مخاطبان معارف خاندان در جهان یكسان نیستند

مخاطبان معارف خاندان در جهان یكسان نیستند به گزارش عطر حرم رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در كشور تایلند برای تبیین و ترویج معارف خاندان علیهم السلام ما با مخاطبان مختلفی در سطح تمام دنیا مواجه هستیم. ازاین رو باید توجه داشته باشیم كه این معارف در مخاطبان ما به یك شكل و در یك سطح بروز و ظهور نمی نماید. بعضی از مخاطبان ما غیر مسلمان هستند.


به گزارش عطر حرم به نقل از ستاد ارتباطات رسانه ای فهما، «مهدی حسن خانی» رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در کشور تایلند در هم اندیشی مجازی کنگره بین المللی امام سجاد ضد السلام اظهارکرد: درک آثار و برکاتی که نشر معارف خاندان در جامعه بشری می تواند داشته باشد ما را به فعالیت و تلاش هر چه بیشتر در این حوزه برای ترویج این معارف تشویق می کند.
وی تصریح کرد: در باب تبیین معارف خاندان علیهم السلام بخصوص امام سجاد ضد السلام ما با مخاطبان مختلفی در سطح تمام دنیا مواجه هستیم. ازاین رو باید توجه داشته باشیم که این معارف در مخاطبان ما به یک شکل و در یک سطح بروز و ظهور نمی نماید. بعضی از مخاطبان ما غیر مسلمان هستند و تنها راه شناخت آنها نسبت به جایگاه رفیع و شخصیت والای خاندان ضد السلام، اثربخشی محسوس معارف و آموزه های آنها در زندگی دنیایی است.
حسن خانی افزود: از این جهت لازم است در ترویج معارف اهل بیت، در بحث محتوایی، اقتضائات منطقه ای مخاطبان در نظر گرفته شود. در بعضی از کشورها مخاطب ما حتی مسلمان هم نیستند همچنان که امروز در تایلند این وضعیت وجود دارد و ۹۰ درصد مردم این کشور بودایی هستند.
این مسئول فرهنگی خاطرنشان کرد: ما با عنایت به این موارد باید مبانی محتوایی خویش را به شکلی آماده نماییم که امکان بهره برداری از آن برای همه انواع مخاطبان وجود داشته باشد. امروز جذب آزاد اندیشان و نخبگان هم در بخش آکادمیک و هم در بخش دینی سایر ادیان و مکاتب برای ما مهم می باشد و تعامل با افراد از جایگاه ویژه ای برخوردار می باشد وی تصریح کرد در عین حال ظرفیت و پتانسیل مسلمانان در کشور تایلند هم بسیار گسترده است و از عمر خوبی برخوردار می باشد اما ما باید دامنه اثر بخشی خویش را گسترده تر از جامعه مسلمانان ببینیم و پیروان سایر ادیان و مکاتب را هم هم مد نظر داشته باشید
منبع:

1399/05/08
15:05:31
5.0 / 5
2057
تگهای خبر: ادیان , اسلام , اسلامی , امام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
عطر حرم

atreharam.ir - حقوق مادی و معنوی سایت عطر حرم محفوظ است

عطر حرم

عطر و ادکلن و اسانس