رئیس سازمان تبلیغات اسلامی:

وزارت بهداشت و سازمان تبلیغات اسلامی مجدانه درصدد بازگشایی اماكن مذهبی هستند

وزارت بهداشت و سازمان تبلیغات اسلامی مجدانه درصدد بازگشایی اماكن مذهبی هستند به گزارش عطر حرم حجت الاسلام والمسلمین محمد قمی امروز در دیدار با رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا با اشاره به اینكه دغدغه قشر متدین و مذهبی بعنوان پیش قراولان طرح مواسات بازگشایی اماكن مذهبی است اظهار داشت: وزارت بهداشت و سازمان تبلیغات اسلامی مجدانه درصدد بازگشایی اماكن مذهبی هستند.


به گزارش عطر حرم به نقل از ایسنا، به نقل از سازمان تبلیغات اسلامی حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا ادیانی -رئیس سازمان عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی-، حجت الاسلام و المسلمین اعلایی -معاون تربیت و آموزش عقیدتی سیاسی-، سرهنگ محمد بهرامی -معاون تبلیغات و روابط عمومی سازمان عقیدتی سیاسی- ومهدی مهدوی طلب -رئیس امور روحانیون سازمان عقیدتی سیاسی ناجا- امروز در سالن اجتماعات حوزه ریاست سازمان تبلیغات اسلامی با حجت الاسلام والمسلمین محمد قمی رئیس این سازمان دیدار کردند.
حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا ادیانی -رئیس سازمان عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی- در ابتدای این دیدار با اشاره به محور اصلی اقدامات سازمان عقیدتی سیاسی ناجا اظهار داشت: تبدیل سازمان اداری به سازمان محتوایی جزو اولولیت های اصلی مدیریت سازمان عقیدتی وسیاسی ناجا است، چونکه وقت و ظرفیت زیادی صرف سازمانی که فقط به صورت اداری فعال است، خواهد شد.

ایشان سپس به تشریح محورهای اصلی کارهای این سازمان پرداخت و عنوان داشت: تربیت اخلاقی، اعتقادی و سیاسی سه محور اصلی مورد توجه سازمان عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی است و برای تحقق این محورها کوشش های فراوانی انجام می شود.

ادیانی با تاکید بر ظرفیت های مشترک همکاری سازمان عقیدتی سیاسی ناجا و سازمان تبلیغات اسلامی اظهار نمود: برای ثمر بخشی اقدامات انجام شده توسط این دو سازمان، استفاده از ظرفیت و فضای تبلیغی نیاز اصلی و کلیدی است.
وی حضور مبلغان سازمان تبلیغات اسلامی در مراکز نیروی انتظامی را بسیار حائز اهمیت خواند و اشاره کرد: حضور مبلغان سازمان تبلیغات اسلامی در مراکز نیروی انتظامی مانند مراکز آموزشی که مکانی برای تربیت جوانان محسوب می شوند، برای ترویج فرهنگ و تعلیم آموزه های دینی الزامی است.
حجت الاسلام و المسلمین اعلایی معاون تربیت و آموزش عقیدتی سیاسی ناجا هم در ادامه این جلسه با بیان این که قبل از این ارتباطات این دو سازمان مسبب خیر و برکات بسیاری شده است گفت: اقداماتی همچون تربیت آموزش یاران، حافظان و قاریان قرآن، همین طور داوری آثار قرآنی؛ جزو مواردی هستند که سازمان عقیدتی سیاسی ناجا به کمک سازمان تبلیغات اسلامی انجام می دهد.
وی با تاکید بر اینکه هم دلی و هماهنگی بین دو سازمان باید وثیق تر شود اضافه کرد: با تشکیل کارگروه ویژه متشکل از کارشناسان هر دو سازمان، نتایج مطلوب تری حاصل خواهد شد.
اعلایی اشاره کرد: باتوجه به ورود سالیانه ۴۰۰ هزار نیروی وظیفه و کادر به مراکز آموزشی، اهمیت وجود مبلغان سازمان تبلیغات اسلامی در این مراکز بیش از پیش احساس می شود.
مهدی مهدوی طلب- رئیس امور روحانیون سازمان عقیدتی سیاسی ناجا- در ادامه انتصاب روحانیون جوان و متخصص را در اجرای ماموریت ها از اقدامات مهم این سازمان برشمرد و اظهار داشت: تغییر نگرش و رفتار، همین طور تنظیم میثاق نامه در ۱۴ بند از اقداماتی بود که در دوره ریاست جدید سازمان عقیدتی سیاسی ناجا انجام گرفت.
درادامه سرهنگ محمد بهرامی -معاون تبلیغات و روابط عمومی سازمان عقیدتی سیاسی ناجا- به اهم اقدامات این معاونت اشاره و عنوان کرد: تربیت نیروهای متخصص در زمینه های فرهنگی و سیاسی، تولید مستند برای شهدا خصوصاً روحانیون شهید و تولید محتوا در مناسبت های مختلف از اهم اقدامات این معاونت محسوب می شوند.
وی درباب عمل خدا پسندانه عوامل نیروی انتظامی در ساخت و مرمت نمازخانه و مساجد در نقاط مختلف اظهار داشت: یکی از بزرگترین افتخارات نیروی انتظامی این است که ماهیانه افراد به صورت اختیاری مقداری از حقوق خودرا برای مرمت نمازخانه و مساجد در مراکز نیروی انتظامی اختصاص می دهند که این مبلغ در ماه بیش از ۳۰۰ میلیون تومان است.
در آخر جلسه حجت الاسلام والمسلمین محمد قمی -رئیس سازمان تبلیغات اسلامی- با ابراز خرسندی از این دیدار اشاره کرد: باید محورهماهنگی و هم افزایی های دوسازمان روشن و مشخص شود تا نتایج مطلوب تری از این همکاری ها به دست آید.
محمد قمی با بیان این مطلب که در شرح وظایف سازمانی موظف به همگرایی، هم افزایی و کار مشترک با نهادهای مبلغ اسلام ناب هستیم اضافه کرد: نیروی انتظامی مشکل ترین وظایف را برعهده دارد و در عین اقتدار مظلوم هستند واین مظلومیت در شهدای این مجموعه بیشتر دیده می شود.
قمی اظهار نمود: فاخرترین اقدامات متعلق به مجموعه نیروی انتظامی و سازمان عقیدتی سیاسی ناجا است؛ زحمات این سازمان محدود به نیروهایش نمی گردد و از ثمره خیر و برکت این زحمات؛ مردم بهره مند می شوند و سازمان تبلیغات اسلامی موظف به خدمت رسانی به مبلغان اسلام ناب است.
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با تشکر از پزشکان، پرستاران، کادر درمانی و افرادی که در مقابله با ویروس کرونا تلاش کردند اظهار داشت: کرونا فرصتی شد تا مبلغان به خوبی حس خدمت را به مردم نشان دهند.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار نمود: این روزها دغدغه قشر متدین و مذهبی بعنوان پیش قراولان طرح مواسات و مقابله با کرونا این است که با وجود بازگشایی برخی اماکن عمومی اما هنوز اماکن مذهبی بازگشایی نشده اند.
قمی اضافه کرد: در تماس تلفنی با وزیر بهداشت به نمایندگی از نهادهای دینی، این دغدغه قشر متدین و مذهبی به وزیر انتقال داده شد؛ همین طور در این گفتگو تاکید شد اماکنی که آلودگی در آنها بین ۳۰ تا ۴۰ درصد است بازگشایی شدند اما اماکن مذهبی مانند مساجد که درصد آلودگی آنها به ۴ درصد هم نمی رسد هنوز بازگشایی نشده اند.
وی ادامه داد: استفاده از ۵۰۰۰ روحانی مستقر در مناطق لطمه پذیر و یک هزار هیئت مذهبی از ظرفیت های مهم سازمان تبلیغات اسلامی به شمار می روند که می تواند نقاط مشترک همکاریهای دو سازمان باشند.
گفتنی است، حجت الاسلام روح الله حریزاوی معاون راهبری و ارتباطات، علیرضا نادعلی مدیرکل حوزه ریاست، حجت الاسلام مصطفی جلالی معاون امور فرهنگی و تبلیغ و احمد مداحی مدیرکل مرکز رسانه و عملیات ویژه، امین اشرفی رئیس اداره روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی در این نشست حضور داشتند.
منبع:

1399/02/09
23:36:51
5.0 / 5
2786
تگهای خبر: آموزش , ادیان , اسلام , اسلامی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس