و پیشگیری ویروس كرونا و نیز لزوم حضور طلاب و روحانیت در صحنه امداد به مردم و لطمه دیدگان در همه ابعاد مادی و روحی و معنوی، نكاتی بعنوان تاكید و توصیه، محضر طلاب، اساتید، مدیریت های استانی و مدارس تقدیم می شود:
۱ - تعطیلی درس ها به صورت انبوه و تجمعی در تمام سطوح و مقاطع، تا عادی شدن شرائط و عبور از این مرحله ادامه خواهد یافت. همین طور هر نوع فعالیت آموزشی مانند امتحان، نشست های علمی كه مستلزم تجمع باشد، مدیریت و به زمانی دیگر موكول گردد.
۲- مسئولان و مدیران حوزه ها تدابیری اتخاذ كنند تا كارهای آموزشی و علمی طلاب در هیچ یك از سطوح متوقف نگردد بلكه با استفاده از شیوه های جایگزین ( تدریس ازراه دور، استفاده از شبكه های اجتماعی داخلی، بهره گیری از دروس بارگذاری شده در سامانه ها و...) كارهای علمی طلاب محترم به شكلی ساماندهی گردد كه حتی الامكان برنامه های تمام سال محقق و عقب ماندگی های احتمالی جبران گردد. روشن است تمام كارهای جایگزین تا رسیدن به شرائط عادی رسمیت داشته و در پرونده تحصیلی ثبت می گردد.
۳- مدیریت های استانی، حسب اقتضائات منطقه ای با لحاظ تمام جوانب و رعایت مصالح، نسبت به كمیت تعطیلات و نحوه كارهای آموزشی و علمی طلاب، تصمیم گیری كنند.
۴- حوزه های علمیه برمبنای رسالت ذاتی خویش، همواره در شدائد و سختی ها در كنار مردم عزیز بوده و هست. امروزه نیز كه ملت بزرگ ایران به یكی دیگر از ابتلائات گرفتار شده است حوزه های علمیه وظیفه خود می داند در كنار پزشكان عزیز و پرستاران گرامی كه در خط مقدم این جبهه قرار گرفته اند، از هیچ تلاش و كوششی دریغ نورزند. همینجا فرصت را مغتنم شمرده از همه مدیران و استادان و همكارانی كه زمینه تداوم آموزش و برنامه ها را فراهم آوردند به ویژه از اساتید سطوح عالی و خارج قم كه به ارائه درس ها بوسیله فضای مجازی و ارتباط با شاگردان خود اهتمام ورزیدند، صمیمانه تقدیر و تشكر می نماییم.
همین طور از همه طلاب محترمی كه به صورت گروه های جهادی متعدد، در عرصه مبارزه با كرونا و امداد و مشاوره به نیازمندان در بیمارستان ها و نیز در میدان امداد به سیل زدگان حضور یافته، به خدمت رسانی مشغول شده اند تشكر و سپاسگزاری می شود.
انتظار می رود به پاس زحمات این عزیزان همه دست اندر كاران امور آموزشی و مسئولان ذی ربط استانی و مدارس، ضمن ارج نهادن به این از خود گذشتگی ها و ایثار، آنان را مورد لطف و عنایت قرار داده، در امور آموزشی تسهیلات لازم را نسبت به آنان اعمال نمایند.
۵. بزودی دستور العمل جامع امتحانات و دیگر امور آموزشی نیز ابلاغ خواهد گردید.1398/12/14
22:38:33
5.0 / 5
3974
تگهای خبر: آموزش , اسلام , بهداشت , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس